Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Olimpia Elbląg bez licencji do I ligi. "Prezydent Wróblewski nie po raz pierwszy stawia Olimpię w trudnej pozycji"

21.05.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Olimpia Elbląg bez licencji do I ligi. "Prezydent Wróblewski nie po raz pierwszy stawia Olimpię w trudnej pozycji"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Polski Związek Piłki Nożnej po analizie wniosków stwierdził, że Olimpia Elbląg nie otrzyma licencji do I ligi. Powodem był brak podgrzewanej murawy. - O tym problemie od lat wiedzieli wszyscy, którym dobro elbląskiej piłki leży na sercu. Prezydent Wróblewski jest zaskoczony – mówi radny Rafał Traks.
Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w II lidze o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach I ligi w sezonie 2023/2024. Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że nie przyzna licencji elbląskiemu klubowi. - Olimpia Elbląg nie otrzymała licencji do I ligi z powodu braku podgrzewanej murawy (I.16) – podał PZPN.

Olimpia Elbląg wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że złoży odwołanie. Sprawę skomentował Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Jestem zaskoczony decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie nieprzyznania ZKS Olimpia Elbląg licencji na występy w I lidze piłki nożnej – opublikował na portalu społecznościowym facebook.


 

Obecnie przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji. Umowa na jego opracowanie została podpisana 3 kwietnia br. Program ma być gotowy do 18 maja br. W budżecie Elbląga są zabezpieczone pieniądze na ten cel. Procedura dotycząca wykonania tego zadania jest w toku. 8 maja br. złożyłem wniosek o dofinansowanie przebudowy Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola 8 w programie ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pn. Sportowa Polska 2023. W ramach realizacji przedmiotowego zadania planuje się wykonanie podgrzewania elektrycznego jednej płyty boiska piłkarskiego z trawy naturalnej, w tym: wykonanie systemu grzewczego w istniejącej murawie metodą wcinania kabli grzejnych, wykonanie systemu sterowania i monitorowania pracy instalacji grzewczej, wykonanie zasilania elektrycznego systemu podgrzewania murawy

 

– podał Witold Wróblewski.Stanowisko Prezydenta Elbląga skomentował radny PiS Rafał Traks. - O tym problemie od lat wiedzieli wszyscy, którym dobro elbląskiej piłki leży na sercu. Prezydent Wróblewski jest zaskoczony i tak się tłumaczy przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy, w budżecie zabezpieczone około 60 tys. zł, 8 maja złożył wniosek do Ministerstwo Sportu i Turystyki na dofinansowanie przebudowy A8 – wymieniał radny.


 

Tłumaczę z języka prezydenta: A8 nie ma podgrzewanej murawy, miasto nie ma nawet dokumentacji tej inwestycji, 60 tys. zł - na dokumentację, to pewnie nawet aż za dużo - na podgrzewaną murawę potrzeba ze cztery razy tyle. Pieniędzy w budżecie na ten cel nie ma, ale prezydent lekką ręką wyrzuca dziesiątki tysięcy np. na nic nie znaczącą kampanię portową, prezydent tydzień temu złożył wniosek do ministerstwa sportu… A gdzie on był przez ostatnie 8 lat?

 

- pytał Rafał Traks.


Zdaniem radnego „podczas dwóch kadencji prezydent dla Olimpii nie zrobił praktycznie nic, na finiszu liczy na pomoc rządu”. - Jeśli rząd przeznaczy środki na przebudowę stadionu, oby prezydent znowu się nie uparł. Obawiam się, że może odmówić pomocy jak w przypadku 100 mln zł rządu na port. Moim zdaniem budowa Stadion dla Elbląga to inwestycja przerastająca obecnego prezydenta. Myślę, że zarządzanie Portem Morskim również przerasta obecną ekipę, bo odrzucając wsparcie rządu, skazują Elbląg na kolejne lata stagnacji – podkreślił Rafał Traks.


Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka wielokrotnie pomagał Olimpii Elbląg w pozyskaniu sponsorów. Jak ocenia obecną sytuację?

 

Prezydent Wróblewski to główny winny tej sytuacji, która już nie po raz pierwszy stawia elbląską Olimpię w trudnej pozycji. Przez dwie ostatnie kadencje nie zrobił zupełnie nic, aby podnoszony od lat problem rozwiązać. Jest to kolejny przykład braku wizji dla miasta i konsekwencja fatalnego zarządzania Elblągiem i jego finansami. Prezydent znowu udowodnił, że nie wspiera mieszkańców - tym razem trafiło na naszych sportowców i kibiców - a ambicje elblążan są dla niego całkowicie niezrozumiałe

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%92.3 %7.7


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Argo
  Niedziela, 21.05

  Wróblewski to niesamożądowiec tylko polityk który naniczym się niezna.

 2. 2
  +11
  ~ zoo
  Niedziela, 21.05

  To prawda, że zawinił wróblewski obiecując, zasiadając z Guminiakiem i kibolami gdy potrzebował głosów i przez 8 lat (a wcześniej 20 lat) nic nie robił. Ale prawdą jest też to , że Traks i jego kumple patrzyli na to i przez 8 lat nie dali głosu. Kampania wyborcza uszlachetnia nawet szympansy.

 3. 3
  +4
  ~ kibic Olimpi
  Niedziela, 21.05

  Wróbel ----> won, won!!!!

 4. 4
  +8
  ~ Kibic niedzielny
  Niedziela, 21.05

  Podgrzewana murawa ? Ja się grzecznie pytam : Po co !!! ???

 5. 5
  +7
  ~ Bsp
  Niedziela, 21.05

  Ten Wróblewski mści się na Elblągu czy co? O co chodzi temu facetowi?

 6. 6
  +3
  ~ POlak
  Niedziela, 21.05

  Wroblewski, PO Tuska, Lewica Biedronia oaz PSL Kosieniaka to niszczyciele miasta. WON Z NIMI.

 7. 7
  +5
  ~ oni
  Niedziela, 21.05

  Winni prezes klubu i ci z um ratusza + radni.

 8. 8
  +10
  ~ Zenon
  Niedziela, 21.05

  Myślałem, że do pierwszej Ligi wchodzi się dobrą grą piłkarzy, a nie podgrzewaną murawą.

 9. 9
  --3
  ~ kobic
  Niedziela, 21.05

  Stary dziad - murawa ogrzewana ma być zrobiona , a nie zaplanowana

 10. 10
  +7
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 22.05

  traks jak chce budowac stadion to niech pajac buduje ale za swoje takich madrali jest pelno ile ludzi chodzi na mecze tej druzyny podworkowej ?jezeli chca nowego stadionu niech sobie buduja ale za swoja kase 90% mieszkancow ma w d........ stadion sa inne pilne potrzeby a pajace z pisu sztucznie szukaja obojetnie czegos aby tylko dolozyc wroblowi dobraodzieje za kase podatnikow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9298038482666