Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Olimpia wygrała z Legionovią i wróciła do strefy barażowej

19.07.2020, 17:17:11 Rozmiar tekstu: A A A

W przedostatnim meczu 33 kolejki zasadniczej rundy piłkarskiej II ligi, Olimpia na własnym stadionie pokonała tegorocznego spadkowicza z ligi, Legionovię Legionowo 2:1.  Zwycięstwo i trzy punkty pozwoliły Olimpii wrócić do strefy pozwalającej na grę w barażach.

Już w 12 sekundzie wynik spotkania otworzył Dawid Jabłoński i Olimpia prowadziła w spotkaniu 1:0. Do przerwy gra była wrównana, choć Olimpia próbowała podwyższyć wynik spotkania. Na przerwę elblążanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie, Legionovia w 57 minucie wyrównała po strzale P. Koziara i gra zrobiła się nerwowa. Faule i pokazanie przez sędziego 5 żółtych kartek, ostudziło zapały obu drużyn do ostrej gry. Po strzale M. Kiełtyki w 70 minucie Olimpia wyszła na prowadzenie i gra się uspokoiła. Wynik 2:1 utrzymał się już do końca. Elblążanie inkasując trzy punkty, wrócili do strefy barażowej,  z której spadli po przegranej na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Ciasno jest nadal w czołówce tabeli II ligi. Trzy drużyny, które walczą o bezpośrednie wejście z dwóch pierwszych pozycji muszą czekać do ostatniej kolejki. Wszystkie mają szansę na awans.

Olimpia zajmuje szóstą lokatę z 50 punktami i o barażach zadecyduje mecz w Krakowie z  Garbarnią, której również otworzyła się szansa na grę w barażach po dzisiejszym zwycięstwie w Stargardze z Błekitnymi 3:2. Gabarnie zajmuje ósmą pozycję z 47 punktami i po zwycięstwie za tydzień z Olimpią i ewentualnej porażce Stali wejdzie do strefy barażowej.

Czeka nas sporo nerwów do końca rozgrywek . Czy Olimpia szczęśliwie dojedzie do baraży, zobaczymy w sobotę 25 lipca.

Bramki meczu: 1:0 - Paweł Jabłoński (1 min.), 1:1 –P. Koziara (57. min.), 2:1 – M. Kiełtyka (70. min.)

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Bednarski, Wenger, Sedlewski (46' Morys), Jabłoński (83' Branecki), Kiełtyka, Krasa,  Filipczyk, Wierzba, Kordykiewicz (73' Bucio), Milanowski (66' Ryk)

Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 2:1 ( 1:0 )