Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Premier o małym ruchu granicznym z Obwodem Królewieckim - nie cztery, a dziesięć wjazdów w miesiącu

25.06.2013, 20:28:27 Rozmiar tekstu: A A A
 Premier o małym ruchu granicznym z Obwodem Królewieckim - nie cztery, a dziesięć wjazdów w miesiącu
fot. arch. red.
Premier po sygnałach od mieszkańców Elbląga ws. nadmiernie restrykcyjnych działań Służby Celnej przy przekraczaniu granicy z Obwodem Królewieckim poprosił premiera Rostowskiego, by wrócić do rozwiązań sprzed zaostrzenia przepisów. - Chcielibyśmy, aby przywrócenie częstotliwości przekraczania granicy bez dodatkowych kontroli miało miejsce natychmiast – podkreślił premier Tusk.

W ramach walki z przemytem paliwa w małym ruchu granicznym od 6 czerwca obowiązują bardziej restrykcyjne zalecenia dotyczące częstotliwości przewozu paliwa przez granicę. Przed zaostrzeniem przepisów można było przewozić paliwo bez dodatkowych kontroli do dziesięciu razy na miesiąc, po 6 czerwca liczba ta spadła do czterech.

- Z jednej strony celnicy martwią się o to, żeby  nie przemycano dużych ilości paliwa, a z drugiej strony zastosowano metody, które są dotkliwe dla tych ludzi, którzy nie są zaangażowani w przemyt czy w przewożenie paliwa na dużą skalę, a jednak odczuwają te rygory bardzo nieprzyjemnie. One doprowadziły do tego, że pod szczególną lupą celników znaleźli się ci, którzy przekraczają granicę pomiędzy Polską a Obwodem Królewieckim częściej niż cztery razy w miesiącu co wydaje się zdecydowanie zbyt restrykcyjnym postępowaniem służby celnej – powiedział premier.

- Jeśli udałoby się zidentyfikować i zlikwidować hurtownie czy rozlewnie nielegalnego paliwa na terenie Polski, to moglibyśmy podjąć decyzję możliwie szybko, aby w ogóle znieść jakiekolwiek ograniczenia jeśli chodzi o ilość przekroczeń granicy – dodał.
 
Centrum Informacyjne Rządu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Tomek
  Wtorek, 25.06

  Typowa zagrywka Tuska przed wyborami.Ludzie nie są tępi i na Gelertową nie zagłosują !!!

 2. 2
  +22
  ~ Wernyhora
  Wtorek, 25.06

  "poprosił premiera Rostowskiego" Rostowki to oleje i DOnek wyjdzie na tego "dobrego wujka" a ze to ten "brzydal " Rostowski sie nie zgodził - jakie to grubymi nicmi szyte , jakie prymitywne

 3. 3
  +13
  ~ dizelek1
  Wtorek, 25.06

  Ale ściema >na spotkaniu z biznesmenami udawał ze nic o tym nie wie

 4. 4
  --27
  ~ Gość
  Wtorek, 25.06

  Panie Premierze Popieram ta inicjatywę, widzę że Pan nas słuchał i dziekujemy wszystkim redakcją elbląskim za pomoc w nagłośnieniu tej sprawy.Super. Będzie lepiej. !!!Oddam głos na Pania Gelert bo wieże że ona coś zmieni.U mnie w domu ma Pani juz 10 głosów. Pozdrawia Sadowa i grunwaldzka

 5. 5
  +27
  ~ dobry żart
  Wtorek, 25.06

  Działa jak Nowaczyk- przed referendum most otworzył, po zamknął:) Kto się na to nabierze- raz że Rostowski zesrałby się, że mu znowu tyle kasy ucieka, dwa MRG i tak daje nam możliwość swobodnego przekraczania granicy a celnicy łamią prawo, trzy- i tak nie zagłosuję na kobite klapkach i plażowej kiecce.

 6. 6
  +24
  ~ Maciek
  Wtorek, 25.06

  A ja nie będę głosował na Gelert bo to nie ona załatwiła Pytanie zadał dyr Giełdy Elbląskiej na spotkaniu biznesowym z Premierem

 7. 7
  +11
  ~ "wcisłam" się
  Wtorek, 25.06

  O widzicie - pętlę Donald luzuje! Przemytnicy paliwa, alkoholu i papierosów, już wiecie na kogo ... w dogrywce ... Bo znowu będą tylko 4 wjazdy!

 8. 8
  +19
  ~ złodziejska POlityka
  Wtorek, 25.06

  To jest pic na wodę. Najpierw kazał wprowadzić a teraz udaje, że chce lepiej dla mieszkańców. Nie dajcie się omamić tym kłamstwom.

 9. 9
  +12
  ~ zombi
  Wtorek, 25.06

  Taak, zezwolenie na przemyt, nielegalny obrót paliwem ( bez podatku i akcyzy ), ten Premier to "ludzki Pan", proponuję zezwolić tyle sztang fajek ile wejdzie do bagażnika ( będzie zbyt na auta po 1200 l pojemności ) i wódy ile wejdzie na tylne siedzenie ( będą schodzić busy ). Ale jazda

 10. 10
  +12
  ~ 100% Elblążanin
  Wtorek, 25.06

  Wybory, wybory.......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.