Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Za nami podsumowanie sezonu UKS Silvant Kajak Elbląg. "Najważniejsza jest lekcja, którą ze sportu wyniesiemy"

24.11.2023, 22:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami podsumowanie sezonu UKS Silvant Kajak Elbląg. "Najważniejsza jest lekcja, którą ze sportu wyniesiemy"
Fot. Agnieszka Klatt

- Dziś sport to droga do wspaniałej dorosłości dla młodych ludzi, przede wszystkim jeśli chodzi o nabranie najlepszych z możliwych cech życiowych. Nie zawsze wynik sportowy jest najważniejszy. Najważniejsza jest lekcja, którą ze sportu wyniesiemy. Zgoda buduje – podkreślił Wojciech Załuski, prezes zarządu UKS Silvant Kajak Elbląg po dzisiejszej(24.11.) gali zakończenia sezonu.

 
Dzisiejsza uroczystość była okazją do podsumowania sezonu wszystkich sekcji klubu sportowego Silvant Kajak Elbląg, a także PKS Korona. Zanim jednak to nastąpiło zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej Heleny Pilejczyk, medalistki Olimpijskiej oraz Honorowej Obywatelki Elbląga.
 

 

 


- Uroczystość podsumowania tego roku jest szczególna, gdyż w naszym klubie zaszło wiele wielkich wspaniałych zmian. W zeszłym roku, kiedy organizowaliśmy zakończenie w skromniejszych warunkach po pandemicznych wspomniałem Państwu, że w tym roku nasze podsumowanie będzie miało dużo większy wymiar i słowa dotrzymałem. (…) Tak liczna Wasza obecność już świadczy o tym, że dzisiejszy dzień będzie wielki i symboliczny – mówił Wojciech Załuski.
 

 

 

 

W uroczystości udział wzięli m.in. Edward Parzych – Właściciela firmy Silvant, sponsora tytularnego, Justyna Kruszewska – Dyrektor Marketingu Energi Grupy Orlen,  Łukasz Kochan – były Komendant PSP w Elblągu, Maciej Piórko – prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kajakowego, Paweł Guminiak – Prezes Olimpii Elbląg, Arkadiusz Kolpert – dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta, Marek Kucharczyk – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

  

Wiem, że sukcesy były. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będą co najmniej takie, jak były, jak nie lepsze. Tego życzę wszystkim zawodnikom i trenerom

– mówił Edward Parzych.

 

 

 

 

Będziemy robili wszystko, aby baza, przystań też się zmieniała. Będziemy powolutku, etapami  remontować, modernizować przystań, by zawodnicy mieli jak najlepsze warunki

– zapewniał Marek Kucharczyk.
 

 
Wojciech Załuski przyznał, że tegoroczny sezon był niezwykle owocny. - Mieliśmy 6 zawodników, którzy reprezentowali nasz klub, nasze miasto Elbląg jak i nasze Państwo na zawodach rangi mistrzowskiej tj. Turniej Nadziei Olimpijskich, Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata, a także Igrzyska Europejskie – wymieniał. - Zdobyliśmy wiele medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy dosłownie i w przenośni dzięki swoim wynikom opanowali elbląskie media.
 

 

 

 

Zorganizowaliśmy 4 razy dni otwarte naszej przystani, podczas której dla naszych i nowych zawodników czekała masa atrakcji dla najmłodszych. - Podjęliśmy inicjatywę stworzenia porozumienia elbląskich klubów sportowych, dzięki której jako środowisko sportowe staramy się urozmaicać zajęcia dla naszych najmłodszych, wychodzić ze wspólną inicjatywą organizacji wspaniałych przedsięwzięć. Tylko w tym roku zorganizowaliśmy dwa ogromne pikniki sportowe, gdzie zawsze uczestniczyło ponad 1000 dzieci. Jeden z nich został objęty patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

– podkreślił Wojciech Załuski.
 

 


Ogólnopolskie Zawody Kajakowe I Energa Cup, o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg, pozyskanie nowych sponsorów oraz reaktywowanie seniorskiej sekcji piłki ręcznej – to tylko niektóre z celów, które udało się osiągnąć.

