Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będą wzmożone kontrole Służb Celnych na granicy z Obwodem Kaliningradzkim!

13.06.2013, 14:16:49 Rozmiar tekstu: A A A
Będą wzmożone kontrole Służb Celnych na granicy z Obwodem Kaliningradzkim!
Przejście graniczne w Grzechotkach (fot. www.polskieradio.pl)

Potwierdziły się przypuszczenia snute przez media w ciągu ostatnich kilku dni - Służby Celne od 17 czerwca wprowadzą kolejne zintensyfikowane działania kontrolne paliwa przywożonego na terytorium RP przez podróżnych przekraczających granicę. Czy okazjonalność wjazdów do Obwodu zmniejszy się z dziesięciu do pięciu w miesiącu o tym w komunikacie wydanym dziś przez Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie nie ma słowa - Działania kontrolne Izby Celnej w Olsztynie w celu ograniczenia nielegalnego wwozu handlowych ilości paliwa będę ukierunkowane na przywóz paliwa zarówno w pojazdach osobowych, jak i przez podróżnych regularnie przekraczających granicę, częściej niż raz w tygodniu - pisze m.in. w swoim oświadczeniu Dyrektor Izby Celnej. Prawda jest jednak taka, że kontrole na granicy po raz kolejny ulegną intensyfikacji.

- Proceder przywozu wyrobów akcyzowych w celu ich nielegalnej odsprzedaży (co potwierdzają ujawnione przez Izbę Celną nielegalne punkty dystrybucji paliw) w istotnym stopniu narusza zasadę uczciwej konkurencji, negatywnie wpływa na funkcjonowanie podmiotów prowadzących legalną działalność gospodarczą i tworzy szarą strefę obrotu paliwami. Mając powyższe na uwadze, będą kontynuowane zintensyfikowane działania kontrolne w celu wyeliminowania przypadków nieuprawnionego korzystania przez niektórych podróżnych ze zwolnień od należności celnych i podatkowych - czytamy w komunikacie wydanym dziś, 13 czerwca, Dyrektor Izby Celnej w Olsztynie.

W oświadczeniu zawarta jest również niejako odpowiedź, na pytanie które zadaliśmy na początku tygodnia Ryszardowi Chudemu, rzecznikowi Izby Celnej w Olsztynie. Pytaliśmy wtedy czy od momentu zintensyfikowania działań na granicy, tj. od 6 maja br. do dnia dzisiejszego, Służby Celne przeprowadziły analizy, które mogłyby świadczyć o tym, że miesięczny wwóz paliwa z Rosji do Polski zmniejszył się, a jeśli tak, to o ile. Wtedy na pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Dziś wiemy, że w okresie od 6 maja do 4 czerwca br. podróżni przywieźli na obszar RP 8,8 mln litrów paliwa. Z takich samych analiz przeprowadzonych przez Izbę Celną wynikało, że w roku 2012 do Polski z Obwodu Kaliningradzkiego bez opłat mogło wjechać ok. 10 mln litrów paliwa w miesiącu ( ok.120 mln litrów paliwa w ciągu całego, 2012 roku) - Dokonana przez Izbę Celną w Olsztynie analiza wykazała, że nadal występuje grupa osób, które regularnie, częściej niż raz w tygodniu, przekracza granicę zidentyfikowanymi pojazdami w celu przywozu paliwa - pisze dyrektor Izby Celnej w Olsztynie. - Ich krótki czas pobytu za granicą, tylko w celu zatankowania pojazdu, wskazuje na to, iż przejazdy te nie mają charakteru okazjonalnego. Również ilości przywożonego paliwa wykluczają jego użycie na własne potrzeby. Osoby te łamią zatem jeden z podstawowych warunków zwolnienia z należności przywozowych, jakim jest niehandlowy charakter przywozu towarów na własne potrzeby.

Z oświadczenia wynika też, że wzmożonej kontroli podlegać będą nie tylko samochody, ale także autobusy - Szczegółowo analizowane będą wszystkie przypadki częstego, nieokazjonalnego, przywozu paliwa, a osoby je wwożące zostaną zobowiązane do uiszczenia należności celno – podatkowych - czytamy w pismie. - Mając powyższe na uwadze Izba Celna w Olsztynie informuje, że z dniem 17.06.2013r. podejmie dalsze działania w celu wzmożenia kontroli w odniesieniu do osób, które regularnie przekraczają granicę przywożąc paliwo w ilościach, które wykluczają jego zużycie na własne potrzeby.

Szczegóły dokumentu dostępne są tutaj

 

opr.
AS


 

Oceń tekst:

Ocen: 9

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ po
  Czwartek, 13.06

  a kto będzie kontrolował celników bo przecież oni też używają ruskiego paliwa i palą ruskie papierosy ?

 2. 2
  +12
  ~ PENIS
  Czwartek, 13.06

  DALEJ GŁOSUJCIE NA PEŁO I ROSTOWSKIEGO TO DO KOŃCA NAS POGRĄŻĄ

 3. 3
  +10
  ~ vinetu
  Czwartek, 13.06

  Nigdy nie zagłosuje na ludzi z po myślę że wyborcy mają takie rzeczy na uwadze ja nie jeżdzę do rosj ale nie mam nic przeciwko tym ludziom co sobie próbują radzić ,gdyby w kraju było dobrze to mało kto by jeżdził na wschód .

 4. 4
  --3
  ~ mały ruch graniczny
  Czwartek, 13.06

  http://videosejm.pl/index/movie/hash/acb54b971fb194a97a08f5b2cb60ed09

 5. 5
  +6
  ~ Tomek
  Czwartek, 13.06

  KOMUNA,KOMUNA,KOMUNA!!! BRAK SŁÓW !!

 6. 6
  +10
  ~ won z PO i Tuskaczenką!!!!!!!!!!!!!!!
  Czwartek, 13.06

  Niech POpieprzeńcy oddadzą mi pacę, a mój mąż na pewno nie będzie jeździł się Poniżać do Ruskich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  +7
  ~ `
  Czwartek, 13.06

  Gratuluje ludziom którzy wybrali te pełowskie .....erwa. Teraz tylko szczaw i mirabelki.

 8. 8
  0
  ~ UP
  Czwartek, 13.06

  http://www.elblag.up.gov.pl/oferty

 9. 9
  +4
  ~ jamaleg
  Czwartek, 13.06

  Drodzy wyborcy proponuję dalej głosować na POpaprańców z PełO którzy zeby siebie dorobić podnoszą Nam wiek emerytalny do 67 , uniemożliwiają normalną prace i likwidują wszelkie próby dorobienia sobie dla bezrobotnych .

 10. 10
  +10
  ~ POlitolog
  Czwartek, 13.06

  wiadomość dla dupków z PełO w Elblągu i okolic jesteście skończeni , tak samo skończeni jak jesteście skończonymi idiotami którzy tylko żerują na krzywdzie najbiedniejszej części społeczeństwa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.