Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Do Obwodu Kaliningradzkiego wjazdy tylko cztery razy w miesiącu

14.06.2013, 09:14:40 Rozmiar tekstu: A A A
Do Obwodu Kaliningradzkiego wjazdy tylko cztery razy w miesiącu
Fot. arch. redakcji

Od 17 czerwca Służby Celne na granicy z Federacją Rosyjską wprowadzą kolejne, wzmożone działania kontrolne paliwa przywożonego na terytorium RP przez podróżnych wielokrotnie przekraczających granicę z Obwodem. Wczoraj na ten temat pojawiło się oświadczenie Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie, w którym mowa jest o kontrolach tych, którzy granicę przekraczają częściej niż raz w tygodniu. W rozmowie z naszym dziennikiem Ryszard Chudy, rzecznik prasowy IC w Olsztynie potwierdza, że do Obwodu Kaliningradzkiego nie będą oni mogli wjechać częściej niż cztery razy w miesiącu.

Na początku maja br. szefostwo Służb Celnych wprowadziło nową interpretację przepisów dotyczących małego ruchu granicznego. Do 6 maja 2013 roku granicę z Federacją Rosyjską można było przekraczać raz na dobę. Do tej pory bez problemów granicę można było przekroczyć tylko do 10 razy w miesiącu.

W tej sprawie odezwały się głosy protestów. Na razie zintensyfikowane działania Służb Celnych na granicy trwają nadal i nie ma planów, by od tych kontroli odstąpić. Jednak wiemy już, że od poniedziałku, 17 czerwca kontrole ulegną wzmożeniu dla tych, którzy granicę przekraczają częściej niż raz w tygodniu - Nie częściej niż raz w tygodniu to tak wychodzi, że cztery razy w miesiącu - potwierdza Ryszard Chudy, interpretując oświadzcenie Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie.

Rzecznika Prasowego Izby Celnej zapytaliśmy również o to, w jaki sposób wjazdy do Obwodu będą liczone od 17 czerwca? Czy może od samochodu przekraczającego w danym tygodniu granicę; czy od osoby, która tę granicę przekroczyła; czy może od pojazdu i osoby razem wziętych? -  Już od jakiegoś czasu liczymy przejazdy tak osób jak i samochodów - wyjaśnia Ryszard Chudy.

Analizy Izby Celnej  wykazały. że w roku 2012 do Polski z Obwodu Kaliningradzkiego bez opłat mogło wjechać ok. 120 mln litrów paliwa (szacunkowo ok. 10 mln litrów paliwa w miesiącu).

Dziś wiemy, że w okresie od 6 maja do 4 czerwca br. podróżni przywieźli na obszar RP 8,8 mln litrów paliwa.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (62)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ elblazanin
  Piątek, 14.06

  robia sobie co chca i jak sie im podoba maja w d................prawo taka jest polska rzadzi byle urzednik i wydaje decyzje a recepta na to jest bardzo prosta OBNIZYC CENY PALIW I PO SPRAWIE ale to panstwo to studnia bez dna i zawsze bedzie malo i jak sie da trzeba obywatela doic z kasy i karac karac a podobno w prl-u byl rezim to co jest teraz?

 2. 2
  +11
  ~ sd
  Piątek, 14.06

  Wszystko zgodnie z prawem.

 3. 3
  +16
  ~ Elektorat anty komuszy
  Piątek, 14.06

  Teraz celowo maja obniżyc energie od lipca o 2%.W zamian za to dopisza do rachunków jakąś znienna taryfe albo zwrotną.Tyle lat meczarni z PO kto na nich głosował ?

 4. 4
  +15
  ~ turban
  Piątek, 14.06

  dalej glosujcie na PO. da lej popierajcie donka i bronka! komuna wraca!

 5. 5
  +21
  ~ bronisław
  Piątek, 14.06

  "Wczoraj na ten temat pojawiło się oświadczenie Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie, w którym mowa jest o kontrolach tych, którzy granicę przekraczają częściej niż raz w tygodniu."O ile się orientuję to w przepisach jest określony JEDNORAZOWY limit wywożonych i wwożonych towarów a nie ilość wyjazdów i wjazdów w miesiącu.Dowolnie interpretować to mogą urzędnicy rodzaj swoich stosunków płciowych a nie akty prawne.

 6. 6
  +20
  ~ taaa
  Piątek, 14.06

  a Gelertow nadal w czołówce ;) na portelu prowadzi. Elblążanie są aż takimi idiotami?

 7. 7
  +18
  ~ lobuz
  Piątek, 14.06

  niech ta cala banda tuska celnicy i reszta smieci pozdychaja

 8. 8
  +20
  ~ taaaa
  Piątek, 14.06

  a Gelertowa nadal w czołówce ;) na po.. prowadzi. Elblążanie są aż takimi idiotami?

 9. 9
  --18
  ~ do turbana debila
  Piątek, 14.06

  ćwoku bezmózgi , popierasz przemytników przestępców ? sam nim jesteś ?! imbecylu to z powodu przemytu i niepłacenia podatków emerytury są takie jakie są, służba zdrowia jest taka jaka jest ! proponowałem osobnikom trudniącym się tym procederem pracę za 2 000 złotych miesięcznie. sześciokrotnie zostałem wyśmiany ! cytuję : "codziennie wstawać na siódmą za dwa koła?!" cztery razy to za dużo ! raz w miesiącu ! i gigantyczne kary za przemyt paliwa, fajek i wódy !

 10. 10
  +19
  ~ PRECZ Z PO!!!!!!
  Piątek, 14.06

  Macie swoje PO głosowaliscie to teraz macie!!! Najpierw leziecie na wybory wybieracie swoich wybrańców a oni potem się wam za to odwdzięczają. Podziękujcie POwcom za to!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.