Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Temat strajku w spółce Tramwaje Elbląskie pojawi się na sesji? Prezydent: To bardzo ważny temat, ale...

27.02.2020, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Temat strajku w spółce Tramwaje Elbląskie pojawi się na sesji? Prezydent: To bardzo ważny temat, ale...

Przed radnymi dyskusja dot. zaopatrzenia miasta w energię cieplną. Jednak tuż po rozpoczęciu dzisiejszej sesji radny PiS Rafał Traks zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody  na dodanie do porządku obrad jednego punktu – przedstawienia sytuacji w spółce Tramwaje Elbląskie.
 

Radny stwierdził, że koszty komunikacji zastępczej z dnia na dzień są coraz większe. - ZKM podaje, że planowany dzienny koszt komunikacji zastępczej to ok. 25 tys. zł. Z czego zgodnie z umową ze spółką Tramwaje Elbląskie  spółka będzie musiała zwrócić 15 proc. (…) a łączna dzienna strata spółki to jest koszt ok. 50 tys. zł  – mówił Rafał Traks. - Wynikałoby z tego, że po 10 dniach strajku mamy koszt komunikacji zastępczej w wysokości 750 tys. zł. Jeżeli te informacje nie są prawdziwe to proszę o ich zdementowanie.

 

Jak pan prezydent ma zamiar załagodzić obecnie trwający strajk?

- pytał Rafał Traks.


Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk przypomniał, że zgodnie z art. 20 ustęp 3 i 4 ustawy o samorządzie gminy tylko za zgodą prezydenta można do porządku obrad sesji wprowadzić nowe punkty.

 

Dzisiejszą sesję zwołałem w trybie nadzwyczajnym w sprawie bardzo ważnej, związanej z prezentacją modelu zaopatrzenia miasta w energię cieplną. Sprawa strajku w spółce Tramwaje Elbląskie również jest bardzo ważna, ale nie widzę potrzeby, aby dzisiaj ten temat stawiać na sesji Rady Miejskiej

– stwierdził Prezydent Elbląga.


Witold Wróblewski wyjaśniał, że wczoraj spotkał się z komitetem strajkującym. - Przedstawione zostały propozycje dla Tramwajów Elbląskich. Jestem do dyspozycji, rozmawiam z TE. Dzisiaj skupmy się na rozwiązaniach ciepła – zaznaczył.


Głos w tej sprawie zabrał także Marek Pruszak, radny PiS. - Oczywiście ma Pan rację. Temat najważniejszy w tej chwili to rozwiązanie zaopatrzenia miasta w ciepło. Tu się zgadzamy wszyscy i to  jest główny temat naszej sesji nadzwyczajnej – mówił.

 

Jednak są też inne tematy, które dotykają mieszkańców i wniosek radnego Rafał Traksa jest zasadny. Pan zdecydował, że nie będzie, my uważamy, że powinien być, ale zostawmy to

– dodał Marek Pruszak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ cos takiego
  Czwartek, 27.02

  Widac nie na rączke PO,PSL,SLD temat tramwai i strajku. Gnać was gdzie pieprz rośnie. Macie głęboko w d ludzi i strajk ,myslicie tylko o was i kasie na koncie.REFERENDUM czas zaczac. I WYPAD!!!!!!!!!

 2. 2
  +1
  ~ DOSĆ z tramwajami!
  Czwartek, 27.02

  Przestańcie nakręcać spirale psychozy! Tramwaje coraz nowocześniejsze, a jeżdzących coraz mniej !

 3. 3
  +10
  ~ wybrano go
  Czwartek, 27.02

  Bo miasto nie ma pieniędzydla tramwajarzy, ale ma dla kolegów z komunikacji "zastępczej". Gdyby dane Traksa były błędne, to kozioł podał by prawdziwą sumę i sprawa zakończona. Ile można tolerować takie zachowania kozła? Przecież tramwajarze i nieco odważniejszy od innych "radnych" Traks, ośmieszają go a on wali jednym kłusem niczym konik z klapami na oczach. Od dawna wstydzę się za zachowania tego "wybranego przeciw". Słupowanie i ochrona mijających prawo podwładnych, to nie przypadek. Wydawanie kasy miejskiej wg "widzi mi się" , bieg z deską kosiniaka, konkursy dla "jedynych spełniających wymóg formalny", karanie aktywnych, niszczenie perełek miejskich, .... . Teraz na złość babci puścił bąka i się przejedzie "zastępczą". Ta suma wystarczyła by na cały rok na podwyżki w TE i dla innych .

 4. 4
  +6
  ~ fiki miki
  Czwartek, 27.02

  No i przewodniczący RM z klubu PO nie może bez zgody prezydenta wprowadzić nurtujące mieszkańców sprawy dotyczące bezpieczeństwa? Czy PO jest jeszcze samodzielne, czy już ich radni są uzależnieni od KWW PSL?

 5. 5
  +6
  ~ kiki
  Czwartek, 27.02

  pan radny "mega"Tołwiński zrezygnował z zasiadania w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej, dlaczego więc w dalszym ciągu zajmuje miejsce pomiędzy radnymi KO? Czy nie powinien więc zasiadać przed radnym "obniżka"Tomczyńskim? To tak ma wyglądać niezależność radnego? Trzeba ponosić konsekwencje swojej decyzji, czyż nie taka jest kolej rzeczy?

 6. 6
  +2
  ~ Bartoszz
  Czwartek, 27.02

  Nie lubię Pisu ale z tym radnym Traksem zgadzam się. Jedyny on interesuje się losem strajkujących. Ty pseudo prezydenciku dla mnie jesteś skończony. Głosowałem na ciebie i za twój całokształt będę pluł tobie w pysk bo twarzy nie masz.

 7. 7
  +3
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Czwartek, 27.02

  NIC NIKOGO NIE OBCHODZĄ TRAMWAJE .CI CO MAJĄ PIENIĄDZE TAK JAK PREZYDENT ,DYREKTOR TRAMWAJÓW,RADNI I INNI LUDZIE ŻYJĄCY NA PAŃSTWOWY ETACIE ,NIE INTERESUJĄ SIĘ TYM CZY KTOŚ MA 15 ZŁOTYCH NA GODZINĘ ZA PRACĘ CZY 16ZŁ,16,50ZŁ,KOGO CZYJA BIEDA INTERESUJE ?

 8. 8
  +3
  ~ Tutejszy
  Czwartek, 27.02

  Mierny administrator miasta do wymiany koniec tej ekipy jest bliski ....

 9. 9
  0
  ~ ferek j
  Piątek, 28.02

  właśnie a jak tam radny Obniżka Tomczyński? chyba cierpi na jakąś pomroczność jasną

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.