 

 

 

 

Nasi zawodnicy przyzwyczaili nas do tego, że w zasadzie z każdej imprezy wracamy z medalami rangi Mistrzowskiej. Kiedyś, kiedy jeszcze sam byłem w klubie i przywiozłem swój pierwszy medal było to wielkie niedowierzanie, dzisiaj to jest już taka norma

– przyznał Wojciech Załuski.
 

 


Podczas uroczystości wyróżnieni zostali zawodnicy: Piotr Kiwiało, Antoni Sawicki, Marcel Kubera, Vladyslaw Teplytskyi, Wiktor Mularczuk, Liwia Kierkla, Małgorzata Szymańska, Mikołaj Kalkowski, Olek Krakowskyi, Zuzanna Kordel, Erikson Shostaskyi, Maksym Mor, Karol Straszkiewicz, Błażej Cupiał, Michał Gorząch, Piotr Mucha, Wiktor Reptowski, Olek tocha, Wiktor Wożniak, Maks Woźniak, Michał Baranow, Mark Baranow, Emilia Mucha, Dębowski Kacper, Malinowski Mateusz, Wieteska Arkadiusz, Stańczewski Rafał, Kamil Kulma, Dominik Kamecki, Mateusz Romanowski, Krzysztof Kulma, Damian Kwiatkowski, Mikołaj Kot, Tomasz Pytlak, Julia Kot, Igor Komorowski, Przemysław Rojek, Korsak Przemysław, Adrian Durma, a także skład sekcji piłki ręcznej.

 

 

 


Podziękowano także trenerom, rodzicom zawodników, sponsorom. - To są osoby, bez których wyniki naszych zawodników nie byłyby możliwe. Bez których dzisiaj nie moglibyśmy walczyć o miano klubu numer jeden w Elblągu – zaznaczył Wojciech Załuski.
 

 

 


Wśród wyróżnionych znalazła się także nasza redakcja za to bardzo dziękujemy. Obiecujemy, że nadal będziemy informować o sukcesach zawodników UKS Silvant Kajak Elbląg.

 

 

 

Składam wyrazy podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych w projekt SPORT w Elblągu, szczególnie klubu sportowego UKS Silvant Kajak Elbląg. Dziś sport to droga do wspaniałej dorosłości dla młodych ludzi, przede wszystkim jeśli chodzi o nabranie najlepszych z możliwych cech życiowych. Nie zawsze wynik sportowy jest najważniejszy. Najważniejsza jest lekcja, którą ze sportu wyniesiemy. Zgoda buduje

– stwierdził Wojciech Załuski.
 

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Za nami podsumowanie sezonu UKS Silvant Kajak Elbląg ( zdjęć 56 )
Dodano: 2023-11-24 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Gość
  Sobota, 25.11

  Mega szacun zawodnicy, trenerzy. Prezes Zaluski. Andrzej Sliwka. Kto nie rozumie pomocy dla najmlodszych nie wazne w jaki sposob.... graty!!!

 2. 2
  0
  ~ samochwałka
  Sobota, 25.11

  Aż się prosi aby słowa zostały poparte miejscami w zawodach "poza elbląskich" i perspektywach na Paryż. Czy prawdą jest że najlepsi zawodnicy trenuję pod kierunkiem innych trenerów poza Elblągiem? Nie ważne co i o czym się mówi, ważne że się mówi i przez to istnieje - motto tego pana.

 3. 3
  +3
  ~ kamfora
  Sobota, 25.11

  A gdzie zniknął Śliwka, który do wyborów był jak czerwonoarmista - wchodził drzwiami i oknem. Po wyborach zniknął kumpel prezesa kajaka.

 4. 4
  +1
  ~ Do samochwalka
  Sobota, 25.11

  A bogdan z kebaba dalej w natarciu. Kolego, bylismy swiadkami przedstawienia wszystkich wynikow oraz osob prowadzacych tych zawodnikow. Wspaniala gala, świetny klub.

