Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Puste półki w marketach, teraz czas na apteki?

14.03.2020, 11:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Puste półki w marketach, teraz czas na apteki?

Oblężenie aptek nikogo nie dziwi. Koronawirus, który przekroczył granice Polski i w szybkim tempie opanował niemal wszystkie województwa, wymiótł ze sklepowych półek wiele produktów higienicznych i do dezynfekcji. Podobnie rzecz się miała z zaopatrzeniem aptek, z których w pierwszej kolejności zniknęły żele antybakteryjne, maseczki chirurgiczne i rękawiczki jednorazowe.

 

Zaledwie 10 dni wystarczyło, żeby z jednego przypadku  w Polsce, w chwili pisania tego artykułu  były stwierdzone 64 przypadki zakażonych koronawirusem. O trzech nowych osobach poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia.

 

 "Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych"  - czytamy na Facebookowej stronie Ministerstwa Zdrowia.

 

Naturalnym odruchem człowieka  w stanie zagrożenia, jakim  niewątpliwie jest  okres zwiększonej zachorowalności, jest  dbanie o własne zdrowie. Stąd coraz większe zainteresowanie lekami i suplementami mającymi  zwiększyć odporność i długie kolejki do aptek.

W mojej aptece nie było tak źle. Może 10 osób stało przede mną w kolejce. Wszyscy kupowali środki przeciwwirusowe, witaminy, cynk do ssania. Ja wzięłam też rutinoskorbin. Może nie pomoże, ale też nie zaszkodzi. Co tu dużo mówić, strach jest. Mam swoje lata i wiem, że jakbym zachorowała, i tych przypadków byłoby dużo, to najpierw ratowaliby młodych. Dlatego mało wychodze z domu i zażywam witaminki

- pół żartem, pół serio mówi pani Wiesława.

Ja chciałem kupić maseczki ale tylko pięć mogłem. A co mi po pięciu, jak one jednorazowe? Syn w internecie szukał, ale tam ceny są straszne. Jak mam wyrzucić po jednym użyciu maskę, za która zapłace 50 zł? Kogo na to stać?

- pyta  zbulwersowany pan Józef.


 Próbowaliśmy dodzwonić się elbląskich aptek, żeby sprawdzić czego przede wszystkim szukają w nich mieszkańcy naszego miasta i czy  to w nich znajdują. Nie było łatwo. W większości aptek nawet nie odebrano telefonu, natomiast w jednej usłyszeliśmy, że jest tak dużo klientów, że nie mają czasu na rozmowę z nami.


Udało nam się dodzwonić do jednej, w której poinformowano nas jakich środków szukają elblążanie?

Odkażających,  przeciwwirusowych, antybakteryjnych, maseczek. W tej chwili u nas dostaną wszystko. Mamy środki do dezynfekcji, to znaczy płyny, żele antybakteryjne i są maseczki. Na tę chwilę są. Przeciwwirusowe mamy tabletki i syropy. Apteki będą czynne i nic nie wiadomo, żeby były zamykane

– usłyszeliśmy w aptece „Dyżurnej” przy ul. Królewieckiej.


Aby tak było i apteki nie musiały być zamykane z powodu choroby personelu, Naczelna Izba Aptekarska rekomenduje wprowadzenie zmian w obsłudze klientów, czyli powrót do odgrodzenia się farmaceutów od kupujących.  Zgodnie z zaleceniem NIA wydawanie lekarstw miałoby być realizowane przez okienka do obsługi nocnej lub w specjalnie wydzielonych miejscach.

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ maska
  Sobota, 14.03

  Podobno prezydent jeździ po kraju i rozdaje maseczki?

 2. 2
  +12
  ~ Romeczek
  Sobota, 14.03

  Wszyscy musimy się trzymać, przyjaciele, rodacy przetrzymamy to. Nie raz już poddawani byliśmy próbą. Będzie dobrze

 3. 3
  +11
  ~ mieszkaniec Jaru
  Sobota, 14.03

  polacy są narodem samolubnym panika rozsiewana przez media doprowadza do niepotrzebnej paniki po co wykupywać chleb po 5 i więcej bochenków po 10 kg mąki itd a za tydzień to wszystko znajdzie się na śmietniku ten wirus jak ma kogokolwiek dopaść to i w mieszkaniu dopadnie to nie stan wojenny lecz pandemia

 4. 4
  +7
  ~ Qwer
  Sobota, 14.03

  A dziś w Kauflandzie koniec kolejki do kas był aż na dziale z pieczywem. I na co te apele?

 5. 5
  --5
  ~ były MO
  Sobota, 14.03

  daxopop pieprznij się w ten pusty baniak

 6. 6
  +12
  ~ EDEK
  Sobota, 14.03

  Durnowaty artykuł siejacy panike w biedronkach wszystko jest ,a jutro uzupelniaja braki .

 7. 7
  +2
  ~ Solder
  Sobota, 14.03

  INFO ELBLĄG SIEJE PANIKĘ. LEWACKIE MEDIA.

 8. 8
  +13
  ~ bez_paniki
  Sobota, 14.03

  ogarnijcie się, co za tekst "puste półki w marketach"? Bez przesady, brak jest tylko makaronów (chociaż tylko niektórych), oraz ryżów, kasz. Nie siejcie paniki. Ludzie kupują teraz wszystko to, czego normalnie nie jadają, za moment wszystko wyląduje w śmieciach. Czy wszyscy jadacie cały czas makarony, kaszę , ryż? Pozostałe produkty są w skleach

 9. 9
  +11
  ~ Przesmiewca
  Sobota, 14.03

  pan jozef jest tak samo glupi jak i jego syn. maseczka NIE CHRONI przed wirusem osoby zdrowe tylko zapobiega nadmiernemu wydzielaniu wirusa przez osoby CHORE podczas kaszlu czy kichania, ale glupim ludziom mozna to mowic setki razy, a i tak nie przynosi zadnego efektu

 10. 10
  +2
  ~ kolko
  Niedziela, 15.03

  Nakupili , chleb świeży w śmietniku .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0749981403351