Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Poznaj odpowiedź EPEC-u na wyniki kontroli przeprowadzonej przez Radę Nadzorczą spółki i urzędników miejskich

26.02.2016, 11:14:11 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj odpowiedź EPEC-u na wyniki kontroli przeprowadzonej przez Radę Nadzorczą spółki i urzędników miejskich

Na stronie jawny.elblag.pl opulikowano odpowiedź, jaką udzieliło Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, na wyniki kontroli przeprowadzonej przez Radę Nadzworczą spółki oraz Komisję powołaną przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. 

 
W okresie od 11.09.2015 r. do 15.02.2016 r. w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (EPEC) odbyła się kontrola procesu inwestycyjnego związanego z realizacją projektu pn. „Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu”, który zrealizowany został w latach 2013-2014.
 
Kontrola wszczęta została przez Radę Nadzorczą Spółki (RN) z inicjatywy Prezydenta Miasta Elbląg Pana Witolda Wróblewskiego. Przeprowadziła ją 3-osobowa komisja składającą się z członków RN:
 
Franciszek Szyszka – przewodniczący komisji, członek RN,
Bogdan Włodarczyk – członek komisji, przewodniczący RN,
Robert Pałys – członek komisji, sekretarz RN, pracownik EPEC.
Prace komisji wspierał 3-osobowy Zespół Specjalistyczny składający się z pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu (UM):
 
Adam Jocz – Dyrektor Departamentu Kontroli i Monitoringu,
Dariusz Ostrowski – Główny Specjalista w Departamencie Strategii i Rozwoju,
Joanna Zakrzewska – Inspektor w Departamencie Kontroli i Monitoringu.
Dokumenty opracowane przez Radę Nadzorczą i Zespół Specjalistyczny zostały upublicznione 18.02.2016 r. na stronie internetowej UM. Można je pobrać także z serwisu Jawny Elbląg:
 

W odpowiedzi na przedstawiony w powyższych dokumentach informacje, ze strony EPEC do Prezydenta Miasta wpłynęły trzy pisma:

W związku z sytuacją powstałą w EPEC po zakończonych kontrolach (UZP, CBA oraz RN i UM), w poniedziałek 22.02.2016 r. o godz. 7:00 w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego z Panem Prezesem EPEC Łukaszem Piśkiewiczem oraz parlamentarzystami – Panią Posłanką Elżbietą Gelert (PO) i Panem Senatorem Jerzym Wcisła (PO).
 
źródło: jawny.elblag.pl
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (65)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ cieciorka
  Piątek, 26.02

  Rozwiązanie honorowe jest tylko jedno natychmiastowa zmiana prezesa, zarządu i rady nadzorczej i podanie sprawy do prokuratury i sądu w celu weryfikacji !

 2. 2
  +20
  ~ Mróz
  Piątek, 26.02

  Dlaczego nie ma zamieszczonej odpowiedzi szefa CBA Ernesta Bejdy wobec odwołania EPEC-u do protokołu kontroli CBA z Białegostoku? Szef CBA z 11 zastrzeżeń EPEC-u uwzględnił tylko 1. EPEC ma ten dokument, więc proszę o jego zamieszczenie, a nie chomikowanie. To porażająca lektura, zresztą tak jak i pozostałe. Kiedy zostaną podjęte konsekwencje wynikające z kontroli organów państwa, a nie zasłanianie się wysoko opłaconymi "analizami".

 3. 3
  +20
  ~ ZElbląga
  Piątek, 26.02

  Powtórzę pytanie i innego artykułu ,czy ktoś wie co to był za prawnik na spotkaniu u Prezydenta, czy z epec-u czy od powskich parlamentarzystów czy skąd ??????

 4. 4
  +21
  ~ "...sorry taki mamy klimat..."
  Piątek, 26.02

  Czegoś nie rozumiem przeczytałem włącznie z załącznikami i mam pytanie kto jest bardzie według was wiarygodny służby CBA, KIO, UM czy słowa tych, których w tych raportach działania oceniono? A już naprawdę czymś dziwnym jest pismo komisji przetargowej na końcu od "Panie Prezydencje" pisząca o nie uleganiu szantażowi politykierom, że komisja UM była złowrogo ustawiona co to kuźwa jest?!

 5. 5
  +22
  ~ nnnnnnn
  Piątek, 26.02

  Wzruszyłem się czytajac pismo związków i komisji przetargowej.

 6. 6
  +17
  ~ do nnnnnnn
  Piątek, 26.02

  Dziwna obrona , mogli wydać mniej .No ale odbiorca ciepła niema wyjścia zawsze musi zapłacić.Nie wiedziałam , że związkowcy posiadają aż taką wiedzę z ciepłownictwa i o przetargach, żeby zabierać stanowisko w tej sprawie.

 7. 7
  +18
  ~ taki wielki , a taki malutki..
  Piątek, 26.02

  Pismo Związków zawodowych i komisji Przetargowej wymiata wszystko!!! Czas na odpowiedź czy prezes i ten pod pozycja nr 3 komisji są członkami Platformy Obywatelskiej w kole Jerzego Wcisło czy nie?! Żądamy podania do publicznej informacji ile kosztowała analiza prawna złożona przez zarząd oraz jaki prawnik wstał tak wcześnie żeby być o 7 rano w UM razem z posłanka i senatorem w towarzystwie innego członka PO -prezesa? Mama nadzieję, że info nie będzie udostępniało IP jak to miało miejsce w 2012/2013 bo ktoś kogoś znał?

 8. 8
  +14
  ~ opus
  Piątek, 26.02

  rozwiazanie chonorowe to dymisja prezydenta tego miasta, rady nadzorczej EPEC jak i calego zarzadu Epec, w innym przypadku to bedzie tylko zamiatanie afery pod dywan

 9. 9
  +2
  ~ powiec
  Piątek, 26.02

  Rozwiązanie jest jedno sprawa trafia do Sądu i są orzeka było przestepstwo czy nie! Jeżeli było to wylatuje Prezes i Rada! Jeżeli nie było przestępstwa, to "Jawny Elbląg" przeprasza i się rozwiązuje! Czy to takie skomplikowane, czy komus zalezy na wyjaśnieniu tej sprawy, czy też chodzi o bicie piany?! O co w tym chodzi i czemu tak długo trwa!?

 10. 10
  +21
  ~ głosześrodka
  Piątek, 26.02

  Żeby być w zgodzie z faktami należy dodać że jeden z członków komisji przetargowej to jednocześnie przewodniczący jednego ze związków zawodowych działających w Epec. Oczywiście on pisma nie podpisał tylko jego zastępca. ALE JEST TO GŁOS WE WŁASNEJ SPRAWIE. Drugi oburzony związkowiec-przewodniczacy to obecny członek Rady Nadzorczej Epec, który z racji funkcji związkowej nie powinien zasiadać w radzie nadzorczej. ALE CÓŻ W EPEC NIE TAKIE RZECZY PRZECHODZA.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0844390392303