Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Fontanna przed Katedrą dziś jest nieczynna. Co się stało? (aktualizacja)

01.08.2014, 12:59:15 Rozmiar tekstu: A A A
Fontanna przed Katedrą dziś jest nieczynna. Co się stało? (aktualizacja)
fot. Adrian Sajko

Od dwóch tygodni elblążanie mogą korzystać z uroków fontanny mieszczącej się na Placu Katedralnym. Dziś (1 sierpnia) budząca wielkie zainteresowanie, szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego miasta, atrakcja jest w naprawie. Co się stało?
   
Od rana trwał przegląd fontanny mieszczącej się przed Katedrą św. Mikołaja na Starym Mieście, podczas którego wykryto usterkę. - Dziś nastąpił okresowy przegląd fontanny. Okazało się, że nastąpiło zapchanie dyszy piaskiem - wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga. - Dzieci, które się taplają w wodzie naniosły piasek, który zapchał dysze.

Obecnie trwa usuwanie piasku. - Mamy nadzieję, że jeszcze dziś uda się zakończyć przegląd i fontanna będzie od jutra normalnie funkcjonować - dodaje Monika Borzdyńska.

 

Aktualizacja:

- Przegląd miał stwierdzić, jak zachowują się wszystkie urządzenia oraz co się na nich gromadzi i w jakiej ilości. Ten wstępny przegląd pomoże oszacować, jak często w sezonie, przy intensywnym użytkowaniu fontanny, trzeba prowadzić prace konserwacyjne - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Podczas prac stwierdzono piasek w dyszach, naniesiony ze skweru przez kąpiące się w fontannie dzieci. Niestety stwierdzono również niedopałki papierosów, które blokują dysze fontanny. Oczywiście dysze zostały wyczyszczone, a sama fontanna powinna ruszyć w pełnym zakresie dziś - między godziną 15.00 a 16.00.

UM apeluje o zachowanie czystości. - Oczywiście do palących użytkowników fontanny zwracamy się z apelem o niewrzucanie do niej niedopałków! Śmietniki znajdują się w obrębie skweru - zaznacza Łukasz Mierzejewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ fffffff
  Piątek, 01.08

  paranoja idą rekordowe upały a w mieście nie ma wody tzn kurtyn itp. !!! Brawo urzędasy. !!!!

 2. 2
  +2
  ~ Eryk
  Piątek, 01.08

  Do ~ fffffff - Podziękuj PO, to oni zlikwidowali basen miejski i pomost w Smoczej Dolinie

 3. 3
  +6
  ~ ratownik
  Piątek, 01.08

  powinien ktoś pilnować żeby dzieciaki nie zatykały dysz od fontanny a juz szczególnie podczas pokazów - powoduje to że te pokazy nie mają sensu bo cały urok traci fontanna zatykana przez dzieciaki i nie piszcie że dzieciaki nie mają się gdzie bawić albo szukają ochłody ( 10 - 15 minut mogą wytrzymać ) a już napewno o 21:30 nie ma takiego skwaru żeby musiały się kąpać - poza tym to nie jest plac zabaw

 4. 4
  +10
  ~ jest winny
  Piątek, 01.08

  zdjęcie numer 5 zdemaskowało złoczyńcę, ...a na poważnie zastanawiam się dlaczego nie wzięto do budowy fontanny firmy, która się to umie zrobić, sa przecież fontanny w wielu miastach i jeszcze nie słysząłem aby tam dzieci je psuły, w ogóle wypowiedz tych bublarzy , że dzieci popsuły ich wspaniałą fontannę jest tak głupia, że słów brak aby ja komentować, te fontanny sa po to aby dzieci tam biegały i robi się je w taki sposób, że żaden piasek nic nie zatyka, w Elblagu pewnie wybrano jakiś wynalazek zamiast normalnej fontanny i sa efekty, ni9e dość, że ta fontanna jest maluteńka to jeszcze się psuje,

 5. 5
  +1
  ~ torksa
  Piątek, 01.08

  Zgadzam się z ratownik.Nie przeszkadza mi, że dzieci się bawią w fontannie.Jednak na czas pokazów świetlnych rodzice powinni kazać swoim pociechom opuścić fontannę i dać spokojnie obejrzeć ludziom pokaz czy porobić zdjęcia.

 6. 6
  +4
  ~ jgvjjjk
  Piątek, 01.08

  już działa :)

 7. 7
  --3
  ~ Elg.
  Piątek, 01.08

  Kto zatrudnił takiego projektanta partacza że fontanna się sypnęła po dwóch tygodniach.Czyim krewnym jest ten specjalista i co za fachowiec zatwierdzał projekt już nie wspomnę o dobiorze.Winnych przykładnie ukarać i powyp......ć na zbity pysk.Ile URZĘDASY z wilkiem na czele wydali naszych pieniędzy na tą fuszerę?Odwoływaliśmy Nowaczyka i jego kolesi żeby było lepiej a tu mamy fontannę nie odporną na małe dzieci.

 8. 8
  +2
  ~ agent tomek
  Piątek, 01.08

  Radość i śmiech dzieciaków jest bezcenny. I jest gdzie robić konkurs mokrego podkoszulka ;-))

 9. 9
  +1
  ~ ono
  Piątek, 01.08

  zawsze znajdą "kozła ofiarnego...a te kostki na moście,to pewnie też dzieci dłubią???

 10. 10
  +1
  ~ najwyższych
  Piątek, 01.08

  To PO zapchało fontannę, a teraz jest na wilka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2621600627899