Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Hotelowiec przy Łęczyckiej zmieni swoje oblicze

31.05.2011, 13:42:14 Rozmiar tekstu: A A A
Hotelowiec przy Łęczyckiej zmieni swoje oblicze
fot. Rafał Kadłubowski

Miasto przygotowało kompleksowy program naprawczy dla mieszkańców tzw. hotelowca socjalnego przy ul. Łęczyckiej 26. Program zakłada między innymi: remont infrastruktury, bieżącą konserwację, poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego, poprawę estetyki wokół obiektu, organizowanie spotkań z mieszkańcami i powołanie rady mieszkańców. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2011-2013.

Program powstał na wniosek radnych z Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu. W opracowaniu dokumentu poza radnymi uczestniczyli przedstawiciele Referatu Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego, Zarządu Budynków Komunalnych, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Społecznej Komisji Mieszkaniowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Program jest efektem pracy wielu instytucji realizujących działania na rzecz mieszkańców. Każdy z podmiotów wniósł swoje doświadczenie i propozycje rozwiązań. Co ważne program zakłada partycypację z mieszkańcami tak, aby poczuli się oni podmiotami zmian, które mają następować w dwóch najbliższych latach w bloku przy ul. Łęczyckiej. Dokument zawiera szczegółowe działania mające na celu nie tylko łagodzenie negatywnych zjawisk wśród społeczności mieszkańców bloku przy ul. Łęczyckiej, ale spowodowanie, by poczuli się oni odpowiedzialni za własne otoczenie i chcieli je kształtować - mówi Maria Kosecka, Radna Rady Miejskiej.

W założeniach programu znalazły się sprawy mieszkaniowe, bezpieczeństwo i sprawy socjalne. Program zakłada między innymi: remont infrastruktury, bieżącą konserwację, poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego, poprawę estetyki wokół obiektu, bieżące kontrole budynku, organizowanie spotkań z mieszkańcami, spotkania z pedagogami szkolnymi, powołanie rady mieszkańców, ofertę zajęć sportowych skierowanych do młodzieży. Realizacja programu została rozpisana w szczegółowym harmonogramie zadań, co gwarantować ma osiąganie przyjętych założeń.

- Widzę duże zaangażowanie osób przygotowujących program naprawczy dla mieszkańców bloku przy ul. Łęczyckiej. Zespół koordynujący prowadził będzie bieżący monitoring nad realizacją poszczególnych zadań odbywając regularne spotkania w celu omawiania bieżących spraw. Mam nadzieję, że mieszkańcy bloku widząc zainteresowanie swoimi problemami, aktywnie włączą się w poprawę miejsca swojego zamieszkania - dodaje Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ kk
  Wtorek, 31.05

  wszystkich tych meneli powinni rozstrzelac a budynek zrownac z ziemia

 2. 2
  +25
  ~ bobo
  Wtorek, 31.05

  max miesiąc i ten wspaniały budynek będzie nadawał się do ponownego remontu - szkoda kasy na meneli

 3. 3
  +23
  ~ Stanley
  Wtorek, 31.05

  Mieszkańców tego bloku trzeba zagonić do remontu. Wtedy będą szanować to co mają.Bo obecnie im wszystko zwisa i powiewa.

 4. 4
  +20
  ~ karol
  Wtorek, 31.05

  No wlasnie niech sami zaczna remontowac swoj budynek i moze docenia ile pieniedzy i pracy to wymaga .Miasto nie powinno remontowac ewentualnie wesprzec finansowo.

 5. 5
  +23
  ~ pamietliwy
  Wtorek, 31.05

  dlaczego z moich podatkow maja remontowac dom tym syfiarzom i zlodziejom??? niech sie do uczciwej pracy nieroby wezma!!! juz zapomnieli jak jeden pijak zabil psa ktorego wzial ze schroniska!!!

 6. 6
  +10
  ~ prawdziwy :)
  Wtorek, 31.05

  Po co? Z tych ludzi już nic nie będzie

 7. 7
  --8
  ~ pokolenie JP II
  Wtorek, 31.05

  ludzie skąd w was tyle nienawiści i chęci mordu? opamiętajcie się!!!

 8. 8
  --8
  ~ sudoku
  Wtorek, 31.05

  O co chodzi z tymi wpisami? Modernizacja budynku jakich wiele przeprowadzono ostatnimi laty w mieście a tyle uwag! I o co chodzi z tym dokumentem o którym mowa? Z powodu modernizacji budynku? Co do tego mają pedagodzy szkolni, zajęcia sportowe itp itd, bo już zgłupiałem? Czytając ten artykuł odniosłem wrażenie niesamowitego "miszmaszu" tu o zwykłej modernizacji a tu o kwestiach bytowych. Niech mnie ktoś oświeci O_o

 9. 9
  +9
  ~ Krzysiek
  Wtorek, 31.05

  Hotelowiec zmieni oblicze, jego mieszkańcy nie!!!

 10. 10
  +11
  ~ jmaniek
  Wtorek, 31.05

  robotnicy będą musieli uważać na lewy prąd ciągnięty przewodami antenowymi i wiele innych "niespodzianek".Góra dwa miesiące po remoncie budynek wróci do stanu przed remontem,monitoring tez nic nie pomoże a policja czy straż miejska ....wątpliwe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97630977630615