Niedziela, 28.11.2021, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kuchenna rewolucja... w elbląskiej szkole sportowej. Inwestycja za blisko 1,5 mln zł zakończona

05.08.2019, 10:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kuchenna rewolucja... w elbląskiej szkole sportowej. Inwestycja za blisko 1,5 mln zł zakończona
Fot. Ryszard Biel

Ta inwestycja wyjdzie na zdrowie uczniom Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Agrykola 6. Za blisko 1,5 miliona zł powstała tam kuchnia i stołówka z prawdziwego zdarzenia. - Uczniowie szkoły sportowej muszą dostawać posiłki zbilansowane energetycznie. Ich żywienie wymaga dobrego przygotowania. Liczę na to, że w nowej kuchni, spod ręki naszego kucharza, będą wychodzić dania spełniające wszystkie wymagania - mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor szkoły.

Posiłki uczniów szkoły sportowej przy ul. Agrykola od teraz będą wyglądały inaczej. W podstawówce, w miejscu dawnych pomieszczeń, powstała nowoczesna i odpowiednio wyposażona stołówka oraz kuchnia z pomieszczeniami pomocniczymi - magazynami, zmywalnią i pomieszczeniami socjalnymi. Wykonawcą tej inwestycji jest elbląska firma Przemysłówka 03. Prace rozpoczęły się w styczniu i trwały blisko pół roku.

Ta inwestycja cieszy nas ogromnie. Prace zaczęły się w połowie stycznia, tempo było ekspresowe. Jesteśmy zachwyceni ostatecznym wykonaniem. Liczymy na to, że to, co będzie wychodziło tutaj spod ręki naszego kucharza, będzie naszym dzieciom smakowało i spełniało normy. Oprócz obiadów dla naszych uczniów będą tutaj wydawane również obiady, śniadania i kolacje dla dzieci z bursy nr 4. W tej chwili planujemy, że dziennie będzie tu żywionych około 200 osób, ale myślimy, że ta liczba będzie jeszcze rosła

- dodaje Hanna Szuszkiewicz.

Dziś, 5 sierpnia, odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanych pomieszczeń i wspólne śniadanie, oficjeli i dzieci, wypoczywających w podstawówce na półkoloniach.

Mam nadzieję, że tak urządzona kuchnia, a także potrawy, które będą przygotowywane w szkole sportowej, przyczynią się do tego, że wyniki uczniów będą szły do góry. Liczymy na to, że w kolejnych szkołach również będą powstawały podobne stołówki, aby dzieci mogły spożywać posiłki w przyjaznym otoczeniu

- mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Koszt inwestycji przy ul. Agrykola to 1 468 675 zł. Z tego zdecydowaną większość, bo 1,2 mln zł pochłonęły prace budowlane. 255 tys. zł wydano na wyposażenie kuchni.

Elbląska szkoła sportowa jest jedyną podstawówką w mieście, w której w ostatnich latach wykonano podobny remont. Stołówki funkcjonują we wszystkich tych szkołach, kuchnie w prawie wszystkich. Niejednej przydałoby się odświeżenie.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Szkoła Sportowa otwarcie nowej stołówki ( zdjęć 47 )
Dodano: 2019-08-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  Robert Koliński
  Poniedziałek, 05.08

  Czy kuchnia i władze szkoły planują serwowanie również posiłków wegetariańskich i wegańskich w tej "najnowocześniejszej spośród wszystkich istniejących" stołówek w mieście?

 2. 2
  +2
  ~ Ja
  Poniedziałek, 05.08

  Marnie to wyglada. Normalna, szkolna stolowka.

 3. 3
  +3
  ~ fiki miki
  Poniedziałek, 05.08

  Sokowirówka do pokoju dyrektorki?

 4. 4
  +5
  ~ wicia
  Poniedziałek, 05.08

  KWW na śniadaniu? Za pieniądze elbląskiego podatnika?

 5. 5
  +8
  ~ Z tylu
  Poniedziałek, 05.08

  A za szkoła boisko sportowe rodem z PRL u.

 6. 6
  +5
  ~ Zaproszenie
  Poniedziałek, 05.08

  Prosimy przyjechać za rok z rewizyta nie poznacie tej stołówki i kuchni.

 7. 7
  +5
  ~ Gorol
  Poniedziałek, 05.08

  Pan Boros się kreci koło radnego- dyrektora concordii.Uwazaj Łukasz teraz remis z Wasilkami pózniej w plecy i zanim sie obudzisz .Boros bedzie stał w dresie trenerskim z napisem concordia.Coś za coś.Za próbe spuszczenia Olimpii do 3 ligi.Juz został w jego rodzinie ktos awansowany.Teraz kolej na niego.

 8. 8
  +5
  ~ Uczennica
  Poniedziałek, 05.08

  Ach ten elbląski kwiat oświaty, normalnie zapiera dech w piersi, same gwiazdy i gwiazdorzy , trochę pucu nie zaszkodzi , zmanierowane to oswiatowe towarzystwo

 9. 9
  0
  ~ vv
  Poniedziałek, 05.08

  no i oczywiście jak zwykle dla lansu kiepski gospodarz miasta się pojawia aby przeciąć wstążke, bo tylko to potrafi

 10. 10
  +1
  ~ infantylni
  Poniedziałek, 05.08

  Gratulacje Pani Dyrektor. Zjadł darmowy torcik, teraz dostał chochlę darmowej zupy. Innowator. I znowu oni - w jednej parze. Niczym Macierewicz z Misiewiczem. Te ich zaloty już brzydzą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0180449485779