Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Zawady sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

18.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Zawady sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.
 

Zawada jest jedną z największych dzielnic w Elblągu. Dzięki prowadzonej od kilku lat termomodernizacji, osiedle to zyskuje nowy, zdaniem mieszkańców, lepszy wygląd. Projekt kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych osiedla Zawada zakłada renowację wszystkich bloków znajdujących się na dzielnicy. Projekt ten współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i przewidziany jest na lata 2014-2020.

Zmiany na Zawadzie można zauważyć nie tylko po renowacji bloków. W ostatnich latach wyremontowano chodniki i stworzono nowe ścieżki rowerowe. 


 Zawada mimo swej złej opinii ma naprawdę swój urok. Mieszkam na 9 piętrze, więc mam fantastyczny widok. Nigdy nie spotkała mnie tu żadna niebezpieczna sytuacja. Mam miłych i uprzejmych sąsiadów, więc jest mi tu bardzo dobrze. Jeżeli już coś miałbym zmienić to parkingi. Jest na nich za mało miejsca, choć gdyby wszyscy parkowali pod skosem, a nie przodem, na pewno zmieściłoby się więcej aut

- mówił Szymon Butryn.

Mieszkam tu już 39 lat i uważam, że wszystko jest tu w najlepszym porządku. Mamy ścieżki rowerowe, ładne chodniki, wyremontowane bloki. Często spółdzielnia organizuje nam festyny, zabawy, więc się nie nudzimy. Bardzo dobrze mi się tu mieszka

 – mówiła Barbara Wocial.

Osiedle Zawada zlokalizowane jest w sąsiedztwie Centrum Handlowego Ogrody. Dzielnica ta ma również bardzo dobre połączenie komunikacyjne z pozostałą częścią miasta zarówno autobusowe, jaki i tramwajowe. 

Mamy dobre połączenia komunikacyjne z prawie każdą częścią miasta. Na osiedlu jest dużo sklepów, punkty opieki medycznej, szkoły, przedszkola. Powstało dużo chodników, ścieżek rowerowych. Wszystko idzie ku lepszemu. Myślę, że nasza świadomość też się zmienia, by dbać i szanować to, co się pojawia. Powstały wiatki na przystankach, które osłaniają przed deszczem

– wspominała pani Beata.

Dobrą lokalizację osiedla docenia przede wszystkim starsza część mieszkańców. Dla których bliskie sąsiedztwo apteki, sklepów, jak również opieki medycznej jest jednym z największych atutów tego osiedla. - Jestem bardzo zadowolona ze swojej dzielnicy. Mamy tu naprawdę czysto, wszędzie jest blisko, do komunikacji, sklepów, kościoła. Po południu można wybrać się na spacer, po osiedlu lub na modrzewinę. Ostatnio wybudowano ścieżkę rowerową, zmodernizowano budynki. Jest tu ładnie cicho i spokojnie. Myślę, że jest to idealne miejsce do zamieszkania dla osób starszych – opowiadała pani Ludwika.

Niektórzy mieszkańcy, miłośnicy czworonożnych przyjaciół zauważają, że brakuje miejsca, gdzie swobodnie można byłoby wyprowadzać psy. 

Uważam, że jedynym problemem naszej dzielnicy jest brak miejsc do wychodzenia z psami. Kiedyś był tu ogródek dla psów i sądzę, że złym pomysłem było go likwidować. Mało też jest śmietników, gdzie można by wyrzucić drobne śmieci lub psie odchody. Mimo to jestem bardzo zadowolona i dobrze mieszka mi się na Zawadzie

–  mówiła Karolina Jasińska.