 5. 5
  --1
  ~ Lena
  Sobota, 25.11

  Jestem pod wrazeniem tego co zobaczylam. Pod ogromnym wrazeniem. Wielkie brawa i gratulacje!!!!

 6. 6
  --3
  ~ Do kamfora
  Sobota, 25.11

  Chyba mówisz o tym wichrzycielu i i szkodniku motorówce który nigdy pracą się nie zchanbil i kalajacym we własne gniazdo?

 7. 7
  0
  ~ Obserwator
  Sobota, 25.11

  Sport to jedna z najlepszych inicjatyw jaką możemy obdarować swoje dzieci. Zarażając się pasją do sportu dziecko pieknie się rozwija na wielu płaszczyznach, poznaje nowych ludzi, zawiera przyjaznie na cale zycie, uczy sie sumiennosci i odpowiedzialnosci, wytrwalosci, uczy się przegrywac i wygrywać, uczy się żyć - co w dzisiejszych czasach jest tak ważne. Sport umacnia w nas dobre cechy. Takich miejsc powinno być więcej gdzie ludzie chcą z tymi dziećmi pracować. Gdzie rozwój klubu jest ważny bo przekłada się to na rozwój dzieci. Super inicjatywy, super słowa Wojtka, super klub, super perspektywy. Gratuluje zawodnikom którzy pieknie pracowali przez cały rok i przywieźli do Elbląga wiele medali z Mistrzostw Polski Seniorow Mlodziezowcow Juniorów czy Mlodzikow z Poznańskiej Malty :) Super zawodow na ziemi Elblaskiej jaki i innych które odbywały się w tym roku między innymi w Walczu, Bydgoszczy, Sztumie, Lidzbarku. Gratuluje wszystkim uczestnikom imprez Miedznarodowych, jeśli ktoś w sporcie nie siedzi nie wie że samo uczestnictwo w takiej imprezie to wielkie wyróżnienie- reprezentowanie barw narodowych. Życzę wszystkiego co najlepsze dla całego klubu i bede dalej bacznie obserwować wasza pracę. Powodzenia :)

 8. 8
  0
  ~ kuk
  Sobota, 25.11

  To już pan Śliwka opuścił pana panie Załuski, bo już nie ma "dojścia" do publicznych pieniędzy? A kogo tam reprezentował pan były kandydat na senatora pan Kochan? Czyżby jako delegat pana Śliwki? Panie Kucharczyk to stwierdzenie ... "Będziemy powolutku, etapami remontować, modernizować przystań" ... , to taki jest pana pomysł - harmonogram na rozwijanie bazy sportowej? I nie został pan wybuczany za takie pełne "optymizmu" wypowiedziane słowa?

 9. 9
  0
  ~ Do kuk
  Sobota, 25.11

  Panie drogi co pan opowiada za dyrdymały, skupmy się na rozwoju dzieci i młodych sportowców a nie na polityce, jak pana interesuje polityka proszę włączyć TVP albo TVN i nie gadać farmazonów

 10. 10
  +2
  ~ sodóweczka trzyma
  Sobota, 25.11

  Do pisistów - cosik mięknie wam rura i zmieniacie kotu ogon na głowę. Spotkanie dla uzasadnienia wydatkowania sponsorskiej, i nie tylko, kasy na wczasy w Europie dla kilku. Tylko argumenty, wyniki, awans do Paryża , a nie retoryka komika z Kijowa. tak trudno o konkrety? Ilu mistrzów Polski, Europy, świata? Ilu uzyskało nominację do Paryża po silnej batalii w Lidzbarku, Sztumie? To wielka cecha pracusiów - umieć mówić o swojej ciężkiej pracy tak by lud uwierzył. "Nie chwaląc się , jam to uczynił". Rzadko, ja nie znam, trener jest tak polityczny. A Śliwka czeka na polecenia z Nowogrodzkiej i znowu się pojawi ale już bez portfela.Okaże się że Wróblewski czy Missan to sukces Elbląga, bo "młody, prężny" sflaczał jako członek. Pis. Skromność i wyniki a nie trwonienie kasy na autoreklamę .Pisizm.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1332650184631