Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent szuka nowego prezesa EPEC-u. Musi mieć 10-letnie doświadczenie i wyższe wykształcenie techniczne

11.05.2016, 11:35:05 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent szuka nowego prezesa EPEC-u. Musi mieć 10-letnie doświadczenie i wyższe wykształcenie techniczne

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski ogłosił konkurs na stanowisko prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Dziś, 11 maja, w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano listę wymagań od kandydatów.
 

Pod koniec marca br. Prezydent Elbląga przyznał nam, że trzeba będzie zrobić konkurs. - Spotkałem się z Radą Nadzorczą, w tym również z prezesem. Jak wiemy była przeprowadzona kontrola, która potwierdziła, że doszło do naruszenia przepisów  - mówił wówczas Witold Wróblewski. - W kwietniu będą Zwyczajne Zgromadzenia Wspólników, tzw. Walne Zgromadzenia. Wówczas kończy się kadencja panu Piśkiewiczowi i będą podejmowane decyzje w sprawie prezesów każdej spółki. Myślę, że trzeba będzie  zrobić konkurs dlatego, że za dużo dyskusji jest wokół personaliów, a nie merytoryki.

Decyzja o rozpisaniu konkursu nie była jednak pewna. Na początku kwietnia ponownie zapytaliśmy  Witolda Wróblewskiego o  konkurs. - Ja się jeszcze zastanawiam czy będzie konkurs czy nie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Kończymy w tej chwili rozliczenia spółki - mówił Prezydent.
 
Dziś, 11 maja, ogłoszenie, które pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej nie pozostawia już złudzeń. Prezydent szuka nowego prezesa EPEC-u. Od kandydatów wymagane jest: pełnia praw publicznych, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, niepodleganie określonym w przepisach prawa lub umowie ograniczeniom lub zakazom pełnienia funkcji członka zarządu w spółkach prawa handlowego, niekaralność, wykształcenie wyższe techniczne, co najmniej 10 letni staż pracy, w tym  co najmniej 5-letni na stanowisku kierowniczym.

Oprócz tego, jak czytamy w ogłoszeniu, odpowiedni kandydat na to stanowisko musi wykazać się wiedzą w zakresie zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem dużymi zespołami pracowników, zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, przedmiotu działalności Spółki, działalności podmiotów gospodarczych branży ciepłowniczej i sektora samorządowego, rynku energetycznego i ciepłowniczego, prawa zamówień publicznych. Dodatkowymi atrybutami kandydata będą doświadczenie w zarządzaniu > przedsiębiorstwem branży ciepłowniczej, doświadczenie w realizacji dużych projektów inwestycyjnych z wykorzystaniem środków unijnych.

Na przesłanie dokumentów kandydaci mają czas do 24 maja.

W ogłoszeniu wyjaśniono, jak będzie wyglądać postępowanie kwalifikacyjne. - Otwarcie ofert nastąpi po upływie terminu na ich składanie przez Komisję Kwalifikacyjną powołaną przez Prezydenta Miasta Elbląg działającego jako Zgromadzenie Wspólników EPEC Sp. z o. o., która przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi kryteria formalne.Zgłoszenia kandydatów niespełniających warunków określonych w ogłoszeniu lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane, a kandydat nie będzie brał udziału w dalszym postępowaniu kwalifikacyjnym. O terminie i miejscu rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni drogą elektroniczną na podany adres e-mail lub telefonicznie -czytamy w ogłoszeniu.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci będą przepytywani z zagadnień dotyczących  branży ciepłowniczej, zasad funkcjonowania i zarządzania spółkami prawa handlowego oraz koncepcji kandydata dotyczącą jego działań w Spółce, funkcjonowania i rozwoju Spółki.

- Informacje o Spółce obejmujące umowę Spółki, schemat organizacyjny oraz sprawozdanie z działalności i sprawozdanie finansowe za rok 2015 będą udostępnione kandydatom do wglądu w Departamencie Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego - uprzedzono w ogłoszeniu. - Komisja kwalifikacyjna powiadomi niezwłocznie kandydatów uczestniczących w postępowaniu kwalifikacyjnym o jego wynikach.
 
Witold Wróblewski zastrzegł sobie możliwość zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłonienia kandydata w każdym czasie, bez podania przyczyny.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 11.05

  No to może niech zaprosi panią poseł i senatora na 7.00 do UM to może mu podpowiedzą gdzie znaleźć takiego wybitnego specjalistę od ciepłej posady za niewiele więcej niż 15 tys miesięcznie?!

 2. 2
  +4
  ~ wtyczkaum
  Środa, 11.05

  spokojnie dyrektor juz wybrany. konkurs to fikcja POd publiczke. wszystko przydzielane wedlug partyjnego klucza.

 3. 3
  +17
  ~ as
  Środa, 11.05

  No bardzo słusznie! Tylko dlaczego Pan Prezydent czekał z tym do końca kadencji? Przecież w świetle istniejących dokumentów pokontrolnych stwierdzających szereg nieprawidłowości w tej spółce można było dawno podziękować obecnemu zarządowi i zgłosić sprawę do organów ścigania. Czy to swego rodzaju ukłon w kierunku PO za POPARCIE w wyborach? Mam nadzieje że winnych dosięgnie ręka sprawiedliwości!

 4. 4
  --1
  ~ macieJF
  Środa, 11.05

  Ale.przeciez zgodnie z przepisami to rada nadzorcza powołuje prezesa a nie prezydent

 5. 5
  +21
  ~ cieciorka
  Środa, 11.05

  No to człowiek PO i ulubieniec senatora i posłanki nie ma szans nie te lata doświadczenia i nie te studia! Może wróci skąd przyszedł?

 6. 6
  +4
  ~ gal
  Środa, 11.05

  Według tej logiki to może należało by ogłosić konkurs na nowego PREZYDENTA. Kto za daje plusa .

 7. 7
  +15
  ~ %&
  Środa, 11.05

  Zarząd powoływany i odwoływany jest uchwałą wspólników. Kompetencje Zgromadzenia Wspólników zgodnie z umową spółki wykonuje Prezydent Miasta, rada nadzorcza sprawuje nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem firmy, co jak widać jej nie wyszło

 8. 8
  +18
  ~ za
  Środa, 11.05

  Odwołać Radę Nadzorczą w trybie pilnym

 9. 9
  +18
  ~ Marian
  Środa, 11.05

  A kiedy "stary" zostanie rozliczony?. tyle nieprawidłowości stwierdzone przez CBA, NFOŚ i komisje z UM, powinny być konsekwencje wyciągnięte, to My tracimy odbiorcy ciepła.Teraz przynajmniej nowy będzie musiał mieć wykształcenie techniczne, a nie jakieś administracyjne- ciepłownictwo to ciepłownictwo.

 10. 10
  +8
  ~ ????
  Środa, 11.05

  jeszcze tydzień temu było na stronie epec, że kapitał zakładowy podano 12 milionów z hakiem , a 3 dni temu wzrosło juz o 2 miliony na 14 z hakiem. Kto o to dba?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.