Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator Wcisła: Raport NIK dot. przekopu Mierzei jest druzgocący

09.11.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Wcisła: Raport NIK dot. przekopu Mierzei jest druzgocący

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Według niego koszty inwestycji zwiększyły się o ponad 125 procent, przez co utraciła ona uzasadnienie ekonomiczne. Ministerstwo Infrastruktury i Urząd Morski w Gdyni nie zgadzają się z tym. Sprawę skomentował senator KO Jerzy Wcisła podczas zwołanej dziś (9.11.) konferencji prasowej.
 

 

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z planowania i kontroli inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Raport jest druzgocący dla rządu i Urzędu Morskiego

 

– mówił Jerzy Wcisła.Senator komentował treść raportu NIK-u. - Z raportu wynika, że w trakcie realizacji inwestycji łamano procedury prawne, łamano procedury budżetowe, że do inwestycji dopisywano zadania, które nie są związane z inwestycją, m. in. zakup pogłębiarki, budowę mostów czy budowę ścianek wodoszczelnych, które mają znaczenie przeciwpowodziowe, a niezwiązane są z budową kanału - wymieniał.

 

 

W końcu, że nie zrealizowano założeń ustawy, czyli połączenia portu w Elblągu z Bałtykiem

 

– podkreślił senator.

 

 

Jerzy Wcisła przyznał, że zgadza się z ustaleniami NIK-u. -7 lipca złożyłem do Najwyższej Izby Kontroli doniesienie w tej sprawie i prośbę o zbadanie sposobu realizowania budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną – dodał.
 

 

Mam nadzieję, że za działaniami NIK-u pójdą działania prokuratora i że osoby odpowiedzialne za taki tryb realizacji tej inwestycji, za podejmowane decyzje, odpowiedzą przed sądem. Dodam, że mam przygotowany wniosek do prokuratury dotyczący tej sprawy, tj. zaniechania realizacji celów, które były przeznaczone dla tej inwestycji, czyli zbudowania drogi wodnej, która połączy port w Elblągu z Bałtykiem

 

– stwierdził Jerzy Wcisła.

 


Na co czeka senator? - Na to, aż prokuratorem przestanie być pan Ziobro i jednocześnie ministrem sprawiedliwości i to moje doniesienie spowoduje działanie i postawienie przed sądem osób odpowiedzialnych z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej czy dzisiejszego Ministerstwa Infrastruktury i z Urzędu Morskiego – zaznaczył Jerzy Wcisła.
 

 

Cel uchwały rządowej z 2016 r. polegał na tym, aby zbudować drogę wodną, która połączy port w Elblągu z Bałtykiem. To także będzie wymagało rozpatrywania przez prokuraturę

 

– mówił senator KO.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +94
  ~ Ja też tu mieszkam
  Czwartek, 09.11

  Trzeba było panie senatorze więcej piasku sypać w tryby tej budowy, ankiet robić i innych szopek. Budowa się skończy za chwilę a Elbląg dzięki pańskim działaniom do spółki z Wróblewskim pozostanie z jakimś porcikiem dla jachtów. A mógł być normalnym państwowo - miejskim portem jak wszystkie największe cztery w RP. Ciekawe, że tam jakoś nikt nie protestuje że tak jest. Może by pan uświadomił Gdańsk lub Gdynię jak bardzo zostali okradzeni przez rząd? No tak ale to przecież nie PiS tam rządzi i nie PiS stworzyło te porty. Coraz większa prowincja w Elblągu. Cieszy to pana?

 2. 2
  +37
  ~ pytam
  Czwartek, 09.11

  No i proszę powinna być od razu droga wodna prowadząca do parkingu tirów. NIK i wszystko wiadomo, dlaczego pan się nie weźmie za elbląski EPEC. Nie trafiona inwestycja kto będzie płacił za to?

 3. 3
  +97
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 09.11

  Tak to jest jak się nie ma pomysłu na siebie i pustkę w głowie - pozostaje tylko bicie piany

 4. 4
  +48
  ~ Felix
  Czwartek, 09.11

  Wichrzyciel składa donosy i zwołuje konferencję żeby się tym pochwalić? Typowy POwiec. Komu on chce zaimponować? Chyba Putinowi i Scholcowi?

 5. 5
  +79
  ~ Felix
  Czwartek, 09.11

  Wichrzyciel składa donosy i zwołuje konferencję żeby się tym pochwalić? Typowy POwiec. Komu on chce zaimponować? Chyba Putinowi i Scholcowi?

 6. 6
  +67
  ~ Jol
  Czwartek, 09.11

  Teraz będzie nadsyłali wszystkie służby. Jan rządzili to tylko obiecalinze zrobią przekop a w tym kierunku gowno zrobili. Jak przekop jest to teraz szuka dziury w całym. TyPOwa konfitura...

 7. 7
  --42
  ~ I co na to Pis?
  Czwartek, 09.11

  I co pisiory na to ? Elbląg miał być IV portem w Polsce! To wywalenie miliardów tylko po to, by utrzeć nosa ruskim i zrobić szlak dla małych łódek i żaglówek. Ciekawe i ci dalej ? Kto da 100mln,żeby pogłębić rzekę do portu w Elblągu???!!!

 8. 8
  +37
  ~ H
  Czwartek, 09.11

  Po co pokazujecie tego mąciciela i nieroba. Jak on śmie się pokazywać.

 9. 9
  +21
  ~ Mietek
  Czwartek, 09.11

  A czemu afery Vatowskie paliwowe węglowe OFE nie jest rozliczane tylko drogę wodną się traktuje jak normalna szosę która i tak się nie zwraca tylko to dla ludu i gospodarki jest.

 10. 10
  +32
  ~ Wet
  Czwartek, 09.11

  Banasiowy i POlityczny NIK działacy na konkretne zlecenie jak za komuny . A POj....y tym się jarają. Wciska , jak immunitet Grodzkiego, druga sprawa jakby Wciska był poważnym politykiem, to by przedstawił jakieś rozwiązanie tego problemu, a ten gościk jara się tendencyjnym raportem. Uwaga teraz będzie zamordyzm, przypomnijcie sobie atak na redakcję Wprost.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0588481426239