Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Kickboxer z Silvantu z medalami Pucharu Świata!

18.06.2024, 10:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kickboxer z Silvantu z medalami Pucharu Świata!
fot. nadesłane

13-16 czerwca w Budapeszcie odbył się Puchar Świata w kickboxingu. Jest to największy turniej świecie i jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w kick boxingu, w którym wzięło udział ok 3.500 tysiąca zawodników z całego świata. Elbląg reprezentował zawodnik UKS Silvant Kajak Adrian Durma, który startował w konkurencji drużynowej Lightcontact (dwóch na dwoch) oraz indywidualnej Lightcontact do 74kg i do 79kg.

 

 

W pierwszym dniu odbyły się drużynówki, gdzie z kolegą z reprezentacji Danylo Hordiienko zdobyli drużynowo Puchar Świata pokonujac drużyny Niemców, Chorwatów a w finale Greków.

 


W kategorii do 74kg Adrian uległ mistrzowi Świata Brytyjczykowi.  W wadze do 79kg nasz zawodnik doszedł do finalu pokonując zawodników z Bułgarii Ivan Krastanow (mistrz świata 2023 do 79kg, brazowy medalista igrzysk europejskich) Holendra Louws Damian, Brytyjczyka Ohare Iain (mistrz świata taekwondo) w finale przegrywając 2 do 1 z Ukraińcem Oladko Oleh.

 


- Turniej w Budapeszcie przyciaga zawsze najlepszych zawodników z calego świata i stoi na bardzo wysokim poziomie. Zdobyć tu medal jest ciężej niż na imprezach mistrzowskich. Kategorie w których startuje to kategorie w których jest najwięcej zawodników, zaszczytem jest znalezienie się w ósemce. Losowanie na tych zawodach to jakiś dramat dla mnie. Przeważnie uwzględnia się punkty rankingowe i tytuły by rozdzielić najlepszych zawodników świata a tu w pierwszej walce w kategorii do 74 trafiam na mistrza świata gdzie ja jestem mistrzem europy, taki przedwczesny finał. Żeby pecha bylo mało to samo trafiło mi się w kategorii do 79 kg pierwsza walka I też mistrz świata a w dodatku moja połówka to tzw. Grupa śmierci ale to jest właśnie to że Puchary Świata rządzą się innymi prawami. Dochodząc do finału byłem juz wyczerpany i na kilka sekund przed końcem Ukrainiec mi odskoczył. Z wyniku nie jestem zadowolony, nie cieszą mnie drugie czy trzecie miejsca. Chcę być najlepszy i myślę tylko o zlocie. Cieszy mnie ze udzwignalem tą cała presję jaka na mnie ciążyła oraz oczekiwania i dałem bardzo dobre walki pomimo tak ciężkich warunków jakie miałem. Teraz mam chwilę przerwy żeby odpocząć - mówił Adrian Durma.
 

 

- Adrian to fachowiec w swojej dziedzinie. Zapracował sobie na ten sukces, a mnie cieszy, że jako klub każda sekcja odnosi znaczace sukcesy - zaznaczył Wojciech Załuski, Prezes UKS Silvant Kajak Elbląg

 

 

informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Sąsiad :)
  Wtorek, 18.06

  Gratulacje Panie Adrianie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2097818851471