Niedziela, 18.03.2018, Imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sportowcy "blokują" elbląskie ulice. Marudzimy, czy rzeczywiście mamy problem?

17.06.2017, 07:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Sportowcy "blokują" elbląskie ulice. Marudzimy, czy rzeczywiście mamy problem?
Fot. Ryszard Biel

Z powodu jednej imprezy sportowej przez kilka godzin praktycznie całe centrum miasta jest wyłączone z ruchu. Problemy z przedostaniem się mają nie tylko kierowcy, ale też piesi - mówi pani Aleksandra. Jednak nie tylko biegacze powodują utrudnienia w ruchu, czy zamykanie całych ulic. Dzisiaj przed nami procesje z okazji Bożego ciała, w niedziele odbędzie się kolejny Garmin Iron Triathlon. Sporadycznie odbywają się również marsze jak na przykład ostatni Marsz życia. Czy to rzeczywiście może przeszkadzać elblążanom?

Chciałabym zwrócić uwagę na coraz częstsze utrudnienia w ruchu wynikające z organizacji różnych wydarzeń, najczęściej sportowych. Po centrum Elbląga w tygodniu, w godzinach szczytu i tak ciężko jest się poruszać, do tego dochodzą jeszcze remonty dróg, nowe inwestycje, które kierowcom życia nie ułatwiają. Jakby tego było mało ostatnio co chwila jakieś ulice, najczęściej te w okolicach Starego Miasta wyłączane są z ruchu z powodu imprez. Rozumiem, że na przykład Dni Elbląga trudno byłoby przenieść w inne miejsce, ale w przypadku imprez sportowych może warto się nad tym zastanowić. Mamy sporo miejsc, chociażby Bażantarnię, w których te mogłyby się odbywać

 - przekonuje nasza Czytelniczka.

Głosów utrzymanych w podobnym klimacie jest całkiem sporo. Kierowcy przekonują, że ulice są dla aut, a nie na przykład dla biegaczy. Czy rzeczywiście elblążanom takie czasowe utrudnienia w ruchu, aż tak przeszkadzają?

- Trochę to męczące przyznaję, tym bardziej że mieszkam na Starym Mieście, a to tu z reguły są utrudnienia - przyznaje pan Karol.

Okazuje się, że wielu elblążanom to nie przeszkadza. Podkreślają wręcz, że to dobrze, że w mieście wreszcie coś się dzieje.

Rzeczywiście podczas biegu Piekarczyka ciężko było poruszać się w okolicach i po samym starym mieście. Trzeba było prześlizgiwać się pod linkami oznaczającymi trasę, aby przejść z jednej strony na drugą, wiem, bo byłam na starówce dopingować biegaczy. Nie uważam jednak, żeby to było aż tak dotkliwe

- przekonuje pani Joanna Wieczorek, elblążanka.

Nas to cieszy, im więcej imprez na starym mieście w weekend tym większy utarg dla nas. Poza tym miło patrzeć, że starówka wreszcie zaczyna tętnić życiem w weekendy również w dzień, a nie tylko po mszach, czy wieczorami

- przekonuje sprzedawczyni jednego ze sklepów spożywczych na starówce.

Mieszkańcy ulic, na których utrudnienia występują, podkreślają też, że o wszystkich takich wypadkach są wcześniej informowani, czy to za pośrednictwem lokalnych mediów, czy ogłoszeń wywieszanych na klatkach schodowych. Temat pojawił się również podczas ostatniego spotkania prezydenta z elblążanami. Prezydent przyznał, że pojawiają się głosy mieszkańców niezadowolonych z utrudnień w ruchu, ale też miastu zależy na tym, by starówka tętniła życiem, stawała się bardziej atrakcyjna turystycznie.

Czy utrudnienia utrudniają życie? W tym tygodniu będziemy mogli się przekonać aż dwukrotnie. W czwartek ulicami miasta przejdzie aż dziesięć procesji z okazji Bożego Ciała. Z kolei w niedzielę w Elblągu odbędą się zawody cyklu Garmin Iron Triathlon co oznacza, że całe Stare Miasto będzie zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 10 do 16. Z ruchu wyłączone będą również ulice: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Stawidłowa, Radomska, Most Unii Europejskiej, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego.

