Wtorek, 25.06.2019, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Wycieczka rowerowa. Nowe drogi wzdłuż S7

08.02.2019, 10:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wycieczka rowerowa. Nowe drogi wzdłuż S7
fot. MOSiR

Druga edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych w 2019 r. będzie prowadziła po nowych drogach asfaltowych, które powstały podczas budowy trasy S7.
 

Trasa: ELBLĄG-Władysławowo-Adamowo-Jazowa-Solnica-Jazowa-Kępki-Bielnik II-Bielnik-ELBLĄG

Mapa –  łączna długość trasy to około 36 km.

MOSiR w Elblągu, Dadelo S.A.,  PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej,  Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w  kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Nowym sponsorem tej edycji Miejskiej Wycieczki Rowerowej jest firma Dadelo S.A. z Bydgoszczy promująca sport rowerowy.

Budowa drogi ekspresowej S7 sprawiła, że wraz z główną trasą powstały  kilometry dróg serwisowych, których doskonałej jakości asfalt jest wymarzoną nawierzchnią dla rowerów. Dodając do tego znikomy ruch samochodowy, nie dziwi fakt, że są one nieoficjalnymi drogami rowerowymi. Podczas jazdy zaliczymy także starą drogę krajową nr 7, która po otwarciu ekspresówki stała się pusta i cicha

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i gruntowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach terenowych, z klockowanym bieżnikiem. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą

– przypomina Marek Kamm.

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

- Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Będzie także można liczyć na gorącą herbatę.  Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych na trasie. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć. Start 10 lutego (niedziela) z Placu Katedralnego.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

MOSiR

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ wer
  Piątek, 08.02

  Stare drogi krajowe pozostałe po przebudowie (tzw. staro-droża) służą do obsługi ruchu lokalnego i są pełnoprawnymi drogami publicznymi na których obowiązują przepisy ruchu drogowego. Grupa rowerzystów jadących całą szerokością drogi - widok bardzo częsty - stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu i nierzadko utrudnia ruch samochodów nie chcąc zjechać pojazdom z drogi. Proszę śmiało nagrywać takie sytuacje i przekazywać na Policję. Rowerzystów także obowiązują przepisy, o kulturze nie wspomnę, bo to już rzadkość. i prosimy nie wprowadzać czytelników w błąd, sugerując że opisane drogi to tak jakby drogi rowerowe bo może się to przyczynić do jakiegoś nieszczęścia.

 2. 2
  +2
  ~ BB Tour
  Piątek, 08.02

  Znam tą czołową trójkę.

 3. 3
  +1
  ~ A dlaczego
  Piątek, 08.02

  Jadąc droga nr 7 w stronę Gdańska mijając bagiennym odcinek jest wybudowana ścieżka rowerowa tuż przy drodze. Dlaczego nie ma takiej od Elbląga w stronę Gdańska i nad morze.

 4. 4
  0
  ~ :-))))))))
  Piątek, 08.02

  Czy wyraz ,,nieoficjalne"" jest zbyt trudny do zrozumienia - panie wer?

 5. 5
  0
  ~ jaaaaaaaaa
  Sobota, 09.02

  pan ~ wer to typowy przykład zomowca

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.