Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W pobliżu dworca PKP i przy Jaśminowej będzie bezpieczniej. Miasto zainstaluje tam nowe kamery

15.07.2015, 09:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
W pobliżu dworca PKP i przy Jaśminowej będzie bezpieczniej. Miasto zainstaluje tam nowe kamery
Już wkrótce miejskim monitoringiem objęte zostanie m.in. wejście do tunelu dworcowego od strony Zatorza (fot. Adrian Sajko)

Jeszcze w tym roku miejski monitoring wizyjny zostanie rozbudowany o dodatkowe trzy kamery. W najbliższych tygodniach monitoringiem objęte zostaną okolice dworca PKP w kierunku dzielnicy Zatorze oraz otoczenie budynku, w którym mieści się hotelowiec socjalny i Departament Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej. Miasto szuka właśnie firmy, która dostarczy i zamontuje kamery.

W zeszłym tygodniu elbląski magistrat opublikował ogłoszenie o zamówieniu do 30 tys. euro, którego przedmiotem jest m.in. dostarczenie nowych kamer monitoringu wizyjnego Elbląga. Obecnie nasze miasto obserwuje 35 kamer podłączonych do systemu miejskiego monitoringu. Już wkrótce dołączą do nich kolejne trzy.

Pierwsze dwie zwiększą bezpieczeństwo w pobliżu budynku tzw. hotelowca socjalnego przy ul. Jaśminowej. Urządzenia wzbogacą dotychczas istniejący w tym miejscu, wewnętrzny system monitoringu, składający się z 6 kamer analogowych (one także zostaną włączone do miejskiego monitoringu wizyjnego). Nowe kamery HD obejmą swoim zasięgiem zarówno wnętrza znajdującego się tam Departamentu Świadczeń Rodzinnych, jak i jego bezpośrednie otoczenie. Dodatkowo, w ramach zamówienia stworzone zostanie nowe stanowisko komputerowe do obsługi i podglądu istniejącego przy ul. Jaśminowej systemu monitoringu wizyjnego.

Trzecia z nowych kamer HD, zainstalowana zostanie na słupie przy wyjściu z tunelu dworca PKP w stronę dzielnicy Zatorze. Warto w tym miejscu dodać, że w najbliższych planach Magistratu jest jeszcze montaż w tej okolicy kolejnych trzech kamer. Pod ich okiem znajdzie się przyszły kompleks sportowo – rekreacyjny, który powstanie na placu między dworcem kolejowym a budynkami mieszkalnymi przy ul. Lotniczej.

Oprócz dostawy i montażu nowych kamer, zakres zamówienia obejmuje także dalszą rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego miasta.

Zakres dotyczy głównie zwiększenia czasu archiwizowania nagrań z kamer monitoringu wizyjnego miasta. Obecnie czas przechowywania nagrań wynosi 15 dni. Po zamontowaniu nowej macierzy dyskowej, okres ten zostanie wydłużony o kolejne kilka dni. Ponadto ujednoliceniu ulegnie system sterowania i podglądu monitoringu wizyjnego Elbląga. 15 starych, analogowych kamer monitoringu wizyjnego miasta zostanie podłączonych do systemu Bosch Video Management System, w którym już pracuje 20 kamer miejskich

– informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Miasto czeka obecnie na oferty od firm zainteresowanych wykonaniem tego zadania. Ich otwarcie zaplanowano na 29 lipca. Wybrany wykonawca, od momentu podpisania umowy, będzie miał 30 dni na zrealizowane wszystkich prac.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ bida
  Środa, 15.07

  Tych kamer to powinno być więcej w całym Elblągu.Mniejsze miasteczka biją nas na ilość kamer a w Elblągu jak zwykle z łaski.

 2. 2
  +9
  ~ mały elblążanin
  Środa, 15.07

  patrzę i nie wierzę Bosch Video Management System to najdroższy system na rynku miasto nie ma pieniędzy a my kupujemy takie kamery??????? To jest chore same licencje a chcecie ich 27 trzeba zapłacić 20 tysięcy a sprzęt ????Kto to analizował!!!!!!W każdej innej firmie nie płaci się za to kto to podpisał?????

 3. 3
  0
  ~ Przesmiewca
  Czwartek, 16.07

  Podniesienie bezpieczeństwa na jaśminowej można zrobić taniej i prościej. Wystarczy wyeksmitować całą patologię, która tam zamieszkuje obecnie.

 4. 4
  +1
  ~ rencista
  Czwartek, 16.07

  na Dworcu owszem powinny być kamery ,ale bezpieczeństwo by wzrosło w tym rejonie ,gdyby ponownie uruchomiono dzialajacy tam przez kilkadziesiąt lat posterunek policji.

 5. 5
  --2
  ~ kalafior
  Piątek, 17.07

  kamery instaluja po to zeby mandaty mozna bylo wystawiac przestancie ludziom oczy mydlic

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9164719581604