Co na temat takich utrudnień myślą nasi Czytelnicy? To zwykłe malkontenctwo czy rzeczywisty problem.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ JASNOWIDZ
  Sobota, 17.06

  Te znak drogowy zabrania wjazdu wszelkim pojazdom i kolumn pieszym , a co to ma znaczyć łamanie przepisów , gdzie jest policja Ja zwracam na wszystko uwagę , a szczególnie na pieszych , no i na panów z policji , bo też jeżdżą na bakier?szofer.

 2. 2
  +17
  ~ z_innej_perspektywy
  Sobota, 17.06

  Malkontenci, wyjeżdżajcie z tego miasta - NA STAŁE! Takie gadanie to zwykłe malkontenctwo. 6 godzin nie przeżyją, bo jest fajna impreza.

 3. 3
  +16
  ~ Realista
  Sobota, 17.06

  W końcu się coś dzieje w tym nudnym wyludnionym przez młodych mieście, więc nie zamkną p**** i cieszą się, że są chociaż jakieś sportowe imprezy.

 4. 4
  +9
  ~ malkontent
  Sobota, 17.06

  Godziny szczytu w centrum w niedziele ;) A jak zamykają ulice na Boże Ciało i inne święta kościelne to nikt nie marudzi ;) A najlepiej niech biegacze i inni sportowcy schowają sie do lasu, albo przestaną trenować, bo i tak umrą, a do tego bieganie niszczy kolana! ... ZAŚCIANEK.

 5. 5
  +10
  ~ iron
  Sobota, 17.06

  Malkontenctwo elbląskich prymitywów rzecz jasna

 6. 6
  +14
  ~ Jasiuu
  Sobota, 17.06

  Mi bardziej przeszkadza nie jasno i źle oznakowanie takiej imprezy. Rozumie iż to na parę godzin, ale oznakować porządnie i da się żyć.

 7. 7
  +7
  ~ OrtoGraf
  Sobota, 17.06

  Pani Jatczyńska, gramatyka się kłania! "... sprzedawczyni jednego ze sklepów spożywczych na starówce" - ona nie sprzedaje tego sklepu, ale w nim pracuje!!! Chyba lepiej by było "... sprzedawczyni W JEDNYM ZE SKLEPÓW..."

 8. 8
  +3
  ~ elo
  Sobota, 17.06

  z innej perspektywy a skąd ty możesz wiedzieć że to fajna impreza skoro dupy nie ruszasz od kompa i dla ciebie obojetnie gdzie mieszkasz jak by ci okna zamurowali to byś tego nie zauważył .

 9. 9
  0
  ~ jan-49
  Sobota, 17.06

  nikt nie ma nic przeciwko zawodom sportowym ale zeby blokowac pol miasta?jest modrzewina i mozna biegac jezdzic az do lecza i pruchnika a tutaj bez przerwy cos a to to procesje a to zawody i tylko utrudniaja zycie zwyklym mieszkancom niekazdy jest zainteresowany takimi zawodami

 10. 10
  --2
  ~ Realista1
  Sobota, 17.06

  Do realista1: himalaje hipokryzji, sam jestes nudny.

 11. 11
  +11
  ~ Jamaleg
  Sobota, 17.06

  Procesja w bazantarni , fajny pomysł.

 12. 12
  +2
  ~ Dede
  Sobota, 17.06

  To nie jest marudzenie. Użyjmy logiki. Skoro blokowanie drogi "jest dobre", zablokujmy je na stałe. Skoro "jest złe", unikajmy tego jak tylko się da.

 13. 13
  +9
  ~ Biegacz
  Sobota, 17.06

  Kupię mieszkanie od marudy że starówki. Do 1500 zł/m. Więcej nie dam. Brak dojazdu, imprezy itd.

