Czwartek, 7.12.2023, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Bielan sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

16.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Bielan sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.

Bielany z roku na rok rozrastają się. Powstaje tu coraz więcej budynków mieszkalnych. Dzielnica ta położona jest na obrzeżach Elbląga i jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów mieszkaniowych w mieście. Osiedle te jest dalekie od miejskiego zgiełku. Właśnie, dlatego mieszkańcy cenią tę dzielnicę.

Mamy tu ciszę i spokój i to jest dla nas najważniejsze. Dobrze nam się tu mieszka.  Na jakość dróg też nie możemy narzekać, ponieważ mamy własną wspólnotę. Sami decydujemy, kiedy i co poprawimy. Powiem szczerzę, że osobiście jeżdżę autem, więc nie odczuwam problemu z rzadko kursującymi autobusami. Natomiast dla osób korzystających z komunikacji miejskiej jest to problem. Tym bardziej w lato, kiedy autobusy prawie wcale nie jeżdżą

 

– mówiła pani Irena.


W 2017 roku, dokończono na Bielanach budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która prowadzi do Krasnego Lasu. Mieszkańcy zyskali tym miejsce do weekendowych spacerów i wycieczek rowerowych. Wokół dzielnicy rozpościerają się pola i lasy, które tworzą niesamowity krajobraz.  -Bardzo się cieszę, że wybudowano tu ten chodnik. Można pospacerować, odpocząć, wyciszyć się, bo mamy tu ładne widoki. Jestem emerytką, więc niczego mi tu nie brakuje, jest cicho spokojnie. A jeśli ma ktoś auto to jest i wszędzie blisko - mówiła Agnieszka Bloch.

Pięknie tu mamy, jest spokojnie cicho. Gdyby tylko te autobusy jeździły częściej byłoby o wiele wygodniej dla dzieci, które jeżdżą do szkoły. W zimę często trzeba długo stać na przystanku, który nie wygląda dobrze. Nie jest zabudowany, a ławki się rozpadają. Warto, aby ktoś coś z tym zrobił. Czasami biegają tu bezpańskie psy, ryją tu dziki. Ale mamy ogrodzenia, więc ja przynajmniej czuję się bezpiecznie

- wyjaśniał pan Tadeusz.

Nie tylko mieszkańcy skarżą się na komunikację miejską. - Dojeżdżam tu codziennie do pracy i częstotliwość autobusów jest tu wręcz tragiczna. Poza tym autobusy wciąż się spóźniają, a czasami w ogóle nie przyjeżdżają. O ile w lato można się przejść na ul. Ogólną, gdzie jest pętla autobusowa i tramwajowa, to w zimę jest to niewykonalne – dodaje Ewelina Kozłowska.

Na wciąż rozwijących się Bielanach powstały już 2 niepubliczne przedszkola, które cieszą się dużym powodzeniem. Nadal  powstają nowe budynki mieszkalne oraz domki jednorodzinne. Cisza i spokój przyciągają coraz większą liczbę mieszkańców, którzy po ciężkiej pracy pragnął odpoczynku.

A jakie plusy i minusy dzielnicy Bielan dostrzegają nasi czytelnicy?

 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Galeria - "Co na temat Bielan sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? " ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-03-16 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Mieszkanka Bielan
  Sobota, 16.03

  Faktycznie, jest to bardzo przyjemna dzielnica, ale komunikacja miejska jest TRAGICZNA!

 2. 2
  +4
  ~ Włodarze
  Sobota, 16.03

  Zapominajcie że w Elblągu sa inne dzielnoce i nalezy je skomunikowac. Mowicie ze zkm ma straty to wybudujcie wreszcie tory tramwajowe do innych dzielnic. Tak samo autobusy jadą da lub nie jada i tu jest problem,powinny powstawać nowe linie autobusowe. Czy naprawdę macie wizję rozwoju czy mozgi za ciasne.

 3. 3
  +12
  ~ rencista
  Sobota, 16.03

  Ta dzielnica też czeka na skomunikowanie Fromborskiej z Modrzewiną .

 4. 4
  +5
  ~ kolo
  Sobota, 16.03

  A co na to panowie radni Osik, Balbuza, Kowszyński, Kamm? To kiedy rozpoczną się prace dotyczące wybudowania linii tramwajowej?

 5. 5
  --15
  ~ Nad jarem
  Sobota, 16.03

  Patologia. I koniec. Dziękuję za uwagę.

 6. 6
  +3
  ~ Schizol
  Sobota, 16.03

  Wyprowadzić się z "miasta" na przedmieścia bo cisza, spokój, domek i ogród, jeździć wszędzie samochodem bo komunikacja to dla plebsu z bloku - następnie narzekać że slaba komunikacja, brak tramwaju (ktorego zapewne nie opłaca sie budować) schronisko dla psów, wysypisko za płotem albo jeszcze coś... taka schizofrenia

 7. 7
  +7
  ~ wuj onkel
  Sobota, 16.03

  Jak zwykle sami prawie narzekacze . A ja tylko powiem :Bardzo fajna dzielnica zamieszkala głownie przez mlode i średnie pokolenie . Ale należy jak najszybciej wdrożyć program naprawczy w zakresie : 1/ poprawa komunikacji sutobusowej z miastem 2/ brak sklepu , to naprawdę duże utrudnienie , jego uruchomienie jest nieodzowne .

 8. 8
  +2
  ~ Jupi
  Sobota, 16.03

  Bielany nawet spoko. Ale i tak wolę swoją Białołękę. Super skomunikowanie!

 9. 9
  +4
  ~ Planista
  Sobota, 16.03

  Brakuje tam supermarketu labo większego sklepu. Np. LIDL, który powstał przy Ogólnej powinien powstać tam. A tymczasem, jakiś debil pozwolił, aby były dwa LIDLe na jednej ulicy oddalone o niecały kilometr.

 10. 10
  +11
  ~ Żenada .
  Sobota, 16.03

  i co Wy zrobiliście z tego lasu w Krasnym Lesie ? Wysypisko śmieci i kompletna dewastacja .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1394860744476