Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄŻANIE Z PASJĄ

Elbląska policjantka podbija serca Polaków. "Psi detektyw" w Pytaniu na śniadanie

06.06.2017, 10:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska policjantka podbija serca Polaków. "Psi detektyw" w Pytaniu na śniadanie
Fot. pytanienasniadanie.tvp.pl

Ma wielkie serce dla zwierząt i z bezwzględnością ściga ich oprawców. Mówią o niej "psi detektyw". Elbląską policjantkę Igę Sozoniuk zna już cała Polska, a Elbląg pęka z dumy. Tym razem o swojej pracy i pasji opowiadała w "Pytaniu na śniadanie", programie TVP.

Zna ją już cała Polska. Iga Sozoniuk, młodsza aspirant Komendy Miejskiej Policji w Elblągu ściga tych, którzy znęcają się nad zwierzętami. Po godzinach zajmuje się zwierzętami uratowanymi z interwencji – opisuje bohaterkę jednego z odcinków, działu "Gwiazdy" PnŚ.

Elbląska policjantka zwierzętami opiekowała się od dzieciństwa. Gdy była mała jej szafa pełniła funkcję "lecznicy", gdzie w tajemnicy przed rodzicami zajmowała się poszkodowanymi ptakami. Z wiekiem nie straciła wrażliwości, więc któregoś dnia poszła do swojego naczelnika i poprosiła o przydzielanie jej spraw związanych ze zwierzętami. Teraz na jej biurko trafiają zgłoszenia dotyczące psów, kotów, a nawet chomików. Jak się okazuje, jej praca wcale nie jest łatwa.

Są sytuacje dramatyczne, tragiczne. Zdarzają się zwierzęta żyjące we własnych odchodach, przez długi czas zaniedbane, bite. Sprawcy, którym stawiane są zarzuty, śmieją mi się w twarz i mówią to tylko pies. Zdarzają się ludzie agresywni, "zwalniają mnie", każdą się zajmować poważniejszymi sprawami. Wtedy kulturalnie mówię, że są pracownicy komendy, którzy zajmują się tymi "poważniejszymi sprawami", a ja jestem od zwierząt

– elbląska policjantka odpowiadała o swojej pracy w "PnŚ".

Na szczęście, jak podkreślała pani "psi detektyw", coraz więcej ludzi interweniuje, nie pozostaje obojętnymi na cierpienie zwierząt.

Ludzie coraz chętniej i częściej zawiadamiają, że dzieje się coś niedobrego w sąsiedztwie. Te zwierzęta już nie są zostawiane same sobie, tak jak to było kiedyś. Jak już zaczęło się robić głośno wokół mojej osoby, ludzie zaczęli przychodzić do komendy, prosić o spotkanie ze mną i pomoc

– dodała młodsza aspirant KMP w Elblągu.

Iga Sozoniuk pomaga zwierzakom nie tylko na służbie, ale i prywatnie, między innymi zajmując się tymczasową adopcją potrzebujących psów i kotów. Jak to możliwe, zastanawiała się współprowadząca program, że na 34 metrach kwadratowych zmieściła się pani, partner, dziecko i jedenaście zwierzaków?

Ludzie mają po jedenaścioro dzieci i też sobie radzą. Ja porównuję to do takiej sytuacji, bo innego wytłumaczenia nie ma. Po prostu. Jest potrzeba, działam

– odpowiedziała Iga Sozoniuk.

Do tych 34, trzeba doliczyć jeszcze 200 metrów kwadratowych serca

– zauważył Łukasz Nowicki, współprowadzący "PnŚ".

Żródło: "Pytanie na śniadanie" TVP.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pka
  Wtorek, 06.06

  Super Iga!!!! kocham Cie prosto z Gdańska!!!!!!!

 2. 2
  +9
  ~ psiara
  Wtorek, 06.06

  Super! Brawo dla tej Pani

 3. 3
  +9
  ~ babcia
  Wtorek, 06.06

  Dobrze,że jest taka Pani " PSI DEDEKTYW" i życzę sukcesów w tej niewdzięcznej pracy. Ludzie w stosunku do zwierząt są bardzo często wręcz jak bestie bez żadnych uczuć. Po obejrzeniu mnóstwa programów w telewizji ,gdzie pokazywano w różnych miastach w Stanach " POLICJĘ DLA ZWIERZĄT" myślę , że szkoda,że w Polsce takiej nie ma.

 4. 4
  +5
  ~ babcia
  Wtorek, 06.06

  Przepraszam za błąd,oczywiście ma być DETEKTYW.

 5. 5
  +10
  ~ beata
  Wtorek, 06.06

  Brawo, brawo,brawo :)

 6. 6
  +5
  ~ katy
  Wtorek, 06.06

  jestem fanką psa demona i jego właścicielki

 7. 7
  +2
  ~ Janek
  Wtorek, 06.06

  Kiedyś mnie bardzo pobili na tym komisariacie w Elblagu to było dawno ale pamietam a na policyjnej izbie zamiast tabletki przeciwbólowej wpadło czterech i zaczęli mnie kopać rano mnie póscili do domu może Bóg da się jeszcze spotkać t tym policjantem co mnie bił nawet po 30 Latach

 8. 8
  --5
  ~ ERG
  Wtorek, 06.06

  A kupy po służbowym piesku Pani zbiera? Czy może jak w tzw. "resorcie" psie odchody nie podlegają zbieraniu do torebek?

 9. 9
  --10
  ~ AlaM
  Wtorek, 06.06

  Fajnie żeby jeszcze była też specjalistka od chomików syryjskich.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.