Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wyniki matur 2019. W Elblągu zdało 82 proc. absolwentów

04.07.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki matur 2019. W Elblągu zdało 82 proc. absolwentów
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania dziś (4 lipca) maturzyści dowiedzieli się, jak poszło im z egzaminu maturalnego. W Elblągu, w maju, przystąpiło do niego niecałe 1000 osób. Z tego zdało 82 procent absolwentów.

Wyniki matur 2019 zostały podane o dziś o godzinie 8. Absolwenci szkół średnich mają do nich dostęp przez system elektroniczny na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych. Z ponad 247 tysięcy tegorocznych maturzystów egzamin dojrzałości zdało 80,5 procent osób. 13 procent może poprawiać egzamin w sierpniu. Reszta nie zdała matury. Tak kształtują się wyniki ogólnopolskie.

W Elblągu do matury przystąpiło 961 osoby. 82 procent zdało maturę. W liceach odsetek sukcesów wyniósł 89 proc. (558 osób), a w technikach 71 proc. (403 osób). Maturzystom z Elbląga poszło lepiej niż ich rówieśnikom z Olsztyna, tam maturę zdało 79 proc. Jednak najlepiej w naszym województwie wypadła młodzież z powiatów: nidzickiego (86 proc.), działdowskiego (84 proc.) i ełckiego (83 proc.).

W całym województwie warmińsko-mazurskim do egzaminu przystąpiło 8542 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Z tego maturę zdało 77,3 proc. osób. Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 11 września

- informuje OKE w Łomży.

To stawia nas na najniższej pozycji, wśród wszystkich województw. Przykładowo w województwie pomorskim odsetek sukcesów wyniósł 79 proc, mazowieckim 82 proc., podlaskim 84 proc., a w małopolskim (to najlepszy wynik) 85 proc.

20 sierpnia rozpocznie się sesja poprawkowa. Przystąpić do niej mogą osoby, które nie zdały jednego obowiązkowego przedmiotu. Maturzyści, którzy nie zdali więcej niż jednego egzaminu, szansę na poprawę będą mieli dopiero za rok.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Dane OKE i CKE
  Czwartek, 04.07

  średnia kraj -80,5 średnia Elbląg-82 średnia warm-maz. 77,3 średnia Olsztyn 79 licea-86,4 licea Elblag-89 licea 83,9 licea 83 technika-70,5 technika-71 technika 65,6 technika 68 Elbląg wypadł lepiej niż średnia krajowa , wojewódzka i znacznie lepiej niż Olsztyn- i w liceach i technikach. Gratulacje.

 2. 2
  +1
  ~ Golo
  Piątek, 05.07

  A ja ją zaniżyłem bo nie zdałem. Jestem z Elbląga.

 3. 3
  +2
  ~ kazik
  Piątek, 05.07

  ha..., misterny plan przygotowała nasza władza......,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.