Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kiedy Zamech pojawi się na rondzie? GE Power przygotował odlew

10.02.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy Zamech pojawi się na rondzie? GE Power przygotował odlew
Fot.Ryszard Biel

Kiedy Rondo Zamech oficjalnie pojawi się na mapie Elbląga? Uchwałę w sprawie nazwania tak ronda u zbiegu ulic: Browarnej, Teatralnej, Robotniczej i Nowej radni podjęli dziesięć miesięcy temu. Jeszcze wcześniej pomysł poparło 4,5 tysiąca elblążan. Na rondzie nadal jednak nie ma śladu nowej nazwy. Ratusz zapewnia, że stanie się to w ciągu najbliższych miesięcy. 

W GE Power wykonano już odlew, który ustawiony zostanie na rondzie - ma on formę tabliczki znamionowej, z napisem Zamech, stosowanej przez zakład. Pracownicy GE Power wykonali również projekt budowlany posadowienia tego obiektu. Teraz ruch jest po naszej strony. Miasto musi przygotować formalności związane z zainstalowaniem tego obiektu na rondzie. Samo zamontowanie odlewu na rondzie i oficjalne i jego oficjalne odsłonięcie powinno nastąpić w pierwszej połowie tego roku

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

Przypomnijmy. Z inicjatywą nazwania imieniem Zamechu ronda u zbiegu ulic: Browarnej, Teatralnej, Robotniczej i Nowej wyszli radni Koalicji Obywatelskiej podczas sesji w styczniu 2019 roku. Przyklasnęli jej sami elblążanie. Petycję w sprawie poparcia dla pomysłu podpisało 4,5 tys. mieszkańców.

To nazwa, która nie wzbudza kontrowersji, a jest rozpoznawalna przez mieszkańców Elbląga. Zamech dużo zrobił dla miasta i bardzo mocno jest z miastem związany. Uważamy, że ta nazwa powinna na stałe znaleźć się w przestrzeni Elbląga

- przekonywał wówczas Daniel Lewandowski z Biura Konstrukcyjnego GE Power, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Ostatecznie uchwałę w sprawie nazwania skrzyżowania ulic: Browarnej, Teatralnej, Robotniczej i Nowej "Rondem Zamech" radni podjęli jednogłośnie, podczas sesji w kwietniu ubiegłego roku. Nadanie rondu w okolicach kościoła Bożego Ciała nazwy zakładów, z którymi nierozerwalnie wiąże się powojenna historia Elbląga, miała się jednocześnie wpisać w obchody Roku Pionierów Elbląga, którym w naszym mieście był 2019 rok. Od tamtego momentu minęło jednak dziesięć miesięcy. Rondo, jak zapewnia Ratusz, na pewno oznakowane zostanie w ciągu najbliższych miesięcy.

Na pewno będziemy chcieli dobrać na okazję odsłonięcia odlewu odpowiedni termin, najlepiej taki, który będzie się kojarzył z historią zakładu

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ podatnik
  Poniedziałek, 10.02

  Rozmontowali za bezcen sprzedali a teraz "upamiętniają" !

 2. 2
  +4
  ~ ls
  Poniedziałek, 10.02

  A kiedy z innych rond znikną krzaczory, które ograniczają widoczność? Może na zwykłych skrzyżowaniach też zaczniemy pośrodku sadzić drzewa? Co za geniusz wpadł na pomysł, żeby z infrastruktury drogowej robić mauzolea?

 3. 3
  0
  ~ asd
  Poniedziałek, 10.02

  ~ ls - jaka widocznosc jest ograniczona niby? JEstes jakis chory kierowca.

 4. 4
  0
  ~ ls
  Poniedziałek, 10.02

  - asd chociażby Nowowiejska / Górnośląska czy Bema / Agrykola. Spróbuj zajrzeć co jedzie po drugiej stronie ronda, a może ty jasnowidz jesteś albo jakiś superbohater z rentgenem w oczach?

 5. 5
  --3
  ~ Do podatnik
  Poniedziałek, 10.02

  Kto rozmontowal? Balcerowicz z PZPR, twoj kumpel.

 6. 6
  +2
  ~ Realista
  Poniedziałek, 10.02

  Juz teraz tulko ruch ze strony UM. Praktycznie formalnosc....w rzeczywistosi, moze o tej porze za rok zaczna sie prace.

 7. 7
  +3
  ~ kiki
  Poniedziałek, 10.02

  Za blisko rond są przejścia dla pieszych. Każde zatrzymanie pojazdu przed przejściem / w sąsiedztwie ronda / powoduje duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 8. 8
  +2
  ~ No tak
  Poniedziałek, 10.02

  Jak radni i z tronu obudzą się że snu zimowego. Przed wyborami.

 9. 9
  --1
  ~ Ed
  Poniedziałek, 10.02

  Bardzo fajnie szkoda że tylko tabliczka chyba że źle zrozumiałem tekst. Lepiej by było gdyby przygotowali jakiś przedmiot związany z zajęciem i pod spodem tabliczka rodno zamach

 10. 10
  +2
  ~ podatnik
  Poniedziałek, 10.02

  Do podatnik - "Z inicjatywą nazwania imieniem Zamechu ronda u zbiegu ulic: Browarnej, Teatralnej, Robotniczej i Nowej wyszli radni Koalicji Obywatelskiej podczas sesji w styczniu 2019 roku." a Balcerowicz Twoim zdaniem to zwolennik PiS ? Rozmontowali i sprzedali chłopaki UW. PZPR już nie było

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2109391689301