Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Ratuszu rozmawiali o wychowaniu uczniów. Za propagowanie w szkołach poglądów politycznych polecą głowy

30.08.2013, 12:40:15 Rozmiar tekstu: A A A
W Ratuszu rozmawiali o wychowaniu uczniów. Za propagowanie w szkołach poglądów politycznych polecą głowy
fot. Monika Skowrońska

Dyrektorzy elbląskich placówek oświatowych spotkali się dzisiaj, 30 sierpnia, w Urzędzie Miasta, by debatować nad przyszłością kształcenia uczniów w naszym mieście. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz, nadano tytuły dyrektorom wyłonionym w niedawnych konkursach.

W czasie narady wiceprezydent Marek Pruszak przekazał dyrektorom elbląskich placówek oświatowych priorytety, na które szczególny nacisk kładzie władza. - Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w placówkach, drugi priorytet to wysoki poziom nauczania, ale nie dla rankingów. Oczywiście będziemy w tym zakresie rozliczani, ale podejdźmy do tego rozsądnie – mówi Marek Pruszak.

Podkreślana podczas przemówienia władz, była kwestia wychowania uczniów. - Priorytetem jest także wychowanie w oparciu o wartości uniwersalne. Dla mnie ważną wartością jest personalizm i traktowanie każdego ucznia jako podmiot – mówi Marek Pruszak. - Zachęcam Państwa do wychowania patriotycznego, opartego na dumie narodowej. Mamy wiele wydarzeń historycznych bardzo tragicznych, ale z tych tragedii można wyciągnąć dumę, pokazać bohaterstwo i męstwo tych ludzi – dodaje.

W sprawie wychowania uczniów głos zabrał również prezydent Jerzy Wilk, któremu zależy na tym, aby nauczyciele nie propagowali wśród uczniów poglądów politycznych. - Za to będą leciały głowy – śmiał się prezydent.

Marek Pruszak w swoim przemówieniu podkreślał także ideę wolontariatu, kwestię organizowania i zachęcania uczniów do brania udziału w konkursach oraz sprawiedliwe traktowanie wszystkich szkół. Tym ostatnim, nawiązał do pisma, które opisywaliśmy szerzej w artykule z dnia 29 sierpnia br. Wśród tematów poruszanych na naradzie znalazła się także kanonizacja Jana Pawła II. - Zachęcam do korzystania z nauczania naszego najwybitniejszego Polaka, byśmy budowali program wokół jego osoby – mówi Marek Pruszak.

Akty nadania tytułów dyrektorów otrzymali: Krystyna Cimoch dyrektor Przedszkola nr 3, Ewa Zyzek z Przedszkola na 5, Marzena Koszper z Przedszkola nr 34, Kazimiera Pierzyńska-Czujwit ze Szkoły Podstawowa nr 14, Dorota Bajor z Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz Joanna Gawlicka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Na kolejne kadencje wybrano dyrektorów placówek: Przedszkola nr 17, Przedszkola nr 31 Przedszkola nr 33, Gimnazjum nr 5, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

W czasie uroczystości podziękowano ustępującym ze stanowisk, po pięcioletniej kadencji, dyrektorom elbląskich placówek oświatowych. Podziękowania z rąk prezydenta przyjęli: Barbara Nowakowska z Przedszkola nr 3, Violetta Jerzykiewicz z Przedszkola na 5, Laura Złamaniec z Przedszkola nr 34, Mirosława Dańczyszyn ze Szkoły Podstawowej nr 14, Danuta Dymek z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług i Emilia Kałabun z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Elg.
  Piątek, 30.08

  A co z zieloną szkołą w Piaskach?

 2. 2
  --1
  ~ Beznadzieja
  Piątek, 30.08

  Wilk ty to już wszedzie politykę uprawiasz i to kłamliwą przy wsparciu członków solidarności

 3. 3
  +7
  ~ domestos
  Piątek, 30.08

  Pyszne kotlety dzisiaj jadłem. Dziękuję :)

 4. 4
  +5
  ~ Gtr
  Piątek, 30.08

  A gdzie mowa o tolerancji, szacunku dla odmiennosci?

 5. 5
  +3
  ~ strażnik krześcijańskich wartości
  Piątek, 30.08

  W szkole to ino religię można propagować bo tam wszystka wiedza potrzebna obywatelowi jest. Religia mówi, że wszelka władza pochodzi od Boga i trza jej słuchać i koniec dyskusji.

 6. 6
  +5
  ~ p
  Piątek, 30.08

  Pozdrowienia dla Pani Wiesi.

 7. 7
  +3
  ~ felixa
  Piątek, 30.08

  Jak to jest Panie Wilk, że osoba zatrudniona bez stanowiska w UM przez Soję znajduje w Szkole Podstawowej pracę na stworzonym sztucznie stanowisku? Tak się wydaje kasę UM?

 8. 8
  +13
  ~ Czahary
  Piątek, 30.08

  @Gtr, właśnie w wychowaniu patriotycznym. Jednym z elementów tego wychowania jest znajomość historii. Tych dobrych wydarzeń, ale i tych złych epizodów. Więc Ci odpowiadam: tolerancje, szacunek do odmienności znajdziesz w naszej historii. Byliśmy przez wieki państwem wielonarodowym, wielokulturowym i zdaliśmy z tego egzamin. To teraz często nam się wmawia że jesteśmy nietolerancyjni, homofobiczni i tak ogólnie jesteśmy nieciekawi. Co jest bzdurą.

 9. 9
  +3
  ~ Skałka
  Piątek, 30.08

  Porażka. Wzywają dyrektorów jak dzieci i delikatnie narzucają ton wychowania: katolicyzm, patriotyzm, zabobon i martyrologia. Może niedługo usłyszymy, że pan Pruszak wpadnie na pomysł budowy Narodowego Panteonu w Elblągu. Może postarają się o ekshumację któregoś z wieszczy lub ofiary smoleńskiej, żeby nasze dzieci mogły z bliska doświadczać patriotycznych uniesień. Drugi Wawel w Elblągu niech będzie nowym hasłem promocyjnym naszego miasta.

 10. 10
  +12
  ~ pampi
  Piątek, 30.08

  A mnie wyborcę interesuje faktyczny poziom wiedzy gimnazjalistów z kl i i II bom III to niestety, już wiem . Mam pewne wątpliwości co do umiejętności przekazywania wiedzy np : z matematyki i nauczania języków obcych, co do samej wiedzy nauczycieli, to w nią nie wątpię.Czyż na obradach Rady Miejskiej Pani ze szkoły na Rodziny Nalazków nie zabierała " niepotrzebnie głosu " Panie Wilk !!?? Nauczyciel powinien uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć a nie stawiać pały . Gdyż sam w ten sposób ocenia swą pracę !! Wychowywaniem powinni się zajmować rodzice i nie wolno tego, spychać na szkołę !! A sugerowanie religii w szkołach , wartości takich a nie innych to do tego są kapłani a nie władze miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.877366065979