Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, co dzieje się w Elblągu: maj należał do Flagi RP, Konstytucji, recyklingu i... seniorów!

04.06.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co dzieje się w Elblągu: maj należał do Flagi RP, Konstytucji, recyklingu i... seniorów!
Fot. Ryszard Biel
W maju mieszkańcy naszego miasta nie mogli narzekać na brak wydarzeń. Miesiąc rozpoczęły uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po raz 12 w Elblągu odbyły się też Dni Recyklingu, a po raz 3 cykl spotkań z seniorami pn. „Kierunek Zdrowie”.
 
Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzony był w Elblągu uroczyście. 2 maja elblążanie wspólnie przeszli z 50-metrową flagą ulicą Stary Rynek i wciągnęli ją na Bramę Targową, pod którą odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Elbląga i występ artystyczny grupy Ence, Pence, Dance.
 
Dzień później, niemniej uroczyście, uczczono 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Katedrze św. Mikołaja odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga. Następne grupa elblążan zebrała się na Placu Katedralnym. Na scenie, oprócz oficjalnych przemówień, elblążanie mieli okazję zobaczyć krótką część artystyczną w wykonaniu Mikołaja Miernika (zaprezentował Redutę Ordona Adama Mickiewicza), Adrianny Lisowskiej (zaśpiewała piosenkę „Miasto-44” z filmu o tym samym tytule), Ryszarda Skotnickiego i Marcina Skotnickiego (koncert muzyki dawnej) oraz tancerek ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.
 
Po raz dwunasty w naszym mieście odbyły się Dni Recyklingu. Ekologiczny festyn dla mieszkańców Elbląga tradycyjnie został zorganizowany na Placu Jagiellończyka. Od ilości przyniesionych odpadów zależała ilość zdobytych punktów, za które później można było otrzymać nagrody, w postaci np. drzewka czy krzewu.
 
W maju zakończył się cykl spotkań dla seniorów organizowany w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek Zdrowie”. W trzeciej edycji udział wzięło prawie 1000 osób.
 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ rower
  Wtorek, 04.06

  A Rowerowy Maj to gdzie???

 2. 2
  +6
  ~ Skandal
  Wtorek, 04.06

  Budżet Obywatelski 2019: "Wykonanie nawierzchni ulicy Garnizonowej". Polega to na przełożeniu/wyrównaniu betonowych płyt oraz dołożeniu kilkunastu do końca ulicy. To wszystko za 200 tys. zł - to jakaś kpina z mieszkańców i podatników. Panie Wróblewski, czy następne 30 lat mamy mieszkań na budowie, bez asfaltowej ulicy, chodnika i oświetlenia?

 3. 3
  --7
  ~ Wyborca
  Środa, 05.06

  Najlepszy Prezydent, jakiego miał i ma Elbląg!!!!

 4. 4
  +2
  ~ komitet erekcyjny
  Środa, 05.06

  czy miasto nie mogłoby ufundować już dziś jakiegoś popiersia pana prezydenta Przecież to najlepszy prezydent w historii miasta

 5. 5
  +2
  ~ Jerzy W
  Środa, 05.06

  Kochajmy pana prezydenta to wzór intelektu moralności przedsiębiorczości i odwagi. Tytan pracy organicznej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.