Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Porażka w Krakowie i koniec marzeń o barażach

25.07.2020, 19:20:00 Rozmiar tekstu: A A A

Koniec marzeń o barażach. Olimpia zakończyła porażką w Krakowie rundę zasadniczą piłkarskiej II ligi i nie awansuje do strefy barażowej. Żółto-biało-niebiescy ulegli miejscowej Garbarnii 3:2 ( 2:1 ) Stal Rzeszów, która najbardziej obawiała się awansu Olimpii cieszy się ze swojego zwycięstwa i awansu do baraży.

Olimpia rozpoczęła mecz z wysokiego C i już w 1 minucie na zegarze pojawiło sie 1:0 dla Olimpii za sprawą Oskara Kordykiewicza. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat . W 21 minucie faul w polu karnym elblążan. Kamil Wenger sfaulował krakowianina i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Kowalski. W meczu dominowała rutyna i doświadczenie nad młodością. Jeszcze w doliczonym czasie gry gospodarze strzelili gola do szatni a na konto dopisał sobie bramkę Bartłomiej Mruk.

Druga połowa meczu rozpoczęła sie od szybkich akcji Garbarni, która dopięła swego i podwyższyła wynik na 3:1 w 56 minucie. Wydawało sie, że jest pozamiatane ale w 64 minucie po faulu na Kiełtyce sędzia podyktował wapno i Wenger zamienił rzut karny na bramkę i zrobiło sie 3:2.

Garbarnia nie dała sobie wyrwać zwycięstwa, które i tak nie dało jej awansu do baraży a Olimpię zepchnęło ostatecznie na ósmą pozycje w tabeli z ilością 50 punktów i stosunkiem bramek 46:38. Tak zakończyła sie dla Olimpii runda zasadnicza piłkarskiej II ligi. Mieliśmy duży apetyt na awans, no cóż każdy ma jakieś marzenia, szkoda tylko, że elblazanie oddali awans na własne rzyczenie, Czekamy na nowe rozdanie w II lidze, które rozpocznie się 29 sierpnia.

Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 3:2 (2:1)

Bramki meczu: 0:1 – Kordykiewicz (1. min.), 1:1 – Kowalski (21. min., karny), 2:1 – Mruk (45+1 min.), 3:1 – Nakrosius (56. min.), 3:2 – Wenger (64. min., karny)

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Morys (64' Bucio), Wenger, Wierzba, Filipczyk (87' Sarnowski), Kordykiewicz, Ryk, Bednarski, Milanowski (46' Sedlewski, 63' Branecki), Jabłoński, Kiełtyka