Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trzeci dzień strajku Tramwajów Elbląskich. Czy mieszkańcom brakuje komunikacji tramwajowej?

19.02.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzeci dzień strajku Tramwajów Elbląskich. Czy mieszkańcom brakuje komunikacji tramwajowej?

Strajk w Tramwajach Elbląskich trwa dopiero trzeci dzień. Prawie połowa pracowników, głównie z obsługi taboru, nie podejmuje pracy. Czy ta forma nacisku na pracodawcę przyniesie zamierzone korzyści?  Czas pokaże.  Strajkujący proszą o zrozumienie ich decyzji  elblążan, na których  spadają niedogodności związane z brakiem jednego ze środków miejskiej komunikacji.   


Zapytaliśmy mieszkańców miasta zgromadzonych na przystanku autobusowym,  jaki wpływ na jakość poruszania się po mieście ma strajk tramwajarzy.

Nie odczuwam braku tramwajów, bo głównie korzystam z autobusów, ale zadowala mnie, że tędy jeżdżą autobusy komunikacji zastępczej. Brakuje mi trochę połączenia z placem  Słowiańskim, bo mieszkam na Płk. Dąbka i odcięło mnie teraz od placu

– mówi pani Małgorzata.

Na co dzień jeżdżę autobusem, z tramwajów rzadziej korzystam. Nie odczuwam specjalnie braku tramwajów, chociaż dzisiaj akurat od tramwaju byłoby mi bliżej. Pierwszy raz jadę w tej sytuacji i nawet nie wiem skąd i o której jadą te autobusy za tramwaje. Czuję się trochę zdezorientowana

– wyznaje pani Melania.

Nie brakuje mi tramwajów, bo ja wolę korzystać z autobusów. Przystanek mam blisko domu dlatego jeżdżę wyłącznie autobusam

  – stwierdza pani Ewa.

My jesteśmy z Zawady. Na co dzień w ogóle nie jeżdżę bo jestem na emeryturze i nie mam potrzeby jeżdżenia do centrum. Sprawy załatwiam na osiedlu. Dzisiaj wyjątkowo chcieliśmy z mężem przyjechać na Starówkę, na 16:30, ale autobusy nie przyjechały o czasie i ledwo zdążyliśmy na 17:00

– żali się na punktualność komunikacji  pani Ela.


Dwa dni bez tramwajów to najwyraźniej zbyt krótki czas by odczuć ich brak. Zwłaszcza, gdy większość podróżnych na co dzień wybiera komunikację autobusową. Wyjątek stanowią uczniowie, którzy do szkoły dojeżdżają tramwajami.

My chodzimy do Ekonomika i brakuje nam tramwajów. Praktycznie nie ma czym podjechać do szkoły. Większość osób musi iść kawałek albo na autobus, albo iść pieszo, albo poprosić rodziców, żeby podwozili. Jak ze znajomymi rozmawiała, to dużo osób skarży się na te tramwaje. Komunikacja zastępcza zatrzymuje się na przystankach autobusowych, a przystanek tramwajowy mamy centralnie pod szkołą

– w i mieniu grupy uczennic mówi Justyna.

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ elblazanie
  Środa, 19.02

  Trzymajcie się strajkujący i wygrajcie.

 2. 2
  +7
  ~ Dede
  Środa, 19.02

  Fajna manipulacja. Znając mentalność Polaków, to co drugi gadał o tragedii, katastrofie i końcu świata gdy został zapytany, czy strajk mu utrudnił życie. Wystarczy posłuchać jak dramatyzują, gdy spadnie 2cm śniegu a co dopiero brak tramwajów.

 3. 3
  +19
  ~ 25 000 zł
  Środa, 19.02

  Tyle kosztuje codziennie ta tymczasowa komunikacja autobusowa za tramwaj. ZKM + pensje dla biurokratów pierdzistołków, zadłużony zadłuży się jeszcze bardziej. Trzeba będzie ogłosić upadłość. Syndyk jie będzie myśl ci zabrać bo ZKM nie ma nic. ZKM do likwidacji natychmiast.!

 4. 4
  +17
  ~ jaaa
  Środa, 19.02

  Dla mnie spoko, w tych autokarach zastępczych nie można skasować biletu, bo nie ma kasowników. Dla mnie to czysty zysk i darmowy przejazd :D

 5. 5
  +3
  ~ Do jaaa
  Środa, 19.02

  Ale ty jestes burak cebulak. Keczup z mcdonalda to ty po 20gr sprzedajesz na olx pewnie.

 6. 6
  +4
  ~ PolonistZaDyche
  Środa, 19.02

  A za co ten czas będzie karał ? Ortografia ☺️ Pokarze (karać) czy pokaże (pokazać) ?

 7. 7
  +10
  ~ kiki
  Środa, 19.02

  Miasto Elbląg bez taramwajów to jak kran bez wody.

 8. 8
  +11
  ~ Antonina
  Środa, 19.02

  Dobry produkcyjniak, pogratulować, oczywiście, że brakuje, tramwaj stanowi podstawę zrównoważonego transportu miejskiego więc po co ta manipulacja. Tramwajarze, tak trzymać i nie odpuszczać.

 9. 9
  +11
  ~ Elblązanin
  Środa, 19.02

  Kiedy wrócą tramwaje?

 10. 10
  +13
  ~ Ajjj
  Środa, 19.02

  Teraz rozumiem po co byl wezel przesiadkowy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.