 
A jakie plusy i minusy dzielnicy Zawady dostrzegają nasi czytelnicy?
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Galeria - "Co na temat Zawady sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? " ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-03-18 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Tomasz
  Poniedziałek, 18.03

  Jako były mieszkaniec Zawady uważam mieszkanie tam za fajne, nie ma gdzie wyjść z psem?? Co za bzdura. Bierzesz psa i kawałek dalej jest modrzewina. Naprzeciwko Szarych Szeregów 8-12 jest duża polana gdzie wychodziłem z psem. Na Zawadzie jest względnie czysto i drogi osiedlowe mało dziurawe. Z miejscem parkingowym nie miałem problemu tylko nie zawsze było to pod samą klatką. Teraz mieszkam w centrum 50 m od UM, śmieci walają się dosłownie wszędzie, parking pod blokiem praktycznie zastawiony - staniesz kawałek dalej to kłótnie i porysowane auta, dojazd do posesji (wspólnoty) taki iż zderzaki się urywa. Jedyny plus to, że mam większe mieszkanie, jakość życia na Zawadzie była naprawdę fajna. Z okna widok na Zalew, szkoła, przedszkole, sklepy bliziutko, za miasto bardzo blisko.

 2. 2
  --26
  ~ PIĘKNO ZAWADY
  Poniedziałek, 18.03

  SMRÓD,KARALUCHY I SZCZURY!!!!!!! ---z ZAWADY nawet KOTY uciekly.WYBURZYC!!!!!

 3. 3
  +11
  ~ Kalenkiewicza
  Poniedziałek, 18.03

  Super sprawą na Zawadzie jest pomysł tablicy reklamowej, która "jezdzi" w windach. Widziałem takie coś w Łodzi i nie sadzilem ze ktos wpadnie na pomysł by wprowadzić to w naszym Elblągu. Brawo! :)

 4. 4
  +23
  ~ Gru
  Poniedziałek, 18.03

  Ciekawe gdzie są te szczury i karaluchy

 5. 5
  +1
  ~ Nad Jarem
  Poniedziałek, 18.03

  Czekam na opinie pampiego

 6. 6
  +12
  ~ Spacerowicz
  Poniedziałek, 18.03

  Do pana Tomasza , zgadzam się z Panem całkowicie . Zawada to ciekawa i godna polecenia dzielnica . Co się tyczy z walającymi śmieciami w centrum miasta to jest to problem całego Elbląga . Pamiętam , że jeszcze kilka lat temu to był problem marginalny a teraz to tragedia . Na pewno winę za ten stan ponoszą przede wszystkim mieszkańcy jak i włodarze miasta . Nie wystarczy akcyjne sprzątanie wiosną tzw. akcja posesja porządek trzeba utrzymywać cały rok .

 7. 7
  +5
  ~ Jako tako
  Poniedziałek, 18.03

  Jeśli chodzi o mieszkanie, to mieszka sie . Na minus za duzo samochodow w koło bo smrod . Minusem to ze trzeba spory kawałek isc do tramwaju bo mieszkamy dalej ,tak jakby najwieksza dzielnica nie ma tramwaju. Powinien być basen, tak samo tzw psów wc.

 8. 8
  +6
  ~ lokator
  Poniedziałek, 18.03

  Mieszkam na Zawadzie od niedawna. jestem zadowolona, wszystkie sklepy blisko, park, plac zabaw, za blokiem siłownia, alejki, ławeczki. Spółdzielnia organizuje dużo imprez zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Blisko szkoły, przedszkola i żłobek. Logistycznie bardzo dobre miejsce. Jedynie co mnie denerwuje to właściciele psów, którzy po nich nie sprzątają. Dobrze się mieszka.

 9. 9
  --14
  ~ Le Corbusier
  Poniedziałek, 18.03

  blokowisko do wyburzenia

 10. 10
  +18
  ~ ABC
  Poniedziałek, 18.03

  Włsciciele psow w wiekszosci nie sprzataja po swoich pupilkach i kupy sa wszedzie rozdeptywane to plaga po zimie i wczesna wiosna...ale tak jest chyba podobnie w kazdym wiekszym skupisku mieszkalnym jakim sa duze osiedla,wiec to nie problem jedynie Zawady...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9870970249176