Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Już dziś IX Gala Taneczna Cadmans jak do występów przygotowywały się dzieci z grupy hip-hop?

18.06.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już dziś IX Gala Taneczna Cadmans jak do występów przygotowywały się dzieci z grupy hip-hop?
Fot. Ryszard Biel

Trwają ostatnie przygotowania do występów na IX Gali Tanecznej Cadmans. Sprawdziliśmy, w jaki sposób do występów przygotowują się grupy trenujące hip-hop. W rozmowie dla info.elblag.pl Julia Osińska, trenerka hip-hopu zdradza tajniki pracy z dziećmi i szczegóły dzisiejszych występów.

Już dziś, 18 czerwca, odbędzie się uroczysta IX Gala Taneczna Cadmans, podczas której na deskach elbląskiego teatru im. Aleksandra Sewruka swoje umiejętności zaprezentują przedstawiciele wszystkich grup tanecznych z Centrum Tańca Cadmans. Dla wielu uczestników będzie to pierwszy występ, czy wywołuje w nich stres ?

Największy stres towarzyszy dzieciom i młodzieży z grupy podstawowej, która trenuje niecały rok, bo od września. Będzie to ich pierwszy występ dlatego też mimo radości z występu widać mały niepokój i stres związany z jak najlepszym pokazaniem swoich umiejętności. Natomiast wszystko to zależy od charakteru danej osoby, jedni się stresują mniej, drudzy bardziej. Jednak co ważne taki występ jest bardzo budujący zarówno w kwestii charakteru, jak i kondycji fizycznej. Dzieci zdobywają nie tylko umiejętności, ale także uczą się pokory, systematyczności, odpowiedzialności i pracy w grupie

-mówiła Julia Osińska, trenerka hip-hopu w szkole tańca Cadmans.

Podczas Gali uczniowie z grupy hip-hop zaprezentują swoje umiejętności w wyjściu grupowym. Uczniowie od wielu miesięcy przygotowywali się do tego występu, tylko wczoraj próba trwała 3 godziny.

W tym roku jedna z grup pojawi się po raz pierwszy, będzie to także pierwszy występ mój jako instruktora wraz z uczniami podczas występu grupowego. Stworzenie choreografii do takiego występu jest o tyle trudne, że grupy te zawsze mają treningi osobno. W momencie, kiedy tworzymy wspólne show, musimy mieć na uwadze, że przy wejściach i zejściach na scenie będzie obecnych więcej osób niż zazwyczaj

-mówiła Julia Osińska, trenerka hip-hopu w szkole tańca Cadmans.

Przedział wiekowy uczestników zajęć z hip-hopu jest bardzo szeroki. Na zajęciach spotykają się bardzo młode osoby w wieku 10 lat, jak i starsze do lat 18. Stworzenie choreografii dostosowanej do różnych poziomów nie należy do prostych zadań.

Zróżnicowanie wiekowe w grupach jest dość duże. Ze względu na to największym wyzwaniem podczas organizacji tegorocznej gali, był dobór strojów, ponieważ w grupie podstawowej występują uczestnicy w wieku od 10 do 18 lat. Jeżeli chodzi o taniec, to bywa różnie, ponieważ w grupie podstawowej te starsze osoby mają większą świadomość ciała i często szybciej zapamiętują ruchy w układzie. Natomiast w grupach zaawansowanych każdy z uczestników ma swoją rolę w choreografii, występują ustawienia, przejścia.

-dodała Julia Osińska.

Jak twierdzi trenerka grup- wszyscy są bardzo podekscytowani, nie mogąc się doczekać, dzieci wciąż zadają wiele pytań, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Przed nami dobra zabawa.

Podczas Gali zobaczymy trzy grupy prezentujące styl tańca hip-hop w składzie:

Rebels

1. Kuba Sobotowicz
2. Hubert Zalewski
3. Karol Murawski
4. Alex Kurałowicz
5. Oliver Orłowski
6. Kuba Darmetko

Fizzy

1. Marta Wcisła
2. Anastazja Rzepiela
3. Kinga Janiak
4. Lena Kubińska
5. Maja Lisiewska
6. Natalia Chrupała
7. Wiktoria Piotrowska
8. Natalia Sulewska
9. Stefania Munteanu
10. Oliwia Chmielewska

Unity

1. Gosia Mazur
2. Martyna Żmijewska
3. Julia Winiewska
4. Zuzanna Raszewska
5. Ola Siedlecka
6. Julia Stefaniak
7. Magda Darmetko
8. Mateusz Rydel
9. Marysia Hassa
10. Angelika Ławrowska

Wszystkich serdecznie zapraszamy na IX Galę Taneczną Cadmans, która odbędzie się 18 czerwca na deskach elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka. Będzie to ogromna i bardzo zróżnicowana dawka tanecznych wrażeń, masa atrakcji i świetna zabawa dla wszystkich.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Cadmans,grupa hip-hop. ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-06-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3278229236603