Czwartek, 21.01.2021, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Za trzy lata powstanie tu blok operacyjny na miarę XXI wieku. Na razie trzeba znaleźć wykonawcę

30.01.2018, 14:01:42 Rozmiar tekstu: A A A
Za trzy lata powstanie tu blok operacyjny na miarę XXI wieku. Na razie trzeba znaleźć wykonawcę
Fot. Ryszard Biel

Rozbudowa bloku operacyjnego i modernizacja oddziałów Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu ruszy wiosną tego roku. Oczywiście, pod warunkiem, że szpitalowi w miarę gładko uda się wyłonić wykonawcę tej wielomilionowej inwestycji. Przetarg powinien zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej została przesłana specyfikacja warunków zamówienia dotycząca tej inwestycji. Po tym, gdy ogłoszona zostanie w dzienniku UE, również my na swojej stronie zamieścimy informację o przetargu. Mamy nadzieję, że w ciągu 40 dni uda nam się wyłonić wykonawcę. Pierwsze elementy tej inwestycji zostały już częściowo zrealizowane w 2017 roku. Za kwotę blisko 1,2 mln zł wykonany został projekt. Na wiosnę powinniśmy zacząć go realizować

- mówił Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, podczas konferencji prasowej.

To jedna z najważniejszych inwestycji dotyczących samorządu. Będzie kosztowała blisko 40 mln zł, z czego 32 mln zł to dofinansowanie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inżynier kontraktu, który bezpośrednio będzie nadzorował cały proces inwestycyjnej, jest wyłoniony. Chcielibyśmy, aby jak najszybciej można było wyłonić wykonawcę i podjąć zadanie

- dodał Witold Wróblewski., prezydent Elbląg.

"Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła ll w Elblągu” to projekt, który w ciągu najbliższych lat zmieni oblicze elbląskiego szpitala. Przedmiotem projektu jest rozbudowa bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego 35, modernizacja pomieszczeń dla potrzeb oddziałów pediatrycznego, chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym, urazowo-ortopedycznego z pododdziałem chirurgii ręki, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej, ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym, okulistycznego, otolaryngologicznego, rehabilitacji ogólnej i neurologicznej oraz zakup specjalistycznego sprzętu. Inwestycja powinna zostać zrealizowan do 31 grudnia 2020 roku.

Władze miasta i dyrekcja szpitala mają powody do zadowolenia nie tylko ze względu na planowaną inwestycję. Połączonemu szpitalowi w 2017 roku udało się to co, przez ostatnie lata nie udawało się dwóm miejskim szpitalom. Placówka wykaraskała się z zadłużenia.

Mija rok od momentu, kiedy nasze dwa szpitale się połączyły. To była na pewno trudna decyzja. Najważniejszym wyzwaniem była sytuacja dotycząca finansów. Tylko w 2015 roku, przed połączeniem, straty finansowe dwóch szpitali wynosiły około 4,5 mln zł. Rok po połączeniu udało nam się tę sytuację finansową ustabilizować i wyjść na zero. Nie mamy również żadnych zobowiązań wymagalnych. Przedtem mieliśmy na głowie komorników, pieniądze nam uciekały, czasami brakowało na to, aby zapłacić pracownikom pensję czy ZUS. Obecnie sytuacja finansowa szpitala zdecydowanie się poprawiła. Duży szpital to są większe pieniądze, większy budżet

- dodał Mirosław Gorbaczewski podczas spotkania z dziennikarzami.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ !!!!!
  Wtorek, 30.01

  Mowa trawa. Kampania trwa

 2. 2
  +15
  ~ Zrozumcie
  Wtorek, 30.01

  Nas jako przyszłych i obecnych pacjentów interesuje tylko to by w Elblągu w szpitalach powstały wszystkie oddziały by skończyły się wycieczki do olsztyna by się leczyć. Budujcie czekamy.

 3. 3
  +2
  ~ MedLex
  Wtorek, 30.01

  Niech zamontują kamery na salach operacyjnych, tak by każdy zabieg był nagrywany w celach dowodowych na wypadek błędów medycznych. Bo życie na sali operacyjnej swoje a dokumentacja medyczna swoje i nie zawsze tak samo

 4. 4
  +4
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Wtorek, 30.01

  dobrze upasieni za pieniądze podatników

 5. 5
  --1
  ~ mius
  Wtorek, 30.01

  Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco...

 6. 6
  +3
  ~ KUNEGUNDA
  Wtorek, 30.01

  No proszę Prezydent Witold Wróblewski dba o nasze miasto, dba o szpitale aby nam się żyło lepiej i abyśmy mieli dobre warunki do leczenia, a ten WILK - to nie dość, że nic nie zrobił, to jeszcze zadłużył miasto - Dorobkiewicz - sam się dorabia i buduje.

 7. 7
  +4
  ~ A- Z
  Wtorek, 30.01

  Brawo! chociaż te 3 lata są odległe, to mam nadzieję , że lecznictwo w tym Szpitalu zmieni się na dobre. Nie chciałabym znowu trafić do Wojewódzkiego, a i chyba większość z Nas. Oczekujemy z niecierpliwością.

 8. 8
  +10
  ~ tommy
  Wtorek, 30.01

  Już elbląskie buraki piszo co wiedzo, czy wam nie wsyd tak wszystko negować, chociaż wy nie wiecie co to wstyd. Prawdopodobnie bieżecie 500+, popijając mocny full i oglądacie TVP Info. Weźcie się za uczciwą robotę, płaćcie uczciwie podatki, to i w Elblągu będzie się dobrze żyło.

 9. 9
  +4
  ~ wist
  Wtorek, 30.01

  Czyli już ktoś inny /prezydent/ będzie podpisywał umowę i przecinał wstęgę.

 10. 10
  +2
  ~ Ogar
  Wtorek, 30.01

  Brawo panie prezydencie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7994878292084