Poniedziałek, 30.03.2020, Imieniny: Amelia, Leonard, Dobromir
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Al. Grunwaldzka: Kiedy przystanki wrócą na swoje miejsce? Z tymczasowych korzystamy już od kilku miesięcy

13.11.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Al. Grunwaldzka: Kiedy przystanki wrócą na swoje miejsce? Z tymczasowych korzystamy już od kilku miesięcy
Fot. Ryszard Biel

Kiedy przystanki tramwajowe na Al. Grunwaldzkiej wrócą na swoje miejsce, pytają elblążanie. - Przystanki tymczasowe, funkcjonują już od kilku miesięcy. Niestety one są bardzo wąskie, wystarczy krok i jesteś już na ulicy. To niebezpieczne - mówi Czytelniczka info.elblag.pl.
 

W czerwcu rozpoczęła się budowa węzła przesiadkowego w rejonie elbląskiego dworca. W tym miejscu mają zostać zamontowane między innymi: trzy biletomaty, dwie tablice informacyjne, elementy małej architektury, a oświetlenie wymienione na energooszczędne. Inwestycja obejmuje również przebudowę peronów tramwajowych i wiat przystankowych znajdujących się na Al. Grunwaldzkiej, vis a vis Placu Dworcowego. W związku z tymi pracami od połowy sierpnia pasażerowie korzystają z przystanków tymczasowych, dla obu kierunków, wytyczonych bliżej skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Żeromskiego.

Pracuję przy ul. Żeromskiego, więc na początku nawet się ucieszyłam, że teraz z przystanku mam bliżej. Niestety tymczasowe przystanki są "za ciasne". Z jednej strony mamy tory tramwajowe, z drugiej ruchliwą ulicę, a pośrodku wąski trawnik, na którym ułożono kilka płyt. Kłopot zaczyna się, gdy na tramwaj oczekuje lub wysiada z niego więcej osób. Wtedy, jeden drugiego wypych na ulicę. Sama byłam świadkiem, jak w takiej sytuacji starsza pani dała krok i znalazła się na ulicy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy

- mówi pani Agata Zając, elblążanka.
 

- Ludzie zwyczajnie muszą zachować tutaj większą ostrożność. Ta sytuacja trwa już dosyć długo, miło byłoby, gdybyśmy mogli już korzystać z odremontowanych przystanków, tym bardziej że tam są wiaty, które o tej porze roku bardzo się przydają. Kiedy te przystanki wrócą na swoje miejsce - pyta pan Michał, mieszkaniec Elbląga, spotkany na tymczasowym przystanku.
 

To samo pytanie zadaliśmy rzecznikowi Ratusza. Jak się okazuje, kłopoty pasażerów powinny się skończyć jeszcze w tym miesiącu.

Tymczasowe przystanki zostaną przeniesione na swoje miejsce do 22 listopada. W tej chwili należy tam zamontować jeszcze płotki przeciwbryzgowe. Wszystkie prace zostaną zakończone do 20 grudnia tego roku, czyli wcześniej niż planowano. Umowny termin zakładał, że stanie się to 5 marca 2020 roku

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

Przypomnijmy. Budowa węzła przesiadkowego jest jednym z trzech zadań realizowanych w ramach projektu pn. „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”. Miasto długo nie mogło znaleźć wykonawcy węzła. Po przeprowadzonych i unieważnionych pięciu postępowaniach przetargowych zaproszono do negocjacji firmę AMP CT, z którą zawarto umowę. Wartość robót wg umowy ok. 1 mln 135 tys. zł. Pozostałe elementy projektu to dostawa wagonów tramwajowych oraz przebudowa hali wraz z infrastrukturą tramwajową na terenie zajezdni przy ul. Browarnej. Te zadania również w tej chwili są realizowane. Cała inwestycja dofinansowana jest środkami UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-20120.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Środa, 13.11

  Jak można nazywać lekko poprawione dwa przystanki jakimś szumnym określeniem "węzeł przesiadkowy"? Co to za węzeł jeśli obejmuje pętle przy dworcu, przystanek przy McDonaldzie, przystanek naprzeciw McDonaldu no i te dwa nieszczęsne, zbyt krótkie perony tramwaju. A taka np linia 31 wcale nie ma przystanku przy dworcu chociaż tamtędy autobusy tej linii przejeżdżają. Rozumiem, że ktoś po prostu wydaje pieniądze aby wydać ale po co używa do tego gornolotnych określeń aby g... sprzedać ludziom jako brylanty??

 2. 2
  +8
  ~ kwake
  Środa, 13.11

  A na zdjęciach złomstale, czyt postradziecka myśl technologiczna, wciąż żywa w 2019r. Chociaż to zombie, oddające stan tego miasta. Niby żywe, a jednak...

 3. 3
  +3
  ~ Elblazanin
  Środa, 13.11

  BEZ SCIEM proszę - Unia dała za nazwę :P

 4. 4
  +9
  ~ taki zwyczaj
  Środa, 13.11

  Znajomy zarobił, a będzie jak było.

 5. 5
  +6
  ~ Ukarac
  Środa, 13.11

  Za ten tzw węzeł przesiadkowy powinien ktoś być ukarany. Zbędne wydawanie pieniędzy. Za zakup tych pluskiew nie dużych wagonow tramwajowych też ukarać. A za budowę tak małego budynku w zajezdni to już wstyd. Elbląg to miasto spiep,, onych obiektów. Jak zwykle małe ciasne. Kiedy referendum.

 6. 6
  +10
  ~ Chlam
  Środa, 13.11

  Niech któryś z radnych przyjdzie i wsiadzie do konstala jedt tak wysoko. Na dodatek brak plotku i efekt ochlapani jesteśmy przez samochody. Guzdraly robią i wykończyć nie potrafią a śnieg i mróz zapowiadają.

 7. 7
  +7
  ~ hd
  Środa, 13.11

  Wysłać Wróbla do Zielonej Góry na przykład,niech sobie obejrzy jak to powinno wyglądąć i przestanie robić sobie jaja z ludzi.Że ZG wojewódzka i pozyskała kasę na węzeł z Unii?Proszę zacząć się starać o wojewódzki status dla Elbląga,w czym problem?Za chwilę korekta reformy,jesteśmy na nią gotowi,lobbujemy w Warszawie?

 8. 8
  +11
  ~ Kierowca
  Środa, 13.11

  Kto zostawi swój wygodny samochód by przesiąść się do złomu konstal . Chyba chorzy jesteście na dodatek zamowiliscie małe trameaje , za krotkie. Tłok smród bo brak klimy. Tak dbacie o rozwój komunikacji.

 9. 9
  +10
  ~ wkurwiony elblązanin
  Środa, 13.11

  syf, malaria korupcja, wywalanie pieniędzy w błoto zniszczyli dobre przystanki i rok nic się nie dzieje!!!!.Przed wojną na piasku zbudowano miasto,port największy w Europie kolej na Śląsk CMK ,COP itp.w krótszym czasie przy pomocy łopat i furmanek!!A w Elblągu przekręty !! dziadostwo!! korupcja !! i lipne inwestycje dla kolesi!!! SZOK!! CZAS NA REFERENDUM ODWOŁUJĄCE OBECNE WŁADZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MILIONY WYDAWANE BEZ SENSU!!taczki z gnojem i wywieżć ich do Rubna na kompost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +4
  ~ Szczerze
  Środa, 13.11

  Jaka dostawa wagonow tramwajowych, badziewia nie pasującego do Elbląga. Na tej decyzji się przyjedziecie. I dobrze mamy was dosyć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.