Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejne logo zareklamuje w Elblągu tym razem skwer i wieżę katedralną

31.07.2014, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne logo zareklamuje w Elblągu tym razem skwer i wieżę katedralną
Fot. arch. redakcji (zdj. Adrian Sajko)

Fontanna na skwerze przed Katedrą św. Mikołaja to strzał w dziesiątkę w to upalne lato. Rzesze elblążan - tych małych i trochę większych - którzy codziennie oblegają wodotrysk, mówi sam za siebie. Teraz Miasto chce odpowiednio wypromować skwer wśród mieszkańców i turystów, a także zachęcić wszystkich do odwiedzenia w przyszłości wieży katedralnej, z której juz niedługo będzie można podziwiać panoramę Elbląga. Maja w tym pomóc magnesy na lodówkę, pocztówki i film promujący cały projekt.

Realizacja nowego, miejskiego skweru weszła w skład zadania "„Rewitalizacja placu katedralnego oraz wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu” współfinansowany z UE. Jej drugim etapem jest rewitalizacja wieży katedry.

Obecnie rusztowania pną się po katedrze coraz wyżej. Po remoncie wieży zostanie ona udostępniona mieszkańcom i turystom - Na tarasie zostaną zamontowane lunety umożliwiające obserwację okolic. W połowie drogi na szczyt przewidziano strefę odpoczynku z miejscami do siedzenia - podaje Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego UM w Elblągu. - W drodze na górę będzie można również podziwiać widok na unikalne sklepienie katedry. Zabytkowe elementy wieży, stare elementy zegarowe zostaną odrestaurowane i wyeksponowane.

Projektanci dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa zwiedzających. Jednorazowo na wieży będzie mogło przebywać 10 osób. Wejście kolejnej grupy będą pilnowały specjalne bramki. Przebudowane zostaną klatki schodowe, a elementy nadajników i kabli schowane w obudowach.

Prace przy wieży powinny zakończyć się na jesieni tego roku. Tymczasem jednak Miasto chce odpowiednio wypromować sam skwer i projekt rewitalizacji wieży katedralnej. Mają w tym pomóc - nieodłączne przy każdym promowanym projekcie w naszym mieście - gadżety. Co tym razem?

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym wykonawca zrealizuje logo promujące cały projekt i przygotuje dwumiesięczną kampanię na internetowym serwisie społecznościowym, w którym znajdzie się miejsce na konkurs promujący projekt „Rewitalizacja wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu oraz terenu pomiędzy katedrą a ulicami: Mostową, Wodną i Rybacką” – od pomysłu do ewaluacji. Zostanie także wyprodukowanych 200 szt. magnesów na lodówkę oraz 200 szt. pocztówek.

W skład drugiego etapu zadania wejdzie realizacja spotkania filmu promocyjnego,  prezentujących wieżę katedralną oraz widok obiektów, które można dostrzec z wieży: zamek w Malborku, Krynicę Morską, Wysoczyznę Elbląską, wiatraki w Sztumie i Jezioro Drużno.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w przyszłym tygodniu, 4 sierpnia.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 9

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Marta
  Czwartek, 31.07

  Fontanna nie działa - nie ma czego reklamować :-(

 2. 2
  +5
  ~ minus
  Czwartek, 31.07

  za mało ławek a miejsce jest na nie.

 3. 3
  +1
  ~ jaki sens
  Piątek, 01.08

  Jaki sens i logika po co reklamować promować fontannę bo na dziś dzień jest ale za kilka lat może zniknąć i w tym miejscu powstaną kanienice na starych fyndamentach .A jak dla mnie w tym miejscu powinien powstać rynek staromiejski w tym kwartale ulic co jest obecny skwer .Wykorzystywac można ten plac na imprezy miejskie (wszelakie) a w dni kiedy nie ma rynku na Plk,Dabka rynek powinien odbywać się na starym miescie wlasnie na rynku staromiejskim i stare miasto by ozylo .CZY BY NIE MOGLO TAK BYC?????????????????pomyslcie

 4. 4
  +1
  ~ ket
  Piątek, 01.08

  200 magnesów i 200 pocztówek. Rewelacja. Elblążkowo???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5011868476868