Czwartek, 25.02.2021, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Tuus" dla Krystyny Grzybickiej. Za nami gala XIX Dni Papieskich

18.10.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Tuus" dla Krystyny Grzybickiej. Za nami gala XIX Dni Papieskich
Fot. Ryszard Biel

Krystyna Grzybicka, szefowa Domu Pomocy Społecznej w Elblągu, otrzymała katolicką nagrodę "Tuus", przyznawaną od 13 lat przez diecezję elbląską. Tegoroczną laureatkę poznaliśmy, w czwartek 17 października, podczas gali z okazji XIX Dni Papieskich.

"Tuus" to nagroda biskupa elbląskiego przyznawana w Elblągu. Od 2007 roku obdarowywane są nią osoby zaangażowane w promocję człowieka, pracę charytatywną, czy też działalność edukacyjno-wychowawczą. Do tej pory, w ten sposób, wyróżnieni zostali m.in.: biskup Julian Wojtkowski, misjonarz, ks. Stanisław Gorgol oraz Elżbieta i Jarosław Ciepłuchowie, małżeństwo prowadzące rodzinę zastępczą.

Tegoroczną laureatką nagrody "Tuus" została Krystyna Grzybicka dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Elblągu. Pani Krystyna całe swoje zawodowe życie poświęciła pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Od 1996 roku jest Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Obecnie kieruje Domem Pomocy Społecznej przeznaczonym dla 22 osób niepełnosprawnych intelektualnie, trzema filiami środowiskowego domu samopomocy dla: chorych z zaburzeniami psychicznymi, z Chorobą Alzheimera i zaburzeniami umysłowymi, mieszkaniem chronionym oraz specjalistycznymi usługami opiekuńczymi dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Moja praca polega na zapewnieniu opieki wsparcia, pomocy, osobom z zaburzeniami psychicznymi. Tym zajmuję się każdego dnia. To ciężka praca, ale bardzo ją lubię. Nagroda "Tuus" jest dla mnie niezwykle ważna. Obecnie znajduję się już na progu końca swojej pracy zawodowej. Można powiedzieć, że to takie uwieńczenie tego, co robiłam całe życie. Jestem niezwykle wzruszona

- mówiła Krystyna Grzybicka, tegoroczna laureatka nagrody biskupa elbląskiego.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali z okazji XIX Dni Papieskich, która odbyła się w czwartek, 17 października, w hali przy al. Grunwaldzkiej. W tym roku wydarzenie to odbywał się pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”.

W ciągu minionych lat przypominaliśmy, że Jan Paweł II to papież naszej wolności, papież rodziny, świętych, ludzi młodych, czy też papież nadziei. Hasło tegorocznych dni Papieskich brzmi: „Wstańcie, chodźmy!”. To tytuł jednej z książek Jana Pawła II, autor zaczerpnął go z ewangelii. (...) „Wstańcie, chodźmy!”, to słowa, które charakteryzują całe życie Jana Pawła II, jego niezwykłą energię w działaniu, siłę ducha, dynamizm, zdecydowanie i determinację. Także wobec nas Polaków jak, chociażby w 1079 roku, podczas pierwszej pamiętnej pielgrzymki do ojczyzny. Parafrazując, można powiedzieć: wstaliśmy i wyruszyliśmy w drogę z tym najlepszym przewodnikiem, wielki papieżem i nauczycielem prawdy. Każdego dnia w naszej codzienności, te słowa mogą być zachętą do tego, żeby nie zgnuśnieć, nie poddać się erozji i zardzewieniu, chodzi o nieustanne podejmowanie wyzwania, o rozwój, pracę, wysiłek, ten dotyczący chrześcijańskiego ducha, ale także naszych codziennych obowiązków

- podkreślał ks. Paweł Towarek, prowadzący uroczystość.

Tegoroczną galę uświetnił występ parafialnego chóru Alta Trinita i koncert zespołu Czerwone Gitary.

Organizatorami Dni Papieskich są: Biskup Elbląski Jacek Jezierski i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Na ten cel Ratusz wydał w tym roku, z budżetu miasta, około 35 tys. zł.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / TUUS ( zdjęć 56 )
Dodano: 2019-10-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ K-W
  Piątek, 18.10

  WSZYSTKO DOBRZE NAGRODA JEST ALE NIE WIADOMO CZY DOM BĘDZIE ISTNIAŁ DALEJ BO BIEDA AŻ PISZCZY LUDZIE BEZ PODWYŻEK NAJNIŻSZA KRAJOWA

 2. 2
  0
  ~ Optymista
  Piątek, 18.10

  Proszę się nie martwić Dom będzie istniał, dopóki są ludzie potrzebujący opieki i tacy którzy chcą w nich pracować.

 3. 3
  +1
  ~ Obywatel
  Sobota, 19.10

  Hańba jakim prawem imprezę pokryto z budżetu miasta czy nie ma innych wydatków! impreza kościelna więc kościół powinien to sponsorować! Roztrwanie publicznych pieniędzy na zbytki, prokuratura powinna się tym zająć

 4. 4
  0
  ~ taaaaaaaa
  Sobota, 19.10

  mialem okazje kiedys widziec jak sie tam postepuje z tymi psychicznymi nikt sie z nimi nie cacka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0795588493347