Niedziela, 21.07.2024, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

To prawdziwa taneczna rodzina. Za nami IX Gala Tańca Cadmans

19.06.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
To prawdziwa taneczna rodzina. Za nami IX Gala Tańca Cadmans
Fot. Ryszard Biel

Za nami pełne pozytywnych emocji, energii i estetycznych wrażeń widowisko. Po raz dziewiąty scena elbląskiego teatru zmieniła się w taneczny parkiet, na którym zaprezentowali się tancerze ze Szkoły Tańca Cadmans.

Gala Tańca Cadmans od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem. We wtorkowy (18 czerwca) wieczór widownia szczelnie wypełniła salę Teatru im. Aleksandra Sewruka, aby uczestniczyć w prawdziwym święcie tańca. Na scenie zaprezentowało się blisko 270 tancerzy, soliści i zespoły ze Szkoły Tańca Cadmans, a także z zaprzyjaźnionego z nią Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Show Szkoły Cadmans to podsumowanie całorocznej pracy dzieci, młodzieży, a także dorosłych i rodziców. Okazja, aby zaprezentować elbląskiej publiczności układy, z którymi tancerze sięgali po laury podczas zawodów i mistrzostw w ciągu sezony, a także całkiem nowe, stworzone specjalnie na tę okazję choreografie.

Można powiedzieć, że do tego występu przygotowywałyśmy się praktycznie cały rok. Do szkoły również uczęszczam od roku, więc to będzie dla mnie pierwsza Gala. Bardzo mi się jednak podobają te zajęcia, akrobacje, ruchy, sam taniec w ogóle

- mówi Julia, z grupy Candy.

Podczas ponad czterogodzinnego show w elbląskim teatrze zaprezentowało się blisko 2700 tancerzy, ze wszystkich grup działających w szkole. Na scenie swoje 5 minut mieli również soliści i zespoły prezentujące m.in. balet klasyczny, taniec nowoczesny, zumbę, hip-hop, taniec współczesny, dance hall, gimnastykę artystyczną, a także nowość w tym roku - akrobatykę sportową. Wiele miesięcy przygotowań, wylanego potu i powtarzanych, ale także radość z każdego kroku i pasję do tańca widać było widać we wtorkowy wieczór na scenie.

Pierwszy raz występowałam podczas Gali, ale nie stresowałam się szczególnie. Lubię tańczyć i mam nadzieję, że to było widać

- przekonuje Nikola, jedna z uczestniczek Szkoły Tańca Cadmans.

Na scenie tradycyjnie zaprezentowali się również "sprawcy całego zamieszania", czyli Aneta i Andrzej Orłowscy, tancerze, założyciele szkoły Cadmans i organizatorzy Gali. Swoje umiejętności zaprezentowali również ich synowie:

Nieprzypadkowo Gala rozpoczęła się od układu "Mary Poppins", w wykonaniu grupy pokazowej, na scenie oprócz "sprawców całego zamieszania", czyli Aneta i Andrzej Orłowscy, tancerzy, założycieli szkoły Cadmans i organizatorów Gali, zaprezentowali się również ich synowie: Fabian i Oliwier oraz dzieci i mamy, uczestniczący w zajęciach. Szkoła Cadmans to jedna wielka taneczna rodzina, czego mieliśmy wiele dowodów podczas wtorkowego wieczoru. Rodzice, dziadkowie, bliscy i przyjaciele tancerzy zasiadali na widowni, ale również na scenie zaprezentowały się pokolenia.

Dla mnie udział w takim wydarzeniu ma zupełnie inny wymiar niż na przykład występ na zawodach. Tutaj prezentuje się cały Cadmans, spędzamy wspólnie czas, a także możemy pokazać naszym bliskim, jak tańczymy

- mówi Zuzia, z grupy Unity.

Galę poprowadził Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Pełną galerię zdjęć z całego wydarzenia opublikujemy w piątek.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / IX Gala Tańca Cadmans ( zdjęć 196 )
Dodano: 2019-06-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1415648460388