Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Otwarcie centrum dystrybucyjnego Meble Wójcik. Nowy etap w historii firmy

25.09.2019, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Otwarcie centrum dystrybucyjnego Meble Wójcik. Nowy etap w historii firmy
Fot. Ryszard Biel

Ma 24,5 tysiąca metrów kwadratowych. Jednorazowo może pomieścić załadunek nawet 1100 tirów. Budowa nowego Centrum Dystrybucyjnego Meble Wójcik przy ul. Żuławskiej, bo o nim mowa, zajęła ponad pół roku. Obiekt funkcjonuje już od trzech miesięcy. W środę, 25 września, odbyło się jego uroczyste otwarcie.

33 lata temu, kilka kroków od tego miejsca, Leszek Wójcik rozpoczynał produkcję mebli. Przez następnych 20 lat, z całym zespołem, skupiał się na rozwoju mocy produkcyjnych, poprawie jakości produktu, procesów produkcyjnych. Decydując się w 2012 roku na budowę nowego magazynu wysokiego składowania przy ul. Mazurskiej, podjęliśmy odważną, strategiczną decyzję o tym, aby inwestować również w nowoczesną, innowacyjną logistykę, która bardzo szybko miała się stać przewagą konkurencyjną naszej firmy. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego wpisuje się w tę odważną strategię. Dzięki tej inwestycji naszym klientom możemy zagwarantować wyższą dostępność produktu i co ważne krótsze terminy realizacji zamówień. Naszym partnerom biznesowym możemy zaproponować usługi, których do tej pory oferować nie mogliśmy. Jestem pewien, że ta inwestycja, da podwaliny pod kolejny etap rozwoju naszej firmy

- mówił Piotr Wójcik, prezes zarządu Meble Wójcik.

Nowe centrum dystrybucyjne potentata na rynku produkcji mebli, jednego z największych pracodawców w Elblągu, powstało przy ul. Żuławskiej. Jego budowa ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. W ciągu kolejnych miesięcy na działce o powierzchni 35 tys. mkw. powstał nowocześnie wyposażony magazyn, zaplecze socjalne i parking.

Magazyn ma 24,5 tys. mkw. Jego pojemność to 42 tys. miejsc paletowych. To oznacza, że jednorazowo możemy tu zmieścić około 1100 tirów. Tygodniowa zdolność załadunkowa to około 3 tys. ton. Mamy tu 14 ramp załadunkowych, 4 rampy rozładunkowe i 2 rampy na poziomie zero, 30 miejsc parkingowych dla tirów i 80 dla samochodów osobowych. Socjal, którym się szczycimy, ma ponad 500 mkw. Na etapie projektowania i wykonawstwa napotkaliśmy kilka poważnych ograniczeń, które spowodowały, że dużo rzeczy przemodelowaliśmy. Musieliśmy trochę zmienić układ magazynu, wyposażenie. Jednak to, co dziś państwo widzicie, jest naszą dumą. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że już dzisiaj udało się nam nawet przeskoczyć założenia biznesowe, które na początku zarząd i właściciele przed nami postawili

- mówił Andrzej Lada-Kubala, członek zarządu Meble Wójcik odpowiedzialny za logistykę.

Nowoczesne centrum to dla fabryki Meble Wójcik kolejny etap rozwoju.

W ubiegłym tygodniu, na jednej z najważniejszych imprez targowych w Niemczech, udało się naszej firmie pierwszy raz w historii sprzedać nie tylko meble, nasze produkty, ale kompleksową usługę logistyczną. To właśnie dzięki tej inwestycji. To jest kamień milowy w historii naszej firmy. Jesteśmy przygotowani na wyzwania przyszłości, wyzwania rynku, klientów, którzy wymagają, abyśmy dostarczali coraz szerszy asortyment produktów w coraz krótszych seriach i terminach realizacji

- podkreślał Piotr Wójcik.

Centrum z powodzeniem funkcjonuje od trzech miesięcy. W środę, 25 września, odbyło się jego oficjalne otwarcie, podczas którego uroczyście przecięto wstęgę, a ksiądz poświęcił nowy obiekt. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród nich byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, a także osoby i firmy zaangażowane w tę inwestycję, od etapu jej przygotowania, projektowania przez wykonanie, po odbiory, pracownicy nadzorujący inwestycję z ramienia Meble Wójcik, partnerzy biznesowi, klienci i dostawcy producenta mebli. Szefowie firmy, nie szczędzili im podziękowań. Po oficjalnej części imprezy, goście zwiedzili inwestycję.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Wójcik Centrum Dystrybucji ( zdjęć 99 )
Dodano: 2019-09-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 25.09

  To bardzo dobra wiadomość dla Elbląga i jego mieszkańców- Gratuluję i pozdrawiam.

 2. 2
  +12
  ~ Elblski
  Środa, 25.09

  Dlaczego w tym miejscu pozostali panowie nie mają kamizelek ? Gdzie obuwie ochronne?! Zdjęcie to zgłoszę jutro do PIP.

 3. 3
  +5
  ~ Pick
  Środa, 25.09

  Ten od zglaszania to po angielsku "snitch" !

 4. 4
  +4
  Robert Koliński
  Środa, 25.09

  Czy to w tym samym miejscu, gdzie miasto postanowiło wybudować kapitaliście jeszcze drogę za 1.5 mln zł z pieniędzy podatnika? Ja tam się może nie znam, ale jak ktoś wypuszcza/przyjmuje 170 tirów tygodniowo na drogę, to raczej to nie hulajnogi ją rozjeżdżają i wypadałoby się przynajmniej do remontu dorzucić, a nie czekać tylko na podatnika, aż zapłaci. #KapitalizmKanibalizm, #równość, #TaxTheRich, #PodatekProgresywny

 5. 5
  +20
  ~ Michal
  Środa, 25.09

  Witamy globalizację i kapitalizm, kłaniamy się nisko i wracamy do roboty.

 6. 6
  +11
  ~ wyborczy lans
  Środa, 25.09

  Jak nazywa się system w którym władza publiczna, polityczna łączy się z prywatnym biznesem? Foto 70 wyjątkowe. A kozioł pracuje na załadunku, rozładunku czy kieruje tirem? Myślałem , że ten producent nie miesza się z polityką, a tu masz - wszyscy, nawet kapelan od desek.

 7. 7
  +19
  ~ Zosia Kuba-Blabla
  Czwartek, 26.09

  Pracowałam, wiem ile płacą. Firma (firmy) tatusia i synusia! Niby regionalne, ale kasa znika gdzieś poza Elblągiem. I na każdym przystanku aut lub tramw w Elblągu ogłoszenie, że SZUKAJĄ PRACOWNIKÓW!!!!

 8. 8
  +14
  ~ Edek333
  Czwartek, 26.09

  Zapraszamy do obozu pracy za worek ryżu

 9. 9
  +8
  ~ victort
  Czwartek, 26.09

  co tam robi Gelert i Wilkowa ja się pytam.?

 10. 10
  +7
  ~ Hegemonka
  Czwartek, 26.09

  Brygadziści Wójcika to często byli kryminaliści. Przypadek ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.