Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czerwony szlak czeka na naprawę. Miasto nie porozumiało się z Wodami Polskimi, pomoże wojewoda?

04.04.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czerwony szlak czeka na naprawę. Miasto nie porozumiało się z Wodami Polskimi, pomoże wojewoda?
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Ponad półtora roku temu wielka woda zniszczyła czerwony szlak w Bażantarni. Elblążanie nadal czekają na jego naprawę. Miasto cały czas nie może dojść do porozumienia w tej sprawie z Wodami Polskimi. Prezydent liczy na pomoc wojewody?

Prezydent Elbląga od początku podkreślał, że naprawa zniszczeń dokonanych przez powódź w 2017 roku, nie leży tylko w gestii Ratusza, ale i również Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W jego kompetencji jest regulacja Srebrnego Potoku, naprawa skarp i umocnień.
 

Początkowo władze Elbląga pieniądze na naprawę szkód chciały pozyskać od wojewody warmińsko-mazurskiego, z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wiosną ubiegłego roku miasto otrzymało odmowę. Od tamtego czasu trwają rozmowy z Wodami Polskimi w kwestii współfinansowania naprawy szlaku.

Współpracujemy cały czas z Wodami Polskimi, bo to przedsiębiorstwo ma w zarządzaniu cieki wodne, w kwestii naprawy szkód, które nie leżą w gestii prezydenta. Jesteśmy zaawansowani w wielu działaniach

- przekonywał w czerwcu ubiegłego roku Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Dziś jednak okazuje się, że miastu nadal nie udało się dojść do porozumienia z Wodami Polskimi.

Prezydent kilkakrotnie już monitował w Wodach Polskich w sprawie naprawy czerwonego szlaku. Nie udało się uzyskać żadnego konsensusu. Wody Polskie nie podpisały porozumienia zaproponowanego przez miasto, tłumacząc się barkiem pieniędzy

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Po pomoc w prowadzeniu rozmów z WP prezydenta zwrócił się do wojewody warmińsko-mazurskiego. - Po świętach planowane jest trójstronne spotkanie w tej sprawie z udziałem wojewody, prezydenta i dyrektor Wód Polskich - dodaje rzeczniczka prezydenta.

Bażantarnia to jedno z ulubionych miejsc elblążan, tu mieszkańcy miasta wypoczywają i uprawiają sporty. We wrześniu 2017 roku powódź zniszczyła między innymi biegnący wzdłuż Srebrnego Potoku czerwony szlak. Do dziś trasa nie doczekała się naprawy.

Straty spowodowanie przez powódź w tym miejscu miasto oszacowało na blisko 8,5 mln zł (768 tys. zł na budowę zniszczonych kładek, 7,6 mln zł na naprawę drogi i umocnienie skarp na zniszczonych odcinkach).

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ prestidigitator
  Czwartek, 04.04

  Oni nam z wszystkim robią wielką łaskę,pytam się gdzie są podatki które Elbląg płaci do budżetu województwa?

 2. 2
  +14
  ~ kolo
  Czwartek, 04.04

  Czy - wynajęty "nic nie mogę" - będzie nam tak "zarządzał" miastem przez 5 lat?

 3. 3
  +12
  ~ Truso
  Czwartek, 04.04

  Witold Słupnik powinien udać się tam na rekonesans wraz ze swymi braćmi w wierze w amnezję elblążan !!!!!!

 4. 4
  +17
  ~ Prosze o REFERENDUM
  Czwartek, 04.04

  Ludzie litości...!!! To jakaś kpina !!! Jak można przez 1,5 roku nie dogadać się w zakresie naprawy szlaku po powodzi. Nieudolność rządzących w tym mieście mnie przeraża. Prezydent do tej pory nie znalazł drogi do Wojewody ? Tylko teraz ? Tylko pytanie czy ten wojewoda z PSLowcem będzie chciał gadać i pomoc. Czas zmienić te "Nic nie mogę " władze w tym miescie.

 5. 5
  +6
  ~ Zapytania
  Czwartek, 04.04

  Może P.wojewoda pomorze w realizacji remontu kolei nadzalewowej. Przecież jest z Elbląga.

 6. 6
  +8
  ~ prace interwencyjne
  Czwartek, 04.04

  Oni tam, qrwq, siedzą już 5 lat i będą siedzieć kolejne 5 lat. III wojny nie będzie, Niemiec nie chce wrócić i naprawić pozostawione mienie, a wybrani właściciele słupów mają dużą sztolnię. Mogą gadać co chcą i się chwalić straganem na targowisku i chodnikiem wyborczym, a wystarczy im pokazać fotkę Bażantarni, Dolinki, Basenu, dziurawych syfiastych ulic.Na szacunek musicie zapracować na 3 piętrze, ale wy nie wiecie co to jest solidna praca. Może kumple z Chrobrego się przebranżowią na remontowców leśnych ścieżek.Po 3 latach wituś siedzi w ciemnej d(garści) Pana Murzyna.Może Niemiec przyjdzie po kości dziadka w Zalewie, to najpierw "arbajt lopata i kara jedno kolowa jednego dnia pszi basen albo Bażanciwalde". Witek, miej ty wstyd za taką kasę na konto.

 7. 7
  +9
  ~ grawitacja nieubłagana
  Czwartek, 04.04

  Jemu, Stanisławowi Aniołowi naszego miasta wszystko wisi. Nawet na widok Miećki. A nie ma go kto pociągnąć za konsekwencje aż do oberwania zwisu.

 8. 8
  +2
  ~ Joluś
  Czwartek, 04.04

  Od 01 stycznia 2018 r. PiS na podstawie nowej ustawy Prawo wodne, podporządkował sobie nowo powstałe PGW WP, i nie dziwię się, że Elbląg ma tu niewiele do powiedzenia. Jednak w myśl ustawy prezydent miasta jest organem odpowiedzialnym za gospodarowanie zasobami wodnymi, a tym samym nie rozumiem, jak mogło dojść do tego, że prezydent nie może dogadać się z pewnym sensie podległym mu podmiotem. Według mnie wchodzą tu w grę dwa wyjścia: 1/ PGW WP słucha jedynie przedstawiciela rządu czyli ministra właściwego ds. gospodarki wodnej, a miasto nasze w PiS-ie nie ma najlepszych notowań; 2/ prezydent miasta nie ma żadnych możliwości mediacyjnych, w co nie bardzo wierzę. Może ktoś, kto zna te tematy, będzie w stanie wyjaśnić coś bliższego na temat przyczyn braku porozumienia.

 9. 9
  +3
  ~ hg
  Piątek, 05.04

  wstyd info cenzuruje i usuwa komentarze, mam was gdzieś

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.