Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent Witold Wróblewski: W wyniku propozycji Rządu w 2020 r. 40 mln zł uszczupli możliwości Elbląga

21.09.2019, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Witold Wróblewski: W wyniku propozycji Rządu w 2020 r. 40 mln zł uszczupli możliwości Elbląga
Wrześniowa sesja Rady Miasta, (19.09.) głównie poświęcona była sprawom porządkowym. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą wyboru ławników na kadencję 2020-2023 oraz te w sprawie przekształceń liceów w czteroletnie szkoły, a technika w pięcioletnie. O czym jeszcze zadecydowali radni?
 
Dwa lata temu powódź wyrządziła niemałe szkody w Bażantarni. Srebrny Potok i Kumiela wylały z brzegów dewastując przy tym Czerwony Szlak w Bażantarni. Szkody oszacowano na prawie 10 mln zł. Miastu udało się w końcu dojść do porozumienia z Wodami Polskimi, które zadeklarowały przekazanie 700-800 tys. zł na pierwszy etap prac (regulacja Srebrnego Potoku). Natomiast z rezerwy budżetowej Miasta 400 tys. zł zostanie przeznaczone na naprawę Czerwonego Szlaku.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreślił, że łącznie obciążenia finansowe dla samorządu wynikające z rządowych zmian prawnych dot. oświaty wynoszą na rok 2019 19,6 mln zł, a na rok 2020 już 40,6 mln zł.
 
- Oświata to największa pozycja w budżecie miasta. Od kwietnia 2018 roku wprowadzona podwyżka dla nauczycieli miała skutek finansowy w wysokości 4,5 mln zł. Teraz w skutek zmian wprowadzanych przez rząd, a więc 5% podwyżce, zwiększeniu dodatku wychowawczego i dodatku dla nauczycieli mamy dodatkowe wydatki w wysokości ponad 10 mln zł. W 2020 roku będzie to już łącznie ponad 20 mln zł. Dzieje się to wszystko przy spadającej z roku na rok subwencji oświatowe – mówił.
 
Podczas wrześniowej sesji Rada Miasta podjęła stanowisko skierowane do Ministra Edukacji dotyczące sytuacji elbląskiej oświaty.
 
Od kilku lat radni głosują za wprowadzeniem 1 listopada bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Takie uprawnienia obowiązują wówczas na wszystkich liniach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej na terenie Gminy Miasto Elbląg i gmin sąsiadujących, które powierzyły Miastu Elbląg organizację publicznego transportu zbiorowego w ramach podpisanych porozumień. Tak będzie i w tym roku.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ miasto układów
  Sobota, 21.09

  najlepiej to hipokryci niech dalej szczują ludzi że podwyżki się nikomu nie należą! I to mówią niewykwalifikowane nieroby na najwyższych stanowiskach którzy nie potrafią zarządzać, tylko szukają osobistych korzysci...

 2. 2
  --1
  ~ A winni
  Sobota, 21.09

  P O i PSL i S L to ono winni rządzili ile miliardów przepuscili. TVP pokazała i pokazuje co robicie i macie czelność krytykować. Nie potraficie rządzić odejdzcie.

 3. 3
  +5
  ~ elblązanin
  Sobota, 21.09

  zwolnij niepotrzebnych wiceprezydentów zajmij się robotą i nie wydawaj naszych pieniędzy na bzdety i dla kolesi

 4. 4
  +4
  ~ ekonomista
  Niedziela, 22.09

  Opozycja, Maria Kasprzycka m♠wi coś innego. Czy Prezydent mowi prawdę? Coś tu nie tak.

 5. 5
  +5
  ~ czerepak do kozła
  Niedziela, 22.09

  Kozioł , wyluzuj już i zacznij kierować UM.

 6. 6
  +1
  ~ hhhg
  Niedziela, 22.09

  najlepiej to hipokryci niech dalej szczują ludzi że podwyżki się nikomu nie należą! I to mówią niewykwalifikowane nieroby na najwyższych stanowiskach którzy nie potrafią zarządzać, tylko szukają osobistych korzysci...

 7. 7
  +2
  ~ jan-49
  Niedziela, 22.09

  podniesie sie lokalne podatki i wszystkie oplaty i sie wyrowna elblazanie to bogaci ludzie nawet podwyzek nie zauwaza

 8. 8
  +4
  ~ Polo
  Niedziela, 22.09

  Niech P O i PSL i S L D dadzą oni narobili cyrku że Elbląg jest zadupiem. I olsztyniakom też podziekujcie .

 9. 9
  +2
  ~ jan
  Poniedziałek, 23.09

  Nie wydawać pieniędzy na bzdury - to będzie na podwyżki !

 10. 10
  +2
  ~ kasia o
  Poniedziałek, 23.09

  po co utrzymywać nierobów ze straży miejskiej, już 2 miliony jest w kasie, i jeszcze inne bzdety i raz dwa się znajdzie, 100 doradców jeszcze trzeba zatrudnić, kiepski gospodarz i tyle

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.145761013031