Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

26. Finał WOŚP w Elblągu. Przed nami weekend pod znakiem serduszka

12.01.2018, 13:14:51 Rozmiar tekstu: A A A
26. Finał WOŚP w Elblągu. Przed nami weekend pod znakiem serduszka
Fot. Ryszard Biel

26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Elblągu już od tygodnia. W niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się Finał wydarzenia. Przed nami kwesta uliczna, licytacje, koncerty, wydarzenia sportowe i szkolne, wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej środków na wyrównania szans w leczeniu noworodków. Pieniądze tym razem zostaną przeznaczone na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.

- Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gram od 12 lat. Miałam 2,5 roku, gdy wspólnie z rodzicami wzięłam udział w pierwszym finale. Zamierzam brać udział w wielu kolejnych. Uważam po prostu, że warto pomagać - mówi Julia Śmietanko, uczennica drugiej klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu. Julia jest jedną z setek wolontariuszy zaangażowanych w organizację 26. Finału WOŚP w Elblągu.
 

Mamy 450 wolontariuszy zarejestrowanych, którzy między innymi przeprowadzą kwestę na ulicach Elbląga. Drugie tyle to osoby niezarejestrowane, które współpracują przy organizacji tego przedsięwzięcia. Myślę, że łącznie ponad tysiąc wolontariuszy jest zaangażowanych w przygotowania 26. Finału WOŚP w Elblągu. Mam nadzieję, że reszta, czyli te 114 tysięcy mieszkańców Elbląga, weźmie w nim udział

- mówi Bogusław Milusz, szef sztabu WOŚP w Elblągu.

W tegoroczny finał Orkiestry w Elblągu zaangażowało się wiele instytucji, organizacji i placówek oświaty. Oprócz sztabu działają 63 sztabiki, w tym 56 w mieście, a pozostałe w okolicznych miejscowościach, między innymi: Suchaczu, Tolkmicku i Gronowie Górnym. W wielu miejscach orkiestra już zaczęła "grać". Swoje finały przygotowała większość szkół podstawowych i trzynaście przedszkoli. Część z nich już je zorganizowało, ale pozostałych zaplanowano je na niedzielę.

Główne imprezy 26. WOŚP zaplanowano na sobotę i niedzielę.

W sobotę, 13 stycznia, na Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Rejestracja rozpocznie się od godz. 16.45. Cały czas można dołączyć do biegu [zapisy przyjmowane są na stronie www.elektronicznezapisy.pl]. W tej chwili mamy już ponad 130 osób. Liczymy, że będzie ich ok. 200. Bieg zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Dodatkowo dzieci zostaną podzielone na grupy: 9-10 lat, 7-8 lat, 5-6 lat oraz te najmniejsze, które będą mogły pobiec z rodzicami. Po biegu odbędzie się licytacja. Na hali funkcjonowała będzie również kawiarenka

- mówi Izabella Milusz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr Szkoły Podstawowej nr 16, która wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu organizuje bieg.

Niedziela odbędzie się wielki finał tegorocznej orkiestry. Jak co roku do wydarzenia włączył się Offroadowy Elbląg. Od godziny 9, na Modrzewinie, będzie można obserwować zmagania offroadowców, którzy będą rywalizowali w 6 klasach.

O godz. 10 rozpocznie się finał w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Tam na chętnych czekają zabawy w wodzie, ale nie tylko.

Myślę, że przygotowaliśmy fajną sprawę dla mieszkańców Elbląga. Mieszkańcy ciekawi jak wygląda miejsce pod basenem, będą mogli wziąć udział w zorganizowanym tego dnia zwiedzaniu podbasenia. W CRW Dolinka odbędą się również licytacje, między innymi gadżetów przekazanych przez Otylię Jędrzejczak. Będzie kawiarenka i dużo innych atrakcji. Fajnie, że rodzice zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego Jedynka, z którym organizujemy ten sztabik, bardzo zaangażowali się w to wydarzenie

- mówi Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR Elbląg.

Sam 26. Finał WOŚP odbędzie się na Starym Mieście, gdzie tradycyjnie stanie scena, na której przeprowadzone zostaną licytacje i wystąpią zaproszeni muzycy. Wydarzenie rozpocznie od godziny 13.45, a zakończy o 20 tradycyjnie Światełkiem do nieba.

