Sobota, 29.01.2022, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Informatyzacja elbląskiego szpitala za 19 mln. Jest umowa na gigantyczne dofinansowanie

16.03.2018, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Informatyzacja elbląskiego szpitala za 19 mln. Jest umowa na gigantyczne dofinansowanie
Fot. Ryszard Biel

W ciągu półtora roku szpital przy ul. Królewieckiej wejdzie w erę cyfrową. Placówka zostanie całkowicie zinformatyzowana. Dzięki temu pacjenci będą mogli korzystać z e-usług, a lekarze będą mieli łatwiejszy dostęp do dokumentacji. Realizacja zadania będzie kosztowała 19 mln zł, z czego prawie 16 mln to dofinansowanie z UE.

W piątek (16 marca) Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Kompleksowa informatyzacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu - dostosowanie do ogólnopolskiego systemu informacji medycznej do platformy P1 i P2”. Szpital z Regionalnego Programu Operacyjnego WiM 2014-2020 otrzymał 15 mln 916 tys. zł dofinansowania na ten cel. Całość zadania będzie kosztowała 18 mln 814 tys. zł.

Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. W ciągu ostatnich dwóch lat miałem już kilka razy przyjemność być w tym szpitalu w związku z podpisywaniem umowy na dofinansowanie zadań realizowanych przez instytucję. Szpital na te pieniądze musiał zapracować, tworząc dobre wnioski i realizując dobrą politykę finansową

- przekonywał marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Projekt zakłada rozbudowę i modernizację infrastruktury teleinformatycznej szpitala, wdrożenie nowych i integrację istniejących już rozwiązań aplikacyjnych, a także utworzenie portalu pacjenta. Realizacja projektu rozpocznie się 2 kwietnia. Jej zakończenie zaplanowano na 31 grudnia 2019 r.

To projekt, na którego realizację czekaliśmy od co najmniej 4 lat. W tej chwili popracujemy na oprogramowaniu, które ma już 20 lat. Informatyzacja szpitala jest potrzebna chociażby po to, aby lepszy i sprawniejszy był przepływ informacji dotyczących pacjentów

- mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor szpitala.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Żarty
  Piątek, 16.03

  Dopiero teraz a co robili p, o, i psl przez te lata jak rządzili. Jak długo będziemy musieli jeździć N olsztyn by się leczyć bo w Elblągu brakuje wszystkich oddziałów . Zapamiętajcie ślad po was zginie.

 2. 2
  +11
  ~ Dosyć
  Piątek, 16.03

  Zmiany na stanowislu dyrektora i to natychmiast. 0

 3. 3
  +15
  ~ zachwycony
  Piątek, 16.03

  Czy to zmniejszy kolejki do specjalistów czy je wydłuży i o ile? O tym co ważne i istotne nic nie piszą. Topią potężną kasę w e- ***ołach a niedowład organizacyjny jak był tak jest. Co za parszywy kraj rządzony przez sprzedajne świnie i półidiotów. Nigdy do tego nie przywyknę

 4. 4
  +16
  ~ Minus
  Piątek, 16.03

  Oby to jeszcze szło w parze, z przyjmowaniem pacjentów bez oczekiwania w długich kolejkach.Najpierw trzeba naprawić cały system lecznictwa , a potem informatyzować.

 5. 5
  +18
  ~ e-sraczka
  Piątek, 16.03

  Indolencja nieudolność zmieni się w e-indolencję i e-nieudolność. Wprowadźcie jeszcze e-wizyty jak korporacynych telekomach. chcesz wyleczyć grypę naciśnij 1 złamałeś rękę naciśnij 2, masz zawał lub udar naciśnij 3 . Dziękujemy kontakt z pacjętem jest dla nas bardzo ważny. Wybrałeś 3 , Jeżeli masz udar naciśnij 1 jeżeli masz zawał naciśnij 2 inne sprawy naciśnij 3, dziękujemy kontakt z pacjentem jest dla nas bardzo ważny. wybrałeś 3 Proszę czekaj na połączenie z konsultantem. Prosimy zachować cierpliwośći nie rozłączać się, kontakt z pacjentem jest dla nas bardzo ważny ( zdrowotna muzyka w tle) po dwóch minutach kontakt z pacjentem jest dla nas bardzo ważny prosimy zachować cierpliwość

 6. 6
  +8
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 16.03

  Czy dzięki tak drogiej e-usług skróci się okres oczekiwania do lekarza? Czy dzięki tej usłudze pacjenci poczują się bardziej komfortowo i dana im będzie nadzieja, że na zabieg jaskry, zaćmy nie będą czekali lata? Czy dzięki tej e-usługi lekarze będą bardzie ludzcy? Bo jeśli tak to bardzo się cieszę!

 7. 7
  +24
  ~ były MO
  Piątek, 16.03

  Pani Gelert zobaczymy kto dostanie tę robótkę. Nie no gdzierzbym coś podejrzewał lub sugerował

 8. 8
  +8
  ~ do Prorok Igor
  Piątek, 16.03

  Teraz to chyba będzie leczyła niewidzialna ręka i osoba z fonii, ktoś musi zarobić na tej informatyzacji, bo czy to cokolwiek ma wspólnego ze zdrowiem pacjenta, chyba nic.

 9. 9
  --7
  ~ R ... T .
  Piątek, 16.03

  Załóżmy pod Elblągiem jest wypadek - jeden samochód jest ze Szczecina drugi z Radomia - karetki przywiozą np trzy nieprzytomne osoby do szpitala - wtedy lekarze wchodzą w ten system - widzą historie choroby tych osób . Tak myślę że o to chodzi .

 10. 10
  +8
  ~ ?????
  Piątek, 16.03

  czy to jest po kolei , lekarze ubolewają , że od 1 sierpnia będą musieli obsługiwać komputery i wystawiać zwolnienia lekarskie. Jak pisali większość nie potrafi tego robić i nie chce się uczyć obsługi komputera. A tu taka komputeryzacja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92440605163574