Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

UM podzielił pieniądze dla klubów sportowych. Wicewojewoda Opaczewski:Bardzo złą decyzją Miasta jest utajnienie konkursu (opinia nadesłana)

23.02.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
UM podzielił pieniądze dla klubów sportowych. Wicewojewoda Opaczewski:Bardzo złą decyzją Miasta jest utajnienie konkursu
REKLAMA
Urząd w Elblągu podzielił pieniądze dla klubów sportowych (www.info.elblag.pl). Złożono jedenaście wniosków. Dwa kluby nie otrzymały nic - MMKS Concordia Elbląg oraz Basketball Elbląg. Concordia, ponieważ od dwóch lat dotacje ma otrzymywać tylko klub "prezentujący najwyższy poziom w danej dyscyplinie sportowej", a Basketball, bo zdaniem Urzędu nie ma wystarczającego doświadczenia.
 

Prawdziwe powody są jednak - moim zdaniem - zupełnie inne. Zmiany w zasadach konkursu, które wyeliminowały Concordię pojawiły się po konflikcie między Prezesem klubu, a Prezydentem Wróblewskim. Z kolei Elbasket to klub z Nad Jaru, w który zaangażowane są osoby, które w 2021 roku podpisały petycję w sprawie odstąpienia od likwidacji klasy koszykarskiej w Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu i zmusiły w ten sposób włodarzy do wycofania się (tylko na rok niestety) z tego złego pomysłu. To też klub jedyny w swoim rodzaju stworzony przez paczkę przyjaciół z parkietu. Na hali grają w większości ci sami zawodnicy, którzy grali tam ponad 20 lat temu, sędziują Ci sami sędziowie, a na trybunach pojawiają się ci sami kibice.
 
Do tego w składzie gra Przemek Zamojski, reprezentant Polski, znany z występów w najwyższej lidze. To jest zespół o niewystarczającym doświadczeniu? Bardzo złą decyzją Miasta jest utajnienie konkursu. To może sprawić wrażenie, że władze mają coś do ukrycia. Apeluję o opublikowanie wszystkich dokumentów związanych z przydzieleniem dotacji.

O ile podział środków dla seniorów był, mówiąc kolokwialnie, słaby, to wyniki konkursu "dzięcięcego" to zwykły skandal. Na 30 zgłoszeń trzy otrzymały równe "0" złotych - Elbląska Szkółka Piłkarska, Złomiarz Team Elbląg oraz AMP El Futbol. Trudno mi zrozumieć, czym różnią się dzieci, które trenują w tych trzech klubach od pozostałych. Tu akurat zasada powinna być bardzo prosta. Środki niech idą za dziećmi. Im więcej uczestniczących w zajęciach, tym wyższa dotacja. Niech kluby rywalizują o "klienta". To podniesie jakość zajęć, będzie uczciwe i zrozumiałe dla wszystkich.
 
 
 
Piotr Opaczewski
Wicewojewoda warmińsko-mazurski
 
 
 
 
 
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ egh
  Czwartek, 23.02

  co tu utajnione chyba ilu kolesia pisior załatwił stołki i ile nakradli się towarzysze piwowscy

 2. 2
  +3
  ~ Zenek
  Czwartek, 23.02

  chłopie skąd ty jesteś ? lepiej zapytaj swoich kolegów komu wiie w karczowiskach kupili

 3. 3
  +13
  ~ No secret
  Czwartek, 23.02

  Wszystko co utajnione zawsze wychodzi na jaw, tajemnic tu nie bylo nie ma i nie będzie! Kazdy wie kiedy, za co i komu ! Kazdy wie kto pod kim dołki kopie

 4. 4
  +1
  ~ rzetelny
  Czwartek, 23.02

  może Pan niech wytłumaczy dlaczego wszyscy płacimy za prad jak za zboże a spółka ma takie zyski, które pan kompot tak chojnie rozdaje. dlaczego za nasze pieniądze. no niech Pan powie!

 5. 5
  --1
  ~ slup
  Czwartek, 23.02

  a jak tam wiadukt Panie Opaczewski? Cały czas stoi?

 6. 6
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 23.02

  Standardy demokratyczne inaczej.......

 7. 7
  --4
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 23.02

  Nie bronię wróblewskiego, ale tu przynajmniej jakiś konkurs był, a tymczasem Opaczewski nie mający żadnego doświadczenia w administracji dostał posadę wicewojewody bez żadnego konkursu.

 8. 8
  +2
  ~ ji
  Czwartek, 23.02

  Opaczewski to niech apeluje ale do Czarnka w sprawie fundacji Dumni z Elbląga

 9. 9
  +3
  ~ mieszaniec
  Piątek, 24.02

  "prezentujący najwyższy poziom w danej dyscyplinie sportowej" no to strzelił prezydent piłkarze Olimpii to spełniają :):):) walka o głosy i tyle w temacie

 10. 10
  +16
  ~ Nienoszowy
  Piątek, 24.02

  Widzę ze Jacuś brylantynka uaktywnił się przed wyborami i pluje to tu to tam …chodzą plotki ze rodzine sprzeda za stołek

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2395820617676