 14. 14
  0
  ~ elb
  Sobota, 17.06

  problemem jest to że np. nie można dojechać autobusem do Rubna bo autobus 11 jest skrócony tylko do Odrodzenia

 15. 15
  +6
  ~ Krzychu
  Sobota, 17.06

  Mentalność co niektórych jest porażająca. Dobrze, że coś się dzieje i jak najwięcej. Fanów sypialni w centrum wysłać tam gdzie ich miejsce. Przez grzeczność nie napiszę gdzie. Dziwi tylko, że tych co lubią jak coś się dzieje media podają najczęściej z imienia i nazwiska, a malkontenci są anonimowymi. Może trzeba z takimi łopatologicznie - kurs szybkiego działania - jak coś się dzieje wszyscy na tym zyskujemy, a pustynia zabija ?

 16. 16
  +2
  ~ wist
  Sobota, 17.06

  Sport niszowy powinien być rozgrywany w miejscach mało atrakcyjnych. A w Elblągu takowych nie ma, a jeszcze przecież elblążanie do tej imprezy finansowo się dokładają, czy nie tak p. Wróblewski?

 17. 17
  +1
  ~ + -
  Sobota, 17.06

  Most Unii to trzeci główny wylot dla kilkudziesięciu tysięcy Elblążan (to już nie jest starówka). Jest to utrudnienie - to oczywiste. Kilka tysięcy samochodów "nadrabiających" po kilkanaście kilometrów objazdów - samo zdrowie i ekologia.

 18. 18
  +4
  ~ dlx
  Sobota, 17.06

  Zadowoleni "że w końcu coś się dzieje" to wszyscy z poza strefy "ZAMYKAMY ULICE ,BO........ MOŻEMY"

 19. 19
  +1
  ~ coś za coś
  Niedziela, 18.06

  Nam, obywatelom naszego miasta, Polski , najlepiej wychodzi narzekanie. Coś robią dla nas, źle, nie robią, źle. Nauczcie sie cieszyć życiem!!!!!!!!!

 20. 20
  +5
  ~ Polak.
  Niedziela, 18.06

  nie byłoby problemu, gdyby organizacja była normalna - w biegu piekarczyka próbowałem jako jeden z wielu pojazdów opuścić starówkę, jeździliśmy od ustawionego "szlabanu" do "szlabanu", wszystkie drogi wyjazdowe zablokowane (kręciliśmy się w kółko), żadnej informacji jak wyjechać, w końcu pojechaliśmy przez szarfy - to przez brak organizacji ludzie sie potem wkurzają, a nie dlatego, ze ktoś biegnie

 21. 21
  0
  ~ Ago
  Niedziela, 18.06

  Nie marudzcie tylko ruszcie tyłki i się przejdzcie jak w mieście się coś dzieje , na zdrowie wam to wyjdzie

 22. 22
  0
  ~ mieszkaniec Starego miasta
  Niedziela, 18.06

  Mieszkam na Starym mieście i żadna informacja na drzwiach od klatki nie została powieszona. My mieszkańcy Starego miasta jesteśmy niewolnikami tego typu imprez, musimy się martwić o to kiedy można wyjechać z pod bloku. To jest skandaliczne co się dzieje i jak traktuje się mieszkańców. Do tego typu imprez jest Bażatarnia, a nie ulice miasta. Powinien być chociaż jeden wyjazd i wjazd na Stare miasto, aby zapewnić mieszkańcom dogodne warunki. Rozumiem, że komuś kto nie mieszka na Starym mieście może nie przeszkadzać zablokowanie na parę godzin ruchu natomiast, gdyby to działo się u niego na osiedlu z pewnością inne miał by stanowisko w tej sprawie. P O R A Ż K A !!! Rozważam wyprowadzkę z tego miejsca ponieważ staję się to dla mnie bardzo uciążliwe.

 23. 23
  +2
  ~ Krzychu
  Niedziela, 18.06

  Ps Dla Marudy jest którym przeszkadza jak coś się dzieje jest tylko jedna rada - wyprowadzić się jak najszybciej, najlepiej jutro.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.