Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dla wielu osób wybór jest oczywisty – mieszkanie w Elblągu i dojazdy do Gdańska

11.02.2019, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dla wielu osób wybór jest oczywisty – mieszkanie w Elblągu i dojazdy do Gdańska

Od otwarcia nowego odcinka drogi S7 między Elblągiem a Gdańskiem minęło już ponad trzy miesiące. Nie da się ukryć, że dla wielu elblążan jest to ogromne ułatwienie. Do niedawna była to uciążliwa trasa. Teraz odległość między miastami to tylko rzut beretem.
 

Na tę inwestycję elblążanie czekali od lat. Z radością przyjęli zapowiedzi o remoncie krajowej „siódemki” i dzielnie znosili trudy trzyletnich prac budowlanych, by 31 października 2018 roku móc po raz pierwszy skorzystać z nowej drogi. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób na co dzień dojeżdżających do Gdańska do pracy czy szkoły. Racjonalnie patrząc trasa z centrum Elbląga do gdańskiego Śródmieścia zajmuje około 40 minut.
 

Skrócenie czasu podróży między Elblągiem a Gdańskiem może zniechęcić do przeprowadzki do stolicy Pomorza. Szczególnie, że ceny mieszkań wciąż rosną. Z najnowszego raportu serwisu otodom.pl wynika, że za metr kwadratowy kawalerki w Gdańsku trzeba zapłacić ponad osiem tysięcy złotych. W Elblągu natomiast ceny kształtują się w okolicach czterech tysięcy za metr kwadratowy. Dla wielu osób wybór jest oczywisty – mieszkanie w Elblągu i dojazdy do Gdańska.
 

Kierowcy jednak nadal muszą liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami prędkości, ponieważ wciąż trwają prace poza główną jezdnią S7. Uważać należy także na przebiegające przez jezdnię łosie – szczególnie w Kiezmarku. Pod koniec ubiegłego roku doszło do trzech zderzeń z tymi zwierzętami.  W sylwestrowy wieczór w wypadku uczestniczyło pięć samochodów, a kierowcy utknęli w ponad dwugodzinnym korku. W związku z niebezpieczeństwem – uderzenie w zwierzę przy prędkości 100 km/h niesie za sobą poważne konsekwencje – drogowcy przyspieszyli prace związane z montowaniem ogrodzenia w tamtym miejscu.
 

Prawdziwym  testem dla „siódemki” będą jednak wakacje. Spodziewać należy się wzmożonego ruchu w tym okresie, Pomorze i Mierzeja Wiślana to chętnie wybierane kierunki przez turystów. Z pewnością nie uniknie się także korków na drodze Nowy Dwór Gdański-Krynica Morska. Może zatem zamiast do Stegny, elblążanie w te wakacje wybiorą się częściej na trójmiejskie plaże.

 

Patrycja Ochab

Oceń tekst:

Ocen: 18

%88.9 %11.1


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --14
  ~ Goscc
  Poniedziałek, 11.02

  Co za brednie...każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie i kalkulator od razu wyciąga prosty rachunek, że w Elblągu mieszkania się nie opłaca kupić. Mieszkanie w Elblągu niby tańsze, ale! Dojazdy 900/1000zł benzyna, ubezpieczenia auta, eksploatacja auta jak i jego naprawy, stracony czas w trasie, do tego dochodzi fatalny rynek nieruchomiści w Elblągu w starych blokach bez miejsc parkingowych, ktore lada dzien beda mialy podwyzszone skladki remontowe, bo to juz do remontu sie nadaje. I co? Oplaca sie?

 2. 2
  +17
  ~ Do goscc
  Poniedziałek, 11.02

  Brednie to ty piszesz. Paliwo majac gaz? Eksploatacja ubezpiecznie, a po 3miescie, czy Elblagu ile km zrobisz. Poza tym wiadomym jest ze samochod najbardziej dostaje w d..w miescie. Czy w 3miescie sa tylko nowe mieskzania? Jest wiele starych bez miejsc parkingowych, poza tym wszedzie korki! Tak wiec stary ostro przestrzeliles.

 3. 3
  +11
  ~ xyz
  Poniedziałek, 11.02

  Codzienne dojazdy do Gdańska np. do śródmieścia tj. jakieś 150 km w dwie strony + jak dobrze pójdzie 2h w obue strony na dojazdy/dziennie. A jak bedzie korek/wypadek? Paliwo min. 1000 zł i przebieg roczny blisko 40 tys. km. Może i pieniądze często lepsze, ale te codzienne dojazdy porażka. To jest przykład optymistyczny dla dojazdów do Gdańska, a pozostają jeszcze Sopot i Gdynia. Oczywiście wszystko ostatcznie zależy od zarobków.

 4. 4
  +12
  ~ kolo
  Poniedziałek, 11.02

  Oprócz spania jest są jeszcze potrzeby wyższego rzędu. Chociażby potrzeby ... wypoczynku aktywnego. A co nam oferują władze miasta, ano nic. Elbląg jedynie oferuje ... potrzeby - niższego rzędu - fizjologiczne / piramida Maslowa /. Tak więc Elbląg w żadnym przypadku nie jest konkurencyjny wobec Trójmiasta i jego otoczenia.

 5. 5
  +21
  ~ Lipa
  Poniedziałek, 11.02

  Dla wielu osób skąd. Ano stąd. Chyba nikt młody z Trójmiasta nie wyprowadzi się od mamusi do Emblonga? Ludzie chcą życia kulturalnego i sportowego na pewnym poziomie. O ile teatr w Elblągu to prawdziwy hit, dobrze i tanio, o tyle np. CRW Dolinka to smutny, niedorobiony basen i tyle. Poza tym Elbląg latem pustoszeje, a ceny w knajpach są porównywalne z gdańskimi.

 6. 6
  --13
  ~ Marek
  Poniedziałek, 11.02

  Czyli na stałe w Elblągu Będzie bastion Lechii Gdańsk

 7. 7
  --11
  ~ Anty legła
  Poniedziałek, 11.02

  Już jest

 8. 8
  +5
  ~ Biker
  Poniedziałek, 11.02

  Jakie S7? Ograniczenia prędkości i brak ogrodzenia. Śmiech na sali.

 9. 9
  +11
  ~ Dziwne
  Poniedziałek, 11.02

  To dlaczego nowe mieszkania sprzedają na pniu. Elbląg sypialnia Gdańsk praca i rozrywka. Tak jest obecnie .

 10. 10
  +22
  ~ Jak zwykle, nie pomyśleli...
  Poniedziałek, 11.02

  A nad morze, Krynica Morska, Stegna, nadal wąską kiszką ,która się w wakacje korkuje na maxa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.