Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Łukasz Piśkiewicz prezesem EPEC-u tylko do końca kwietnia? (aktualizacja)

21.03.2016, 17:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Łukasz Piśkiewicz prezesem EPEC-u tylko do końca kwietnia? (aktualizacja)

Wyniki kontroli Urzędu Zamówień Publicznych oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku miesięcy wzbudzały wiele emocji. Obie instytucje negatywnie odniosły się do przetargu przeprowadzonego przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Komisja Kontrolna powołana przez Prezydenta Elbląga również stwierdziła, że "zamówienia zostały udzielone z naruszeniem przepisów prawa". Jakie kroki w tej sprawie zostaną podjęte przez włodarza naszego miasta?

We wrześniu  2015 r., w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej rozpoczęła się kontrola procesu inwestycyjnego związanego z realizacją projektu pn. "Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu", który realizowany był w latach 2013-2014. Sprawą zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Urząd Zamówień Publicznych, których wyniki kontroli były negatywne. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski powołał wówczas Komisję Kontrolną, która także nie wystawiła pozytywnej oceny. 

- Komisja Przetargowa oraz Inżynier Kontraktu nie dochowali należytej staranności na etapie rozstrzygania postępowań przetargowych, ponieważ nie zauważyli występującej, w założonej przez oferentów dokumentacji, niezgodności przedstawionych badań pianki poliuretanowej z aprobatą techniczną - stwierdzono w protokole. - W ocenie Komisji Spółka powinna wykazać się większą starannością nadzorując działalność Inżyniera Kontraktu i Wykonawcy robót.(...)  Zarząd EPEC po uzyskaniu informacji o możliwości wystąpienia nieprawidłowości przy realizacji przedmiotowego projektu, nie podjął wystarczających działań zmierzających do rzetelnego wyjaśniana wszystkich zastrzeżeń dot. realizacji przedmiotowego projektu.

Prezydent Elbląga ma podjąć decyzję, czy zwolni Łukasza Piśkiewicza, który od 2011 r.  jest prezesem spółki. Otrzymaliśmy informację, że od maja EPEC-em będzie zarządzać nowa osoba. Joanna Urbaniak, rzeczniczka Prezydenta Elbląga, zapewniła nas, że komentarz w tej sprawie uzyskamy jutro.

Skąd pomysł, że akurat z końcem kwietnia Łukasz Piśkiewicz straci pracę? Wtedy bowiem kończy mu się kadencja. Komentarz w tej sprawie udzielił nam sam zainteresowany.

Z końcem kwietnia kończy mi się kadencja i to nie jest sytuacja nadzwyczajna. Teraz mamy okres sprawozdawczy za poprzedni  rok. Z chwilą odbycia Zgromadzenia Wspólników, zatwierdzający poprzedni rok obrotowy, kończy mi się kadencja

- stwierdził Łukasz Piśkiewicz.

 

Co wtedy nastąpi? - Czy Prezydent powoła mnie, czy kogoś innego, czy będzie konkurs na to stanowisko, to jest już inna kwestia. Moim zdaniem to jest jeszcze za wcześnie, żeby coś mówić - mówił Łukasz Piśkiewicz. - Teraz skupiam się na pracy. Są kwestie z rozliczeniem dotacji, ze sprawozdaniami. Ciężko mi się odnieźć do tego, że kończy mi się kadencja. Jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Co w przypadku, jeśli jednak konkurs zostanie rozpisany? Czy Łukasz Piśkiewicz stanie do niego?

Nie wiem czy będę pracować w EPEC-u. Nie wiem, czy będzie konkurs. Najpierw niech ten konkurs będzie ogłoszony, a potem będę myślał

- dodał.

 

Aktualizacja:
 

Dziś otrzymaliśmy komentarz Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, który przekazała nam jego rzeczniczka, Joanna Urbaniak: Kadencja Prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej upływa wraz z przeprowadzeniem Zwyczajnego  Zgromadzenia Wspólników. Wczoraj odbyło się spotkanie Prezydenta z członkami Rady Nadzorczej EPEC, podczas którego ustalono wstępnie, że Zgromadzenie Wspólników odbędzie się w kwietniu br.


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%87.5 %12.5


Komentarze do artykułu (101)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +48
  ~ Kapitan Żbik
  Poniedziałek, 21.03

  Won do łopaty! Gdyby nie POwski układ to dziś stałby w kolejce do PUP.

 2. 2
  +46
  ~ eWA .....................
  Poniedziałek, 21.03

  ZWOLNIĆ PRZEKRĘTA Z MAFII - PO I ZA KRATY , SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA ULICY HALICKIEJ .................

 3. 3
  +17
  ~ energa
  Poniedziałek, 21.03

  Panie prezesie głowa do góry ,na pewno spadnie pan na 4 łapki

 4. 4
  +20
  ~ 1234
  Poniedziałek, 21.03

  i szaj przytuli do energi

 5. 5
  --18
  ~ Antykomuch
  Poniedziałek, 21.03

  Pewnie post komuna wróci i rozwali wszystko!

 6. 6
  +3
  ~ 666
  Poniedziałek, 21.03

  post komuna od jesieni jest i żądzi !. oślepłeś?nie widzisz co się dzieje

 7. 7
  +15
  ~ pikuś
  Poniedziałek, 21.03

  Do Energii nie może iśc (dostał kasę za odejście -PDO ok.120 tys.!!!!!), .......chyba ,że...??????

 8. 8
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 21.03

  Podsumowanie kadencji: w tym mieście nie opłaca się nic robić, bo jak się nic nie robi, to nikt nie ma pretensji o nic.

 9. 9
  +5
  ~ Elllllblazak
  Poniedziałek, 21.03

  a co bedzie, jak korekty nie bedzie? mam nadzieje, że wówczas Pan Witold sam zrezygnuje z funkcji

 10. 10
  +3
  ~ Elllllblazak
  Poniedziałek, 21.03

  Kto wg. informacji redakcji ma być prezesem?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.