Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Fontanna przed Katedrą znowu nieczynna. Tym razem trzeba wymienić pompę

06.08.2014, 13:52:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fontanna przed Katedrą znowu nieczynna. Tym razem trzeba wymienić pompę
fot. archiwum redakcji

Zaledwie pięć dni temu informowaliśmy, że fontanna od lipca działająca na placu katedralnym jest nieczynna. Dziś (6 sierpnia) elblążanie znowu nie będą mogli z niej skorzystać.

Przypomnijmy, że 1 sierpnia od godzin porannych trwał przegląd fontanny mieszczącej się przed Katedrą św. Mikołaja na Starym Mieście, podczas którego wykryto usterkę. - Przegląd miał stwierdzić, jak zachowują się wszystkie urządzenia oraz co się na nich gromadzi i w jakiej ilości. Ten wstępny przegląd pomoże oszacować, jak często w sezonie, przy intensywnym użytkowaniu fontanny, trzeba prowadzić prace konserwacyjne - wyjaśniał nam wtedy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Podczas prac stwierdzono piasek w dyszach, naniesiony ze skweru przez kąpiące się w fontannie dzieci. Niestety stwierdzono również niedopałki papierosów, które blokują dysze fontanny.

Dysze zostały wyczyszczone, a  fontanna ponownie zaczęła funkcjonować tego samego dnia ok. godz. 16.00.

Dziś doszło do kolejnej awarii. Tym razem trzeba wymienić pompę. - Prace, w ramach gwarancji, prowadzić będzie wykonawca obiektu. Usunięcie usterki najprawdopodobniej nastąpi już jutro - zapewnia Łukasz Mierzejewski. - Z powodu awarii pompy  fontanna nie będzie czynna aż do momentu usunięcia awarii, tj. wymiany pompy.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ urnochód
  Środa, 06.08

  Tak samo jak trzeba wymienić prezydenta?

 2. 2
  --9
  ~ j23
  Środa, 06.08

  Ludzie nie obwiniajcie prezydenta .Urnochód to ciebie gamoniu trzeba wymienić bo jesteś głupi jak but z lewej nogi.

 3. 3
  --8
  ~ wodnik
  Środa, 06.08

  Wczoraj już działała - info ma nieaktualne informacje

 4. 4
  --5
  ~ PIS WON!!!
  Środa, 06.08

  Ten Wilk czego nie dotknie to zaraz zepsuje!;)

 5. 5
  +9
  ~ smutna refleksja
  Środa, 06.08

  Prezydenta trzeba wymienić, ale my jego przeciwnicy nie winimy go za nieczynną fontannę (na to nie ma wpływu, pompa nie działa może z powodu upałów, może z powodu winy wykonawcy). Nie naśladujemy wyznawców p. Wilka, dla których wszystko jest winą Tuska i Platformy. Jeżeli chcemy zmiany to dlatego, że obecny Prezydent sam niczego nie stworzył, a co gorsze nie stworzy. Brak wizji i odwagi w podejmowaniu decyzji.

 6. 6
  +6
  ~ InnaWinna
  Środa, 06.08

  No ludzie - debile. Buraki z Cebullandii. Tak ,prezydent budował osobiście fontannę i to jego wina. Jak dla mnie prezydentem może być transwestyta i homoseksualista w jednym, PO czy PIS czy jakiekolwiek inne ***o... Co ma piernik do wiatraka? Zrobić coś w tym z ***nym mieście i jeszcze źle. Może i zrobili po kosztach... ale zawsze coś, przynajmniej się miasto starało... jak komuś się nie podoba to niech dołoży ze swojej kieszeni. Dzieciaki latają jak pawiany i zapychają dysze. Sama widziałam jak specjalnie je zatykali stopą... A rodzice traktują je jak święte krowy. Bo to dziecko i jemu wszystko wolno.Nawet wieczorem nie można posiedzieć przy fontannie bo jest krzyk. Owszem niech sobie biegają, śmieją się i się drą w niebo głosy. Takie są dzieci. Ale za dnia i niech niczego nie niszczą

 7. 7
  +5
  ~ 676
  Środa, 06.08

  dajcie info jak naprawia .

 8. 8
  +1
  ~ urnochód
  Środa, 06.08

  mam problem z prostata i dlatego jak jest mowa o fontannach, pompach to mi gul skacze i wypisuje takie głodne kawałki, jako staremu sbekowi trudno mi znieść, że gdzieś tryska a mi nie tryska

 9. 9
  +6
  ~ jan-49
  Środa, 06.08

  kolejny niewypal najpierw mosty pozniej ronda te nowe a teraz nawet fontanna za co sie nie wezma to porazka elblag schodzi na psy

 10. 10
  --10
  ~ anza
  Środa, 06.08

  Do Jan49: Nie Elbląg schodzi na psy, tylko opiekunowie przyprowadzający dzieci i wpychający je czasem na siłę do fontanny, stawanie na dysze fontanny dzieci i psów, to właśnie to i wiele innych dziwnych zachowań ludzi na fontannie przyczynia się do tychże usterek. Wystarczy że każdy będzie używał swojego mózgu i stosował się regulaminu obowiązującego w danym miejscu i będzie ok. A tymczasem proponuje tam wzmożone patrole straży miejskiej bądź policji, oczywiście z odpowiednią interwencją i karami jeśli się należą. A nie przejdą bądź przejadą się w pobliżu i na tym koniec

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0455589294434