Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

„W razie ponownej, nieuzasadnionej odmowy Prezydenta Wróblewskiego będziemy szukali sprawiedliwości w sądach”

20.09.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„W razie ponownej, nieuzasadnionej odmowy Prezydenta Wróblewskiego będziemy szukali sprawiedliwości w sądach”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Olimpii Elbląg złożyli dziś (20.09.) kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Prezydenta Elbląga. - W razie ponownej, nieuzasadnionej odmowy Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego będziemy szukali sprawiedliwości w sądach – stwierdzili.
To kolejny wniosek, który Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Olimpii Elbląg złożyli do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Poprosili o „udostępnienie informacji dotyczącej wizualizacji projektu, opisu funkcjonalności oraz podstawowych parametrów technicznych (pojemność docelowa, udogodnienia, koszt budowy, nazwa biura projektowego) koncepcji pt. „Rozbudowa i przebudowa wielofunkcyjnego obiektu rekreacyjnego – sportowego w Elblągu przy ul. Agrykola”, zmaterializowanej za czasów prezydentury Grzegorza Nowaczyka”.


Dodatkowo członkowie Stowarzyszenia zwrócili się o podanie kosztów, jakie poniósł budżet Miasta Elbląg związanych z tym projektem za czasów prezydentury Grzegorza Nowaczyka. - Z niniejszym wnioskiem zwracamy się w nawiązaniu do poprzednich odpowiedzi odmownych, które w sposób rażący mijają się z prawdą, będąc jednocześnie jawnym łamaniem art. 61 Konstytucji RP – podkreślili.

 

W naszej ocenie, o ile sam stadion nie urzeczywistnił się, jak dotąd, o tyle projekt stadionu, na który przypominamy, Gmina Miasto Elbląg uzyskała ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 dofinansowanie, w wysokości 16 838 114,65 zł, miał już charakter jak najbardziej realny i trudno nazywać go dokumentem wewnętrznym. Faktem bezspornym jest również to, że koszt projekt wspomnianej inwestycji, został zrealizowany ze środków miejskich

 

– zaznaczyli.
 


Elblążanie odnieśli się także do zachowania Prezydenta Elbląga. - Trudno nam też, jako mieszkańcom, zrozumieć upór, z jakim Prezydent Elbląga utrudnia dostęp do informacji, znajdujących się w zasobach Urzędu Miasta – dodali.


 

Może powodem jest zagubienie dokumentacji projektowej? Jeśli jednak kompletna dokumentacja projektowa znajduje się w miejskich archiwach, powstaje pytanie, czy budżet miasta musiał zostać obciążany ponownie, tym razem kosztem autorskiego projektu Prezydenta Witolda Wróblewskiego, zgłoszonego do programu „Sportowa Polska”?

 

- dopytywali.Członkowie Stowarzyszenia zaznaczyli, że dostęp do informacji publicznej jest „fundamentalnym elementem demokratycznego społeczeństwa, ponieważ umożliwia obywatelom kontrolę nad organami publicznymi, ochronę praw obywatelskich, uczestnictwo w procesie decyzyjnym oraz zwiększa odpowiedzialność władz publicznych”.
 

 

 

W razie ponownej, nieuzasadnionej odmowy Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego będziemy szukali sprawiedliwości w Sądach Powszechnych oraz zwrócimy się z odpowiednim wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich

 

 

– zapewniają.
 

 

W grudniu 2022 r. zapytaliśmy kibiców Olimpii Elbląg o nowy stadion przy ul. Agrykola. Poniżej przypominamy naszą sondę:

 

 


  

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +30
  ~ Początek końca
  Środa, 20.09

  Ja pier... będą chyba same rozprawy sądowe bo mało juz kto da sobie w kaszę dmuchać i poniewierać te czasy juz minęły a wszystko się ulewa

 2. 2
  +29
  ~ Pamiętliwy
  Środa, 20.09

  ta stara nomenklatura uciekająca już przed ludźmi i ludzkim wzrokiem niech sobie odpuści już te wszystkie inwestycje i zakończy nasze wspólne męczarnie . Odejdźcie w ciszy do lamusa historii bez żalu i dobrych wspomnień i bez szacunku tak jak nie mieliście tego dla ludzi!

 3. 3
  +24
  ~ Do kibiców
  Środa, 20.09

  BRAWO! A tym co wykreowali Turleja na radnego kibice nie jest wam wstyd?!

 4. 4
  --14
  ~ Upadły Harley
  Środa, 20.09

  Ci kibole powinni pamiętać, że to ich guru Wilk zrezygnował z budowy stadionu, mając przyznane już dofinansowanie.

 5. 5
  +41
  ~ tak trzymać
  Środa, 20.09

  POgonić wreszcie nieudaczników z UM ratusza .Jest tylu kibiców i sympatyków OLIMPI że w wyborach możemy pokazać im czyli PSL,SLD ,PO Palec środkowy.Od lat czarują a stadionu nowego nie ma. Marszałek z PSL dał olsztynowi 300 mln na hale uranii .Kiedy da 300 baniek na budowe stadionu w Elblągu co. Rozgonić i przewietrzyć UM ratusz w Elblągu. ZMIANY natychmiast.

 6. 6
  +36
  ~ Mrzonki
  Środa, 20.09

  W Elblągu dostęp do informacji publicznej? Żarty sobie stroicie. Spróbujcie spytać się cokolwiek w spółkach. Wzięli kosztowne, za nasze pieniądze, papugi i sądź się z nimi przez lata. Tak samo będzie z kibicami.

 7. 7
  +17
  ~ Czarna wdówka
  Środa, 20.09

  Starszyzna zamiast siedzieć na emeryturkach w bamboszach to włóczyć się będą po sądach ! uwieńczenie kariery! ale cóż na wszystko trzeba zapracować!

 8. 8
  +49
  ~ Fredperry
  Środa, 20.09

  Do czego to doszło, że zwykli kibice mają więcej rozumi niż wyedukowani urzędnicy? Swoją drogą, co szkodzi to ropuchowi, skoro nie on odpowiadał za ten projekt? Może wyszłoby na jaw, że istniejący projekt jest zbyt dobry? I nie jest autorstwa W.W.?

 9. 9
  +17
  ~ Elblazanin
  Środa, 20.09

  Jak długo mamy wstydzić się za te ruinę na Agrykola. Brawo dla kibiców, walczcie!

 10. 10
  +12
  ~ Elblazanin
  Środa, 20.09

  Jak długo mamy wstydzić się za te ruinę na Agrykola. Brawo dla kibiców, walczcie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9847469329834