Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii DNI ELBLĄGA 2017

Znamy najlepszego kierowcę regionu elbląskiego. Zobacz zdjęcia z rywalizacji na Targowisku Miejskim

25.06.2017, 18:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Znamy najlepszego kierowcę regionu elbląskiego. Zobacz zdjęcia z rywalizacji na Targowisku Miejskim
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Mateusz Stańczak został zwycięzcą 40. konkursu o miano najlepszego kierowcy regionu elbląskiego. 23-latek wygrał dwie z pięciu konkurencji, a w trzeciej zajął drugie miejsce. To wystarczyło, aby sięgnąć po zaszczytny tytuł w organizowanym przez Automobilklub Elbląski konkursie. - Przyszedłem tu dla rozrywki, a udało mi się wygrać – przyznał nam zwycięzca rywalizacji, która odbywała się na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.

W 40. konkursie o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego w kategoriach A, B, C i D udział wziąć mógł każdy kierowca posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Z możliwości startu w imprezie wyłączono jedynie instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy.

W tym roku konkurs po raz pierwszy rozegrano w innym niż zazwyczaj miejscu. O główną nagrodę puchar Prezydenta Elbląga walczono na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.

Poprzednio byliśmy w miejscach mniej dostępnych dla elblążan, znajdujących się nieco na uboczu. Teraz dzięki współpracy z Urzędem Miejskim udało się przeprowadzić ten konkurs podczas Dni Elbląga w bardziej centralnym miejscu na miejskim Targowisku. Myślę, że za rok przyjmiemy podobną lokalizację i spróbujemy powtórzyć zawody w jeszcze większym zasięgu

– mówi Marek Chmielewski, Komandor Konkursu z Automobilklubu Elbląskiego.

Imprezę włączono również w obchody tegorocznego święta miasta. To sprawiło, że chętnych do udziału w niej było więcej niż przed rokiem. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 31 kierowców, podczas gdy do tej pory było ich zazwyczaj około 20.

Sam konkurs składał się z części teoretycznej i sprawnościowej. W części teoretycznej kierowcy musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi obejmującymi swą tematyką znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych oraz zagadnień przeciwalkoholowych. Część sprawnościowa polegała natomiast na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze oddzielnie dla każdej z czterech kategorii: A – motocyklem, B - samochodem osobowym, C - samochodem ciężarowym oraz D – autobusem.

- Patrząc po jazdach sprawnościowych kierowcy dawali sobie radę, a rywalizacja była bardzo ciekawa. Wszystkie konkurencje były nakierowane na precyzję. Nie chodziło o ściganie, a bardziej o zabawę – przyznaje Komandor Konkursu Marek Chmielewski.

Tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego i puchar Prezydenta Elbląga otrzymał kierowca, który uzyskał największą ilość punktów otrzymanych w trzech konkurencjach. Został nim elblążanin Mateusz Stańczak, który wykazał się najlepszą znajomością przepisów o ruchu drogowym oraz zwyciężył w kategorii C. W kategorii B zajął z kolei drugie miejsce.

Nie było aż tak trudno. Szkoda, że pogoda nam się trochę popsuła i padało. Mimo to było super. Była to dla mnie fajna zabawa. Przyszedłem tu dla rozrywki, a udało mi się wygrać. Cieszę się, tym bardziej, że niedawno zdałem dopiero prawo jazdy na kategorię C. Teraz walczę o następną kategorię D. Obecnie nie mam pracy, ale będę szedł w tym kierunku aby w życiu zawodowo jeździć. Myślę, że dzięki temu trofeum będzie mi łatwiej znaleźć upragnioną pracę

– powiedział nam 23-letni Mateusz Stańczak.

Konkursowi towarzyszyły również inne atrakcje. Przybyli mieli okazję oglądać pokaz ratownictwa medycznego i sprzętu PSP, wystawę nowych pojazdów, oraz podziwiać pojazdy zabytkowe i terenowe.

Wyniki 40. edycji konkursu:

Klasyfikacja generalna o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego o Puchar Prezydenta Elbląga
1. Mateusz Stańczak
2. Arkadiusz Kozłowski
3. Radosław Radecki

Najlepsza znajomość przepisów ruchu drogowego o Puchar Dyrektora WORD w Elblągu

1. Mateusz Stańczak

Kategoria prawa jazdy A o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu
1. Arkadiusz Kozłowski
2. Michał Grunau
3. Daniel Żukowski

Kategoria prawa jazdy B o Puchar Prezesa Zarządu Spółki Wójcik Fabryka Mebli

1. Arkadiusz Kozłowski
2. Mateusz Stańczak
3. Radosław Radecki

Kategoria prawa jazdy C o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu
1. Mateusz Stańczak
2. Arkadiusz Kozłowski
3. Kazimierz Stańczyk

Kategoria prawa jazdy D o Puchar Prezesa Spółki PKS w Elblągu
1. Bartłomiej Fierek
2. Marcin Głuszyk
3. Agnieszka Szmelter

Organizatorem konkursu był Automobilklub Elbląski, przy współudziale: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Elblągu, Polskiego Związku Motorowego OZDG Sp. z o.o. w Gdyni) oraz Stowarzyszenia „Klub SOS PZM”.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Najlepszy kierowca regionu elbląskiego ( zdjęć 56 )
Dodano: 2017-06-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Alo
  Niedziela, 25.06

  Za moją kase

 2. 2
  --2
  ~ j23
  Niedziela, 25.06

  najlepsi którzy startowali...... , może tak powinien brzmieć artykuł?

 3. 3
  +2
  ~ Obserwatorka
  Niedziela, 25.06

  j23 czekaliśmy na ciebie ale skoro się zachlałeś w sobotę...

 4. 4
  0
  ~ Anty-pijus
  Poniedziałek, 26.06

  trzeba było nie chlać w sobotę na bulwarze i przyjść, przebadani byli wszyscy uczestnicy, 100% trzeźwych.

 5. 5
  --1
  ~ W.
  Poniedziałek, 26.06

  Brawa dla redakcji. pokazaliście zdjęcia z konkursu i jego przebiegu. Bez tzw.polityków wręczających nagrody na koniec, pucujących się bez sensu. Jeszcze raz brawo!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.