Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Miejski monitoring powinien obserwować Hotelowiec przy Jaśminowej? „W ciągu 5 lat odbyło się tam ponad 900 interwencji"

24.11.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miejski monitoring powinien obserwować Hotelowiec przy Jaśminowej? „W ciągu 5 lat odbyło się tam ponad 900 interwencji"
Do radnego Marka Pruszaka zgłosili się mieszkańcy hotelowca przy ul. Jaśminowej. - Informują, że w ciągu ostatnich pięciu lat odbyło się tam ponad 900 interwencji Policji – zaznaczył. - Mieszkańcy proszą o inne stawienie kamery, która jest zainstalowana nad wejściem do Departamentu Świadczeń Rodzinnych tak, żeby rejestrowane były osoby wchodzące do ich budynku.
 
 
Mieszkańcy hotelowca przy ul. Jaśminowej skarżą się na częste dewastacje klatki schodowej przez nieznane osoby
 
 
– wyjaśnia Marek Pruszak.
 
 
Elblążanie mają pomysł, jak można rozwiązać ten problem. - Mieszkańcy proszą o inne stawienie kamery, która jest zainstalowana nad wejściem do Departamentu Świadczeń Rodzinnych tak, żeby rejestrowane były osoby wchodzące do ich budynku – opowiada radny.
 
 
W tej chwili kamera rejestruje tylko nogi osób wchodzących. Ułatwiłoby to identyfikację potencjalnych sprawców dewastacji i wandalizmu
 
 
– dodał Marek Prusak.
 
 
Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak zaznacza, że nie można zmienić ustawienia kamery znajdującej się nad wejściem do Departament Świadczeń Rodzinnych. Dlaczego? - Z przyczyn bezpieczeństwa – stwierdził. - Obraz z kamery jest obserwowany przez ochronę obiektu w celu przeciwdziałania ewentualnemu włamaniu czy dewastacji. Zmiana ustawienia spowodowałaby brak możliwości obserwacji w zakresie wcześniej wspomnianym. Stałaby się bezużyteczna dla ochrony obiektu.
 
 
Dodatkowo mieszkańcy wrócili się z prośbą o umożliwienie im podłączenia kamery sieci miejskiego monitoringu, którą zamontowaliby na własny koszt na klatce schodowej.
 
 
Jak tłumaczy wiceprezydent monitoring miejski instalowany jest tylko i wyłącznie w przestrzeni publicznej i miejscach potencjalnie niebezpiecznych w tych przestrzeniach.
 
 
Monitoring miejski obserwowany jest całodobowo przez Strażników Miejskich. Nie ma możliwości instalowania punktów kamerowych na terenach niepublicznych, które obserwowałyby prywatne posesje czy klatki schodowe. Taki sposób obserwacji stałby także w sprzeczności z przepisami o Ochronie Danych Osobowych, ponieważ hipotetycznie mógłby służyć do inwigilacji osób tam mieszkających
 
 
– podkreślił Janusz Nowak.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Xoko
  Środa, 24.11

  Pewnie ręką strzelili w dniu wczorajszym z chęcią bym też posłuchał na żywo chyba że to nie jest ciekawy pomysł.

 2. 2
  +12
  ~ I co jeszcze? Portier?
  Środa, 24.11

  A może frytki do tego? Kto im tak dewastuje? Krasnoludki chyba. Smai mieszkańcy tak dbają o "nieswoje" Nikt o zdrowych zmysłach za dnia tam nie podchodzi, a co dopiero po ciemku i wejść do środka.

 3. 3
  --1
  ~ ludzka twarz PIS
  Środa, 24.11

  https://wiadomosci.wp.pl/jak-lukasz-mejza-postanowil-zarobic-na-cierpieniu-6707957619456960a

 4. 4
  +8
  ~ zez
  Środa, 24.11

  1/ prezydent hamulcowy - Nowak na emeryturę 2/ szkodniki z Jaśminowej do przekwaterowania do baraków na Skrzydlatą .

 5. 5
  +4
  ~ koliński nierób
  Środa, 24.11

  Tam same mety. Co boją się że im skradną 0/5 podrabianej wódki- już na monitoring zarobili- czas na inwestycje !!!- menele ze szarej strefy

 6. 6
  +10
  ~ Puzon
  Środa, 24.11

  "Dewastacje przez nieznane osoby". A świstak siedzi i tak zawija w te sreberka. 500+, flaszka+, kamera+. Może konsjerża zatrudnić ?

 7. 7
  --3
  ~ Folk
  Środa, 24.11

  Kolejny dzień czekałem na lewe pobocze i jeszcze raz dziękuję za pomoc i wsparcie dla technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.

 8. 8
  +4
  ~ Qaz
  Środa, 24.11

  Monitoring plac zabaw szarych szeregów przy kościele imprezy dewastowanie brak reakcji szkoda kasy i tyle albo po 22 operator robi lulu

 9. 9
  +2
  ~ parodia w Elblągu
  Czwartek, 25.11

  wielka dziejowa sprawa, to powinno być zrobione w ciągu jednego dnia, bez roztrząsania w mediach, może napisac jeszcze do senatu USA

 10. 10
  +5
  ~ Bolo
  Czwartek, 25.11

  Ludzi wyprowadzić,budynek zbużyc,a pozostałość wapnem posypać.Część mieszkanców oddać na przymusowe leczenie z nałogu alkoholowego i będzie cisza i spokój.Do dzieła władzo !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6690239906311