Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kią po "prawko". WORD zmieni wysłużone fiaty na auta koreańskie

31.07.2017, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kią po "prawko". WORD zmieni wysłużone fiaty na auta koreańskie
Fot. Ryszard Biel

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wybrał dostawcę nowych aut. Okazuje się, że kursantów i szkoły czeka zmiana. Wysłużone fiaty punto, w których obecnie egzaminowani są przyszli kierowcy, zastąpią kie rio IV.

Na początku lipca WORD ogłosił trzeci już przetarg na dostawę aut do przeprowadzenia egzaminów państwowych na prawo jazdy kategorii B wyprodukowanych w 2017 roku. Poprzednie postępowania przetargowe unieważniano ze względu na proponowane przed dealerów ceny, które przekraczały kwotę na zakup aut zaplanowaną przez WORD.

Tym razem do przetargu przystąpiło czterech oferentów. To o jednego więcej niż w poprzednich przetargach

– mówiła Bożena Łupaczewska, kierownik działu organizacyjno-administracyjnego WORD w Elblągu.

Dwóch dealerów zaproponowało dostawę południowokoreańskich kii, jeden toyoty. Do gry o zamówienie WORD, w ostatnim przetargu, przystąpił rónież dostawca fiatów punto, który oferował usługę za ok. 472 tys. zł. Najwięcej, bo 574 tys. zł, chciał dealer kii rio.

Najtańszą propozycję złożyła firma z Sopotu. Zaproponowała dostawę 10 aut kia rio IV za 449,5 tys. zł. To tę ofertę ostatecznie wybrał elbląski WORD. Co ciekawe dokładnie taką samą ofertę cenową diler ten złożył w poprzednim, unieważnionym przetargu. Podczas oceny ofert pod uwagę, oprócz ceny, brany był również okres gwarancji na auta, emisja zanieczyszczeń i dwutlenku węgla oraz zużycie energii.

WORD ma teraz 30 dni na podpisanie umowy z wybranym dealerem. Kie miałyby zostać dostarczone do ośrodka jesienią tego roku.
Zastąpią fiaty punto, które w ostatnich latach słyżyły do egzaminowania elblążan.

Chcemy, aby nowe auta były dostarczane partiami, po trzy, cztery. Pierwsze powinny do nas trafić we wrześniu

– mówił Marek Fabiański, dyrektor WORD.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ ksamol
  Poniedziałek, 31.07

  W 1980 roku zdawałem egzamin na kat. B. Przyszedł pan egzaminator do naszego TARPANA, wsiadł i pojechaliśmy. Tym samochodem uczyłem się jezdzić i na tym egzemplarzu zdawałem egzamin. Zdałem. Po jaką cholerę kupować samochody do WORD-u, skoro egzaminator może wsiąść do samochodu którym uczyłem się jezdzić? Totalna głupota !!!!!!!!!!!! Podobnie rok pózniej na kat. C. Przylazł do naszego STARA wsiadł i po kłopocie. Bezsensowne wydawanie pieniędzy.

 2. 2
  +1
  ~ Świadek
  Poniedziałek, 31.07

  W tym samym czasie miałem dwie pierwsze jazdy tym Tarpanem. Byłem jednak za mądry dla instruktora i przenieśli mnie na Wołgę. Zepsuła się ona na egzaminie po pachołkach i zdawałem Tarpanem, bo Syreną nikt nie chciał z powodu trudności ze zmianą biegów.

 3. 3
  +1
  ~ tttt
  Poniedziałek, 31.07

  Coraz więcej samochodów z L-ką , które nie tylko tamują ruch ale jeszcze powodują zagrożenie bo instruktorki smaruja sms-y albo gadają przez telefon. a kursanci jeżdżą jak chcą.

 4. 4
  +2
  ~ kreciol
  Wtorek, 01.08

  każda niedojda życiowa teraz może zostać instruktorem, jak widzę, że przy zmianie pasa ruchu należy się zatrzymać, to mnie szlag trafia. Patrzę, a w środku jedna para tępych oczu za kółkiem i druga jeszcze bardzie tępa , siedzi obok. Wiem wtedy wszystko.... tylko kogo należałoby zabić jako pierwszego...?

 5. 5
  0
  ~ bee
  Piątek, 18.08

  Moim zdaniem jak ktoś umie jeździć to każdym autem zda egzamin. Mi by nie przeszkadzało czy będę jeździł koreańczykiem czy włochem. Sam jeżdżę ssangiem który produkowany jest w Korei i nie narzekam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.