Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zobacz, które ulice w najbliższym czasie zyskają nową nawierzchnię

03.11.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, które ulice w najbliższym czasie zyskają nową nawierzchnię
Fot. Ryszard Biel
W tym roku w naszym mieście wykonano już wiele inwestycji drogowych. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewnia jednak, że to nie koniec. Planowany jest bowiem remont m.in. ul. Rybackiej, Wspólnej, Kochanowskiego i części ul. Żeglarskiej.
 
Na prace związane z remontem lub przebudową dróg Miasto nie musi ogłaszać przetargów, dzięki przepisom o systemie in-house. Pozwalają one na zlecaniu takich prac z wolnej ręki miejskiej spółce, która 90 proc. swoich dochodów uzyskuje z budżetu Miasta.
 
 
To bardzo dobre rozwiązanie, które nam się sprawdza. Trudno jest o wykonawców, więc dobrze, że mamy swojego wykonawce, który realizuje wiele zadań samorządu miejskiego
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykonało już m.in. pierwszy etap budowy ul. Sulimy, remont ul. Jaworową i budowę ronda Królewiecka – Kościuszki.
 
 
Czasem wielokrotne przetargi nie dawały efektu w postaci wyłonienia wykonawcy. Mieliśmy sytuację, gdzie nie wpłynęła ani jednak oferta. Wraz z panem wiceprezydentem Januszem Nowakiem uważamy, że EPGK jest już na dobrym biegu. Pierwszym sprawdzianem było rondo na Królewieckiej-Kościuszki i spółka zrobiła to za dużo mniejsze pieniądze niż te, które były w przetargu
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Przed spółką miejską kolejne wyzwania. EPGK ma odnowić nawierzchnię ul. Rybackiej, Wspólnej, Kochanowskiego i wewnętrznej drogi w ciągu ul. Żeglarskiej prowadzącej do osiedla domków jednorodzinnych.
 
- Koszt remontu części ul. Żeglarskiej to 129 tys. zł i ma zakończyć się do 31 grudnia. Natomiast modernizacja ul. Wspólnej i Kochanowskiego ma kosztować 677 tys. zł. Planowane zakończenie ma nastąpić w ciągu 2 miesięcy od przekazania placu budowy wykonawcy. Jeśli chodzi o przebudowę ul. Rybackiej to koszt to 553 tys. zł i inwestycja ma zakończyć się w maju przyszłego roku – wymieniał Prezydent Elbląga.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Ulice ( zdjęć 20 )
Dodano: 2019-11-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 03.11

  Niech drodzy radni, naszego pięknego miasta, zainteresują się też bocznymi ulicami. Zapraszam na Słowackiego. Ok 15 lat temu była przeprowadzana tu renowacja instalacji kanalizacyjnej + instalacji gazowej. Ulice po tych pracach zaczęły wyglądać jak by wybuchla bomba pod ziemia. Wszystko pozapadane, az strach wjechać autem z niższym zawieszeniem.

 2. 2
  +3
  ~ Kolpo
  Niedziela, 03.11

  Faktycznie, ul Słowackiego to mistrzostwo świata.

 3. 3
  +3
  ~ rambo 11
  Niedziela, 03.11

  Pnie Prezydencie Rybna do Freta to jest autostrada, zapraszamy Pana na Freta.

 4. 4
  +3
  ~ marek
  Niedziela, 03.11

  A ulica ogrodowa, dlaczego nigdy nie jest ujęta w żadnych planach modernizacji.

 5. 5
  +9
  ~ Kronikarz Truso
  Niedziela, 03.11

  ulica Referendum 2013r. wymaga powtórki !!!

 6. 6
  +4
  ~ Szlaban
  Niedziela, 03.11

  Jest obwodnica a tiry i traktory i maszyny rolnicze : nawet kombajny jada miastem czyli wsią. Czy blachy zabrakło na znaki drogowe. Jesli to jest miasto ,zakazy wjazdu i ulice przestaną być niszczone.

 7. 7
  +11
  ~ Z Elbpaga
  Niedziela, 03.11

  Poprawcie ta sygnakizacje swietlna Grunwaldzka i Hetmaska z Dabka to powinna byc zielona fala jezdze tymi trasami codziennie kilka razy i szlak mnie trafia co za debil za to zgarnia kase dziecko w przedszkolu by lepiej to ulozylo i nirktore lewo skrety wydluzyc o kilka sekund , czy urzedasy tego nie widza co sie dzieje na Bema na Mickiewicza na Zeromskiego ludzie te miasto z miesiaca na miesiac sie juz tak korkuje zejak cala Sadowa i Leczycka zanieszka w nowych blikach to tamta zesc miasta bedzie stala w godzinach rannych i powrotnych z pracy prosze sie tym zajac natychmiast !!!!!!!

 8. 8
  0
  ~ Bożena
  Niedziela, 03.11

  Remontujcie Ogrodową.

 9. 9
  +5
  ~ poważny jak kozioł
  Poniedziałek, 04.11

  Czy to są fotki miasta z marca 1945? Przy takich "inwestycjach" nawet kozioł może się spocić, a czerepak piać z zachwytu. A co z ciepłem, EPT, Muzeum, basenem, Dolinką, Bażantarnią, Chrobrym? Należy jeszcze podać ilość metrów "inwestycji" drogowych w mieście po 2030 r. czyli po zakończeniu rolowania. Inwestycja , to nowa droga, a łatanie dziur to remont her kozioł. Chyba z PSL będzie kandydat na prezydenta RP - kozioł już agituje "inwestycjami".

 10. 10
  +2
  ~ Jez
  Poniedziałek, 04.11

  Zapraszam na starowiejska mało kół się niepurywa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.