Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co w październiku działo się w Elblągu? Zobacz materiał filmowy

05.11.2019, 15:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co w październiku działo się w Elblągu? Zobacz materiał filmowy
Fot. Redakcja
W październiku odbyły się Dni Papieskie, oficjalne podsumowanie pierwszej części projektu pn. „Adaptacja Biblioteki Elbląskiej”, a także poznaliśmy wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim 2020. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski opowiedział także o inwestycjach drogowych, które niedawno się zakończyły.
 
Podczas gali z okazji XIX Dni Papieskich wręczono katolicką nagrodę „Tuus”. Tegoroczną laureatką została Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Elblągu Krystyna Grzybicka. To wyróżnienie przyznawane jest w naszym mieście od 13 lat przez Diecezję Elbląską.
 
Poznaliśmy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020. Na zrealizowanie zwycięskich projektów przeznaczono w sumie 3 mln 100 tys. 200 zł. Aż 600 tys. zł zostanie przekazane na modernizację Muszli Koncertowej w Bażantarni (inicjatywa ogólnomiejska).
 
W październiku odbyło się oficjalne podsumowanie pierwszej części projektu pn. „Adaptacja Biblioteki Elbląskiej – obiektu dziedzictwa kulturowego o potencjale turystycznym – Etap I”.- Biblioteka Elbląska przeszła modernizację za ponad 7 mln zł. To dzięki temu, że mogliśmy skorzystać ze środków Unii Europejskiej. Gdybyśmy sami chcieli zrealizować to zadanie ze środków budżetu Miasta to na pewno musielibyśmy przez lata odkładać pieniądze – stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
Prezydent Elbląga opowiedział o inwestycjach drogowych, które w tym roku zostały zrealizowane w naszym mieście (m.in. o budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Żuławskiej, odnowie ulicy Szarych Szeregów od wyjazdu z ul. Józefa Wybickiego w kierunku ul. Władysława Andersa , zakończeniu pierwszego etapu budowy ul. Sulimy i zmodernizowaniu ulicy Jaworowej).
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Nic
  Wtorek, 05.11

  E tam

 2. 2
  +24
  ~ 60 na karku
  Wtorek, 05.11

  Chłopina nadal nie wie co mówi - Szarych Szeregów zakończona w wakacje a nie w październiku, rondo na Żuławskiej zbudowała Castorama jakoś we wiosennym październiku. Okazuje się, że najlepiej i permanentnie wychodzi mu opieka nad poświadczającymi nieprawdę, nad słupami i wpłatomatami. Wstydzi się, i nie uznaje za wybitny sukces, wyniku protegowanych w wyborach parlamentarnych: więcławskiej, czerepaka, solejuka. Tak tańczył i zachwalał a tu nawet rodzina i kumple nie głosowali. Taki autorytet jego i ich. Kolejny rok, jak ktoś zauważył, leci "na misia" - nic nie robić aby zarobić. Gdy się ma 60 na karku, to już można, dla odbudowy przyzwoitości, zapomnieć o kumplach i popracować dla miasta. A ciepło, EPT, Muzeum, perełki miejskie (basen, Bażantarnia, Chrobry, Dolinka) ? A wstyd?

 3. 3
  +27
  ~ do obrońców bylebyło
  Wtorek, 05.11

  Ponieważ szaleje cenzura (dlaczego skoro tak pięknie i ciężko - widać z twarzy- pracuje), to przekażcie temu pracusiowi wsystkie komentarze aby sobie poczytał i dobrze zasnął.

 4. 4
  --19
  ~ Krzyś
  Wtorek, 05.11

  No i pięknie!!!

 5. 5
  --18
  ~ Ferdek
  Wtorek, 05.11

  I gitara.

 6. 6
  +8
  ~ Liith
  Wtorek, 05.11

  Opasła świnia nic nie robi

 7. 7
  +12
  ~ Wpi
  Wtorek, 05.11

  W listopadzie mógłby prezydent abdykowac

 8. 8
  +10
  ~ 1125.
  Wtorek, 05.11

  Info w tak poważnie ??? Przecież jego towarzysze to układ zamknięty,obecnie miasto Elbląg płonie.

 9. 9
  +13
  ~ pinokio
  Środa, 06.11

  jakie katusze przechodzą dziennikarze , słuchając tego dukania człowieka , którego stanowisko przerasta. Taką zresztą świtę sobie dobrał, aby broń boże go nie przewyższali. a gdzie Antoni, już zrozumiał, że przyklejanie ciągnie na dno.

 10. 10
  +13
  ~ erneest
  Środa, 06.11

  czas opuścić ten portal, straszna cenzura

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.239401102066