Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu nie stać na zakup nowych aut?

04.07.2017, 14:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu nie stać na zakup nowych aut?
Fot. Rafał Kadłubowski/zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu

Toyota to auto zdecydowanie nie na kieszeń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. Za droga okazała się również Kia. Ośrodek niedawno unieważnił drugi już przetarg na dostawę samochodów przeznaczonych do egzaminowania, właśnie ze względu wysokość zaproponowanych cen. Kolejny ma zostać rozpisany jeszcze w lipcu.

Zgodnie z przepisami auta, przeznaczone do egzaminowania kandydatów na kierowców nie mogą mieć więcej niż pięć lat. To oznacza, że fiaty, z których obecnie korzysta elbląski WORD niebawem przestana nadawać się do tego celu. Ośrodek musi więc zmienić tabor. Poszukiwania dostawcy nowych aut rozpoczął w maju. Kolejne dwa przetargi nie przyniosły jednak rozwiązania.

Oferty wpłynęły, jednak zaproponowane ceny przekraczały kwotę, która zamierzaliśmy wydać na ten cel. Przepisy pozwalają nam w takim przypadku unieważnić przetarg

– mówi Marek Fabiański, dyrektor WORD w Elblągu.

Do drugiego przetargu, ogłoszonego w czerwcu, zgłosiło się trzech oferentów. Proponowali dostawę aut: Kia Rio IV, Kia Rio i Toyota Yaris. Najdroższa oferta, za dostawę Toyot, opiewała na ponad 917 tysięcy złotych. Najtańszą, bo 449,5 tys. zł, zaproponował dostawca Kii Rio IV. Jednak i ta suma przekracza kwotę 350 tys. zł, którą na zakup auta chciała przeznaczyć elbląski WORD. Pod koniec ubiegłego miesiąca przetarg został więc unieważniony.

Być może jeszcze w tym tygodniu ogłosimy trzeci przetarg na dostawę tych aut

– dodaje Bożena Łupaczewska, kierownik działu organizacyjno-administracyjnego WORD w Elblągu.

Przypomnijmy. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 nowych samochodów osobowych wyprodukowanych w 2017 roku przeznaczonych i przystosowanych do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy dla osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi lub podlegających sprawdzeniu kwalifikacji w zakresie kategorii B. łącznie z urządzeniami rejestracji przebiegu egzaminów dla WORD w Elblągu.

Początkowo zakładano, że nowe auta trafią do „stajni” elbląskiego WORD jesienią tego roku. Teraz okazuje się, że zrealizowanie planu może nie być takie łatwe, a ośrodek zostanie zmuszony do wydania większej kwoty na zakup nowych samochodów.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ to ja
  Wtorek, 04.07

  kasuja za egzaminy , czasami bezpodstawnie oblane i nie stac ich na nowe samochody , dziadostwo !!!

 2. 2
  +6
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Wtorek, 04.07

  Osoba która prowadzi egzamin powinna mieć swój samochód prywatny . np. syrenkę , trabanta , moskwicza, zaporożca ,albo tarpana . ewentualnie córkę pobiedy , czyli warszawa m20 , Ja na takiej babci w wojsku zrobiłem prawo jazdę kt. 1 był to rok 1955 i co wy szkoleniowcy wiecie, babcia miała już w tych latach dwa rozruszniki jeden krzywy z przodu i elektryczny na nogę , to był pół automat . to była technika dwóch jechało a trzech pchało . Koszta eksploatacji były bardzo niskie , a WY SZUKACIE LUKSUSÓW UCZYĆ NA GRATACH WTEDY BĘDZIE PRAWDZIWY SZOFER , A NIE KIEROWCA OD KRĘCENIA KIEROWNICĄ .

 3. 3
  +2
  ~ Zaraz
  Wtorek, 04.07

  Jeśli Olsztyn pozostawił w Elblągu Word to kasa powinna iść do Elbląga a nie do Olsztyna.

 4. 4
  +4
  ~ Maciej
  Wtorek, 04.07

  Jak to nie stać? Każdy egzamin kosztuje a kursanci zdają egzaminy po 5-6 razy bo egzaminatorzy no placu oblewają z głupoty. Na co więc idzie ta cała kasa?

 5. 5
  +2
  ~ bezprawka
  Wtorek, 04.07

  500+ trza ratować?

 6. 6
  +2
  ~ ja
  Wtorek, 04.07

  polecam Dacie

 7. 7
  0
  ~ pil
  Środa, 05.07

  haha za 350 tys 10 samochodów...? nawet punto są droższe... kupcie PANDY hahaha

 8. 8
  0
  ~ rajdowiec
  Środa, 19.07

  dziennie obleją 10 osób każdy egzamin 140 plus prowizja 2,80 oraz teoria 30 na której też nie raz się wykładają . WORD to jest maszynka która zarabia kasę i nie mają na nowe samochody Żenada pewnie za każdy egzamin oblany zbiera Pan egzaminator który obleje osobę egzaminowaną a potrafi przyczepić się do wszystkiego aby tylko oblać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6341259479523