Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co przedstawią na Gali cheerleaderki z CT Cadmans?

18.06.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co przedstawią na Gali cheerleaderki z CT Cadmans?
Fot. Ryszard Biel

IX Gala Taneczna Cadmans już dziś. Sprawdziliśmy, jak wyglądały ostatnie przygotowania. W tym celu odwiedziliśmy Centrum Tańca Cadmans, gdzie udało nam się podejrzeć i podpytać jak do gali przygotowują się cheerleaderki.

Aktualnie w Szkole Tańca Cadmans na zajęcia cheerleadingu uczęszczają trzy grupy młodych dziewcząt, których pasją jest taniec z pomponami.

Dziewczynki uwielbiają barwne stroje. Wciąż dopytują się, kiedy kolejny raz będą mogły zatańczyć. Dlatego też każdy występ jest dla nich ważny, a przede wszystkim sprawia im wiele radości. Cheerleading w Polsce wygląda trochę inaczej niż w Amerykańskich filmach. Dziewczynki tańczą oczywiście z pomponami, ale w Polsce mamy bardzo dużo wizji i stylów cheerleadingu. Nie jest to tylko kibicowanie podczas meczów, ale również branie udziału w różnych konkursach, w których brane są pod uwagę różne elementy układów choreograficznych. W niektórych kategoriach sędziowie zwracają uwagę akrobacje, choć nie zawsze muszą się one pojawić. W innych bardziej punktowana jest spójność grupy, zmiana ustawień, synchronizacja z muzyką. Cheerleading to połączenie wielu stylów tanecznych, każda zawodniczka powinna być rozciągnięta, wygimnastykowana, mieć dobre poczucie rytmu. Choć przede wszystkim jest to taniec w grupie, wiec liczy się samomobilizacja, synchronizacja i odpowiedzialność

-mówiła Julia Bartoszewska, trenerka cheerleadingu ze Szkoły Tańca Cadmans.

Dziś deski Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu opanuje taniec. Podczas niezwykłego widowiska będzie można zobaczyć młode cheerleaderki w niezwykłej choreografii, w której dozwolona będzie doza improwizacji.

Każda grupa po kolei zaprezentuje swój układ, nad którym pracowała przez cały rok. Układy te prezentowane były na przeróżnych turniejach tanecznych. W ostatniej choreografii biorą udział dziewczynki ze wszystkich grup tanecznych, jest to humorystyczna wersja naszego codziennego treningu. Postanowiłyśmy trochę rozluźnić formę i wyjść z niej. Zwykle układy choreograficzne muszą być bardzo sztywne, ustawienia są stałe, dziewczynki muszą w danej chwili wykonywać konkretne ruchy i zazwyczaj nie ma miejsca na improwizację. Dlatego też postanowiłam wyjść z tych form, dać dziewczynką trochę więcej luzu, po prostu pozwolić im się bawić tańcem. Pojawi się kontrolowana improwizacja

-mówiła Julia Bartoszewska.

Wszystkie grupy cheerleaderek z Cadmans mają już za sobą udział w większych i mniejszych turniejach tanecznych z całej Polski. Dzięki takiemu doświadczeniu zawodniczki zyskują wiele lekcji kształtujące siłę charakteru.jak twierdzi trenerka Julia Bartoszewska taniec ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka

Ten taniec uczy dziewczynki pracy w grupie, odpowiedzialności za samego siebie i zespół, wzbudza ducha sportowej, zdrowej rywalizacji. Widzę, że nawet jeśli w zespole pojawiają się zgrzyty, dziewczynki same potrafią rozwiązać problem i pogodzić się bez mojej ingerencji. Każdy ruch to duża korzyść, a taniec kształtuje wiele cech i rozwija

- wspominała Julia Bartoszewska.

Umiejętności wszystkich podopiecznych Centrum Tańca Cadmans będzie można zobaczyć już dziś, 18 czerwca, o godz. 18:00, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

Podczas Gali zobaczymy trzy grupy cheereladerek w składzie:

Cheereladers Cadmans Mini:

1. Hanna Częczek 
2. Julia Wiernicka 
3. Lena Mackiewicz
4. Pola Kuszner 
5. Kinga Lemanowicz
6. Emilia Czyżewska 
7. Ola Zagulska 
8. Weronika Haryńska
9. Nikola Tyrewska 
10. Liliana Konopko 
11. Marlena Nowicka
12. Julia Smogorzewska
13. Nadia Kozioł 

Cheerleaders Cadmans Junior:

1. Anastazja Stryjewska 
2. Weronika Iwanicka
3. Wiktoria Szałachowska 
4. Wiktoria Tomaszewska 
5. Wiktoria Olewnik 
6. Kornelia Markuszewska 
7. Martyna Rojek 
8. Julia Adamska 
9. Amelia Kurowska
10. Alicja Ignaczak 
11. Magda Dudzińska
12. Hanna Wadowska 
13. Nikola Stolarska
14. Dominika Kostkowska 
15. Pola Kogut 
16. Zuzanna Lewko

Cheerleaders Cadmans Senior:

1. Daria Borkowska 
2. Daria Murawska 
3. Nikola Różańska 
4. Karolina Ołoszewska 
5. Natalia Cechowska 
6. Oliwia Brzozowska 
7. Gabrysia Klonowska 
8. Weronika Kińska 
9. Kinga Bekier 
10. Nikola Glod
11. Karina Kwiatkowska

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Cadmans cheerleaderki ( zdjęć 32 )
Dodano: 2019-06-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Jesus Alvares
  Wtorek, 18.06

  Julia bella chica

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.