Cały czas można również brać udział w aukcji internetowej prowadzonej na stronie www.wosp-elblag.pl. Licytacje wielu ciekawych gadżetów i usług, między innymi wycieczki do Gruzji, czy koszulek znanych piłkarzy potrwają do 15 stycznia, do godz. 10.

Program 26 Finału WOŚP Elbląg

13:45 – 14:00 Licytacje
14:00 – 14:20 Wykonawca / Paweł Marchel
14:20 – 14:45 Wykonawca / Konrad Pałasz
14:45 – 15:00 Licytacje
15:00 – 15:45 Wykonawca / INDIA
15:45 – 16:00 Licytacje
16:00 – 16:45 Wykonawca / Młodzieżowy Dom Kultury
16:45 – 17:00 Licytacje
17:00 – 17:45 Wykonawca / BLIND BOX
17:45 – 18:00 Licytacje
18:00 – 18:45 Wykonawca / The Nierobbers
18:45 – 19:00 Licytacje
19:00 – 19:45 Wykonawca / GESEK
19:45 – 20:00 Licytacje / wystąpienie szefa sztabu wraz z obsługą
20:00 – 20:10 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Pełną listę sztabików i informacje na temat 26. Finału WOŚP w Elblągu znajdziemy na stronie www.wosp-elblag.pl.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Galeria / WOŚP konferencja ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-01-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Lolek
  Piątek, 12.01

  Dziś na śniadanie zjadłem kaszankę.

 2. 2
  --5
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 12.01

  Tu wygrała polityka - wszystko na pokaz.Sztab wyborczy Wróblewskiego w akcji .Szkoda

 3. 3
  --8
  ~ z Elbląga
  Piątek, 12.01

  Kampania wyborcza podszyta dziećmi i piękną ideą. Nikt tego nawet nie próbuje udawać.

 4. 4
  +10
  ~ Gwiżdż Janina
  Piątek, 12.01

  Pan prezydent uśmiechnięty, a pani dyrektor od edukacji posępna i poważna...trochę więcej pogody ducha, szkoda życia na taki smutek pani Małgorzato.

 5. 5
  +7
  ~ wist
  Piątek, 12.01

  Czy ten "dyrektor z zawodu dyrektor" nie zna innych słów od słowa fajny? No i to podbasenie, czy mam rozumieć że to jest produkt turystyczny na miarę sztabu KWW?

 6. 6
  +2
  ~ do ~ Gwiżdż Janina
  Piątek, 12.01

  A z czego tu się cieszyć, edukacja jak równia pochyła, w dół, ach w dół.

 7. 7
  +3
  ~ Olaf
  Piątek, 12.01

  Co za pieprzen.......e nawiedzonych co maja gdzies pomoc dzieciakom, Wroblewski ani Milusz nie wymyslili WoSp !! Wiec czy nawet fajna pomoc musicie upolityczniac i szmacic? Moze pis wam zagra albo kandydat z ramienoa pani posel?

 8. 8
  --4
  ~ Jo
  Piątek, 12.01

  Brzydko oklejone puszki mogły być przezroczystą taśmą.....

 9. 9
  +4
  ~ Ali Baba
  Piątek, 12.01

  Milo ze pan Prezydent identyfikuje sie z czyms co od lat bylo normalne i jednoczylo naród w imię pomocy dzieciakom i Polacy zawsze wykazywali się sercem ! Dobrze ze nie ugial sie pan presji pisowskiego chorego swiata bo ten ich chory swiat i tak runie , Brawo My😉

 10. 10
  +5
  ~ Czarownica
  Piątek, 12.01

  Nie robić nic, obśmiać to, co robią inni- to zawistne tzw. elblągi -małe ,podłe i bez żadnych zasad. Od 15 stycznia wszystkie wasze zlo będzie widoczne- pod różnymi postaciami. I po tym was poznam. Bo każdy, kto działa na szkodę nowo narodzonych, odbiera albo zohydza ideę ratowania zycia już jest ułomny i napiętnowany- i widać,że Bóg go opuścił. Jestem za ratowaniem życia, ża szlachetnym porywem serca za aktywnością ludzi, którzy czynią wiele dla innych. Do zobaczenia niebawem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